Kniha fotografií Ostravy Viktora Koláře, 2. ročník nejmladšího filmového festivalu Ostrava Kamera Oko, portrét herečky Terezy Vilišové a další zajímavosti z Moravy a Slezska (2010)

Obsah dílu

Reportáž: Kniha fotografií Ostravy Viktora Koláře

Reportáž: Kniha fotografií Ostravy Viktora Koláře

Ostrava Viktora Koláře - před deseti lety se představitelé Ostravy skoro styděli za fotografie jednoho z nejlepších českých fotografů Viktora Koláře, když publikaci, která se měla stát oficiální knihou města, uklidili do skladů. Deset let poté se naopak vydání knihy Kolářových fotografií stalo slavnostní tečnou za zakončením kandidatury Ostravy na titul Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Fotograf Viktor Kolář se téměř celou svou kariréru věnuje jednomu tématu - Ostravě a jejím obyvatelům.

Filmový festival Kamera Oko

Filmový festival Kamera Oko

Ostrava Kamera Oko - druhý ročník ostravského festivalu, který vznikl jako jedna z akcí týmu, který připravoval přihlášku Ostravy na kandidaturu o titul Evropské hlavní město kultury. Přežije festival zaměřený na kameramanskou tvorbu i do budoucna? Vyléčil druhý ročník své dětské nemoci?

Reportáž: Herečka Tereza Vilišová

Reportáž: Herečka Tereza Vilišová

Tereza Vilišová - portrét herečky, členky Divadelní společnosti Petra Bezruče, která byla Ifigenií, Taťánou i Monou Lisou.

Přehrát vše
Stopáž22 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrMagazín