Přehled kulturního dění na Moravě: o čem byste měli vědět a co byste si neměli nechat ujít

Obsah dílu

Sonnyboy – frontman kapely Shel Raiser

Sonnyboy – frontman kapely Shel Raiser

K rozhovoru jsme pozvali Sonnyboye, frontmana kapely Shel Raiser, která produkuje velmi zajímavý moderní funk soul sound reflektující nejmodernější nahrávací a instrumentální technologie současné světové hudební scény. Sonnyboy e respektovaný umělec z Brooklynu a v Metro Music Baru zažijeme jeho první brněnský koncert.

Designér Ondřej Konupčík

Designér Ondřej Konupčík

Portrét Ondřeje Konupčíka zachycuje designéra a tatéra, který se věnuje ojedinělému stylu tetováže na tělo, podobnému akvarelu na plátně. Tento artistní styl, pro jiné české "brusiče" zavrženíhodný, sem přinesl francouzský tatér Lionel Fahy hostující v pražském salónu Tribo, kde se s ním také Ondřej poprvé setkal. Ondra, který studoval design obuvi ve Zlíně, dnes ale více tetuje, a to jako host po mnoha salonech v Evropě.

Kritická židle

Kritická židle

Kritická židle s Janem Špačkem se věnuje tématu budoucího postavení Janáčkova kulturního centra pro potřeby brněnské filharmonie. Podle vítězného návrhu architektů M1 mělo stát v bezprostřední blízkosti Besedního domu. Zatím ale žádná budova nestojí, přesto, že nový koncertní sál je pro Filharmonii několik let potřebný. Jan Špaček poukazuje na jiné místo, konkrétně prostor parku Moravského náměstí, kde by mohl méně nákladný koncertní sál být.

Filip Renč o novém filmu

Filip Renč o novém filmu

Reportáž z natáčení filmu "Krutá nevěra" Filipa Renče. První film "Zrozen bez porodu" vznikal v produkci brněnské České televize a tento v pořadí již druhý film má svoje poslední dotáčky, než se dostane do postprodukce. Natáčení filmu proběhlo na hlavním nádraží a režisér Filip Renč vypráví, jak se mu jeho film momentálně jeví.

Knihy Větrné mlýny a Sursum

Knihy Větrné mlýny a Sursum

Nezapomeneme ani na novinky z moravských nakladatelství - tentokrát to budou Větrné mlýny a Sursum.

Přehrát vše
Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín