Květa a Jirka

Pečovatelka Květa a její manžel Jirka budou mít druhé společné, ale Květino páté dítě. Spolu totiž kromě dvouletého Adámka vychovávají i Gábinu, Aleše a občas i nejstarší Dominiku z Květiných předchozích vztahů. Jirka jako poštovní řidič živí celou rodinu.

Květa a Jiří

Květa a Jiří

Rozhovor po tiskové konferenci k uvedení čtvrté řady seriálu.

Rozhovor

Proč jste se rozhodli se do pořadu přihlásit?

Květa: Přihlásila sem nás já, protože to byl takový můj sen a shodou okolností jsem byla těhotná v době, kdy se hledali účinkující.

Co se Vám nejvíce líbilo na předchozích řadách pořadu?

Květa: Líbil se mi celý koncept. Pořad Čtyři v tom mi připadá jako pěkná sonda do různých rodinných uskupení. Líbila se mi tedy také pestrost a různorodost účinkujících.

Jiří, jaká byla Vaše reakce, když jste se dozvěděl o účasti v pořadu?

Jiří: No nejdřív jsem chtěl partnerku „zastřelit“ a pak jsem pomýšlel na rozvod :-)

Květo, kde jste v těhotenství získávala informace a rady?

Květa: Když jsem byla poprvé těhotná, tak jsem neměla internet. Čili informace, které jsem potřebovala, jsem získala od svého doktora. Informovanost do hloubky přišla vlastně až s pátým dítětem.

Který z ostatních párů Vám připadá nejvíce zajímavý?

Květa: Všechny jsou úplně jiné než my, a tak jsou pro nás vlastně všechny velmi zajímavé.

Dokážete posoudit stav českého porodnictví?

Květa: Z mého pohledu s ním nemám žádný problém.

Jste rádi, že je natáčení za vámi, nebo si dovede představit pokračování?

Květa: Kdyby to měl být časosběrné, tak by nám to nevadilo. Se štábem jsme se skamarádili a brali jsme je jako návštěvu a zpestření.

Jiří: Já jsem si na to také zvykl a naučil jsem se s tím žít a pracovat, takže by to vlastně nevadilo.

Tato série je zaměřená na roli otců, jak ji vnímáte Vy?

Květa: V naší rodině je otec vše v jednom, vydělává peníze, živí rodinu, tráví čas s dětmi, i se stará o domácnost. Dokonce peče a vaří.

V čem Vám partner nejvíc pomáhal během těhotenství?

Květa: Manžel se staral o zbytek dětí, když mně bylo špatně, nebo když jsem byla následně v porodnici. Mezi tím vším, ale také stačil ještě jezdit za mnou na návštěvy.

Jiří, jak moc to pro Vás bylo náročné?

Jiří: Nejdřív jsem si myslel, že to nepůjde, ale ono se to nakonec nějak muselo zvládnout. Člověk si to hlavně musí dobře časově rozvrhnout.

Jste poměrně veliká rodina, jaké to má klady a zápory?

Květa: Jedno plus to má a to je že člověk není nikdy sám, a to dokonce ani na záchodě :-) Je to ale velmi náročné. Teď třeba přišla docela brutální puberta na naší nejstarší dceru a druhá dcera to od ní chytá, do toho škola a všechny další povinnosti. Je to prostě zápřah na 100 %.

Jiří, cítíte nějaký rozdíl ve vztahu k Vašim vlastním a nevlastním dětem?

Jiří: Ne, v tomhle ohledu je vnímám všechny stejně, spíš je dělím na starší a mladší. A ty starší dokážou člověka pěkně vytočit!

Aktuální rozhovor s Květou

Na vítání občánků před čtrnácti lety je Květa s malou Dominikou a ještě se svojí maminkou. Po ní Květa zdědila syndrom nádoru prsů a vaječníků spolu s genem BRCA 1 (z anglického BReast CAncer). Riziko nádorů zvyšuje u prsu až desetinásobně, u vaječníků až třicetinásobně oproti lidem, kteří gen nemají, a mírně zvyšuje i riziko jiných nádorů. Ke snížení rizika slouží časté preventivní kontroly a někdy i preventivní operace. Aktuální rozhovor s Květou najdete tady. » Číst více

Hrdinové čtvrté řady