Kultura.cz

19. březen 2011

26 minut
Kultura.cz

19. březen 2011

Obsah dílu

Filmový festival Cinema Mundi — Elektro-akustický projekt Fiordmoss — Dramaturg Miroslav Plešák — Motion animace designéra Skákaly — Milena Dopitová – Kde mám první konec? — Fotografie básníka Václava Ryčla

Části dílu

00:49
Reportáž: Filmový festival Cinema Mundi
  Filmový festival Cinema Mundi je koncipován jako bilanční festival, který každoročně nabízí možnost zhlédnout nejlepší celovečerní hrané filmy z celého světa za uplynulou sezónu. V průběhu sedmi dnů představí v hlavní programové sekci filmová díla přibližně šedesáti národních kinematografií, které se budou ucházet o nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. Cílem Cinema Mundi není jen zábava, ale také poznání a vzdělávání. V této souvislosti festival výrazně prohloubil spolupráci s Masarykovou univerzitou, kterou započal již v loňském ročníku. Více jeho ředitel a hybatel Josef Čadík a dramaturg Lukáš Skupa.
  05:18
  Buďte v obraze
   07:21
   Portrét: Elektro-akustický projekt Fiordmoss
    Už samotný název elektro-akustického projektu Fiordmoss, za kterým stojí dvojice Petra Hermanová a Roman Přikryl, působí dojmem šumění hodně studeného moře. Možná to dělají ta dvě "s" na konci toho zvláštního sousloví. Tato dvojice ledoskvoucích hudebníků, kteří ve své hudbě využívají kytaru, laptop s klávesy a zpěv, se dala dohromady v plodném podhoubí brněnské umělecké školy FAVU.
    12:34
    Kritická židle: Dramaturg Miroslav Plešák
     Z kritické židle zazní spíše pochvala - dramaturg a divadelní pedagog Miroslav Plešák upozorní na nejnovější počiny divadel U stolu, Buranteatr a Reduta.
     15:45
     Buďte v obraze
      Nezapomeneme diváky pozvat na nejzajímavější výstavy v regionu - Galerie města Blanska hostí Milenu Dopitovou s projektem "Kde mám první konec?" a Moravská galerie vystavuje fotografie básníka Václava Ryčla.
      19:51
      Rozhovor: Motion animace designéra Skákaly
       Motion animace brněnského designéra Skákaly vytvořená pro společnost Van Beem a Van Haagen v holandském studiu Fabrique se může pyšnit nejen červeným puntíkem za nejvyšší kvalitu designu, ale byla navíc oceněna jako "Best of the Best" v rámci "Red Dot Design Award 2010" v konkurenci více jak šesti tisíc přihlášených prací. Toto prestižní ocenění bylo uděleno prvnímu Čechovi v historii. Skákala vystudoval Fakultu výtvarných umění v Brně. Zaměřuje se především na grafický a motion design, už deset let je dvorním grafikem festivalu Jazzfest Brno.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       20. březen 2011

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám