Zuzana a Honza

Zuzana a Honza z Kyjova čekají první dítě. Zdravotní sestřička a úředník se vzali nedávno po krátké známosti a jejich společnou vášní je moravský folklor.

Zuzana a Honza

Zuzana a Honza

Rozhovor po tiskové konferenci k uvedení čtvrté řady seriálu.

Rozhovor

Proč jste se do pořadu přihlásili?

Zuzana: Sledovala jsem předchozí řady. Když jsem později byla těhotná a viděla, že další série bude zaměřená na otce, tak jsem nás přihlásila. Nicméně vůbec mě nenapadlo, že nás vyberou.

Jan: Já jsem jí v tom podporoval, protože mi také bylo jasné, že nás nevyberou. Ale potom, když už se to blížilo, tak pro nás udělali speciální casting v Brně. To bylo asi týden před naší svatbou. Jel jsem tam s tím, že odmítnu, ale po castingu jsem změnil názor.

Co Vás přesvědčilo?

Jan: Sám nevím, možná přístup štábu. Řekli mi, že se přihlásilo hodně lidí, kteří chtěli do televize, ale neměli příběh, a že my ho máme.

Co Vám přišlo nejzajímavější na předchozích řadách?

Zuzana: Nejvíce mě zaujal rozdíl mezi chováním těhotných a matek po porodu, protože s dítětem se život obrátí úplně na ruby. Zaujala mě také forma pořadu, ostatní televize pojímají obdobné seriály velmi bulvárně, ale Čtyři v tom je takový intimní pořad. Jde prostě o záznam života.

Uvažovala jste nad nějakou alternativou klasickému porodu?

Zuzana: Jsem vystudovaná sestra, takže mám mnoho zkušeností. Byla jsem například u císařského řezu i spontánního porodu. V podstatě jsem od začátku věděla, do čeho jdu.

Který z ostatních páru je pro vás nejzajímavější?

Zuzana: Jsem zvědavá na všechny, ale nejvíce na Lenku a jak to všechno zvládne. Protože je to vysoce postavená manažerka. Má přesný opak mého životního stylu, čili mě to velmi zajímá.

Jan: Já osobně jsem nejvíc zvědavý na Květu, protože v dnešní době vychovat pět dětí je veliký unikát.

Jak hodnotíte stav porodnictví v Česku?

Zuzana: Dlouhodobě jsem zastávala názor, ať si lidé klidně rodí doma, když si to vezmou na zodpovědnost. Nicméně když jsem si tím porodem sama prošla, tak jsem velmi ocenila nejen to, že mám v porodnici zázemí. Ale také, že poté rovnou na místě udělali veškerá nutná vyšetření dítěte.

Dovede si představit, že by natáčení pokračovalo?

Zuzana: Mně to nedělalo problém. Na začátku to bylo poněkud zvláštní, ale měla jsem možnost si říct, kdy jsem nechtěla, aby štáb něco natáčel.

Jan: Mně to také nevadilo.

Jane, jak vnímáte roli otce??

Jan: Už pár let jsem chtěl dítě, nedokázal jsem si ale představit, že se o něj budu starat. Tím těhotenstvím se to zlomilo. Žiju v tom, že by otec měl rodinu uživit a postarat se o ni. Takže to vlastně beru celé tak tradičně.

Máte v plánu dceru zapojit do vaší folklórní záliby?

Zuzana: V rámci natáčení na jedné slavnosti jsem dostala od režisérky otázku, kdy a jestli mám v plánu Zuzanku obléct poprvé do kroje a já odpověděla, že Zuzanka prostě nebude mít na výběr a v tom kroji chodit bude :-)

Zuzana a Honza byli také na chatu, kde odpovídali na vaše dotazy.

» Záznam chatu ze čtvrtka 12. dubna 2018

Hrdinové čtvrté řady