Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Rozhovor: Libor Pixa

Rozhovor: Libor Pixa

Novinkou letošního 18. ročníku Českých lvů byla cena pro nejlepší studentský snímek. Získal ji film Graffitiger režiséra Libora Pixy z pražské FAMU. Má za sebou už několik krátkometrážních animovaných filmů, festivalová ocenění za snímek PsíCHO a v současnosti připravuje Večerníček v 3D pro Českou televizi. O nápadech a principu animované tvorby jsme si povídali se sympatickým mladým režisérem v našem ROZHOVORU.

Kritická židle s Pavlem Kučerou

Kritická židle s Pavlem Kučerou

Na KRITICKOU ŽIDLI usedl hudební publicista Pavel Kučera. Zaměřil se na dvě významné hudební události tohoto roku - tuzemské předávání cen Anděl a světovou show s názvem Grammy.

Portrét: Ester Havlová

Portrét: Ester Havlová

Pro většinu Pražanů je metro jen dopravním prostředkem, kterým se každé ráno trmácejí do zaměstnání. A pak je pár takových, kteří v tubusech a stanicích obdivují především svébytnou architekturu, design a krásu. Mezi ty patří fotografka Ester Havlová. A dělá to výborně. Proto také dostala za svou práci - mapu pražského metra a příspěvek k monografii českého architekta Josefa Gočára - cenu Designér roku v kategorii fotografie. Více se o jejím vztahu k architektuře i fotografování dozvíte v PORTRÉTU.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín