26 minut
Kultura.cz

13. březen 2011

Obsah dílu

Rozhovor s Liborem Pixou — Kritická židle s Pavlem Kučerou — Fotografka Ester Havlová

Části dílu

00:41
Nenechte si ujít
  05:21
  Rozhovor: Libor Pixa
   Novinkou letošního 18. ročníku Českých lvů byla cena pro nejlepší studentský snímek. Získal ji film Graffitiger režiséra Libora Pixy z pražské FAMU. Má za sebou už několik krátkometrážních animovaných filmů, festivalová ocenění za snímek PsíCHO a v současnosti připravuje Večerníček v 3D pro Českou televizi. O nápadech a principu animované tvorby jsme si povídali se sympatickým mladým režisérem v našem ROZHOVORU.
   10:44
   Buďte v obraze
    13:25
    Kritická židle s Pavlem Kučerou
     Na KRITICKOU ŽIDLI usedl hudební publicista Pavel Kučera. Zaměřil se na dvě významné hudební události tohoto roku - tuzemské předávání cen Anděl a světovou show s názvem Grammy.
     17:40
     Portrét: Ester Havlová
      Pro většinu Pražanů je metro jen dopravním prostředkem, kterým se každé ráno trmácejí do zaměstnání. A pak je pár takových, kteří v tubusech a stanicích obdivují především svébytnou architekturu, design a krásu. Mezi ty patří fotografka Ester Havlová. A dělá to výborně. Proto také dostala za svou práci - mapu pražského metra a příspěvek k monografii českého architekta Josefa Gočára - cenu Designér roku v kategorii fotografie. Více se o jejím vztahu k architektuře i fotografování dozvíte v PORTRÉTU.
      24:41
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       19. březen 2011

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám