Vernisáže, premiéry a kulturní události tohoto týdne – Rozhovor – Portrét – Kritická židle

Obsah dílu

Rozhovor týdne: Simona Babčáková

Rozhovor týdne: Simona Babčáková

Slavnostní udílení cen Český lev se uskuteční v sobotu 5. března v pražské Lucerně. Zajímalo nás, jak moc se na tento filmový svátek těší herečka Simona Babčáková. Právě ona má totiž šanci Českého lva získat za hlavní ženskou roli ve filmu Roberta Sedláčka Největší z Čechů. Simona prošla scénami Městského divadla Zlín, pražského Divadla v Dlouhé, několik let hrála v Klicperově divadle v Hradci Králové a v současné době ji můžete vidět v Dejvickém divadle v Praze.

Kritická židle: historik architektury Zdeněk Lukeš

Kritická židle: historik architektury Zdeněk Lukeš

Na Kritickou židli usedne historik architektury Zdeněk Lukeš. Nejprve se s ním podíváme do nové kavárny Café B. Braun, kterou navrhla architektka Eva Jiřičná v prostorách pražského Lékařského domu, a poté do areálu nákladového nádraží Žižkov, které se má stát kulturní památkou.

Portrét: umělkyně Milena Dopitová

Portrét: umělkyně Milena Dopitová

V Portrétu vám představíme jednu z našich nejvýznamnějších konceptuálních umělkyň Milenu Dopitovou. Od počátku 90. let vytváří instalace, v nichž zpracovává témata týkající se sociální, tělesné a genderové identity. Často se zaměřuje například na fenomény dospívání, stárnutí, smrti či násilí. S částí její tvorby se můžete aktuálně seznámit na výstavě v pražské Galerii Rudolfinum. Mutující médium aneb Fotografie v českém umění 1990-2010 je tam k vidění až do 1. května.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín