22 minut
Kultura.cz

17. říjen 2010

Část: Soutěž

Obsah dílu

Česká fotografie 20. století — David Šťáhlavský — Yveta Kroupová a Michaela Tomíšková

Části dílu

00:50
Buďte v obraze
  04:50
  Rozhovor týdne: Česká fotografie 20. století
   Nakladatelství KANT ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze vydalo knihu Vladimíra Birguse a Jana Mlčocha Česká fotografie 20. století, která vychází paralelně v češtině a angličtině. Poprvé v tak velkém rozsahu představuje hlavní tendence, osobnosti a díla české fotografické tvorby celého uplynulého století. V Rozhovoru s Vladimírem Birgusem si ukážeme nejen několik nejvýznamnějších českých fotografií, ale i snímky, které byly dlouho zapomenuty anebo dosud vůbec nebyly publikovány.
   11:28
   Kritická židle
    Kritická židle je tentokrát věnována architektuře. Redaktor Radiožurnálu David Šťáhlavský nejprve zaměří svou kritickou pozornost na rezidenci v ulici U Vojanky na Praze 5, kterou teď obývá Velvyslanectví Království Saudské Arábie, poté se přesune do bývalého areálu Motorletu, kde již brzy začne vyrůstat nová rozsáhlá moderní čtvrť s názvem Q5 Waltrovka.
    14:47
    Portrét: Yveta Kroupová a Michaela Tomíšková
     Vášeň pro čokoládu spojila dvě studentky uměleckoprůmyslových škol a dala vzniknout unikátnímu designovému projektu Rozbíjím se. Yveta Kroupová je studentka Vysoké školy uměleckoprůmyslové a její kamarádka Michaela Tomíšková studuje VŠUP ve zlínském ateliéru. Obě nedají dopustit na kvalitní čokoládu, a tak je napadlo, že propojí produktový design s gastronomií a zkusí vytvořit unikátní čokoládu složenou z chuťových emocí. Na letošní přehlídce Designblok představily mladé designérky novou kolekci emocionálních čokolád, které se od sebe odlišují jak chutí, tak i barevným spektrem svých obalů. Ochutnejte náš Portrét.
     20:45
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž22 minut
      Další díl
      23. říjen 2010

      Kultura.cz na sociálních sítích

      Napište nám