Povídky Parohy na kole, Ruty šuty Arizona a Řecko není všecko spojuje téma DOVOLENÁ. Oblíbený komediální triptych s Miroslavem Donutilem. Dále hrají: J. Schneiderová, P. Nový, P. Mourková, D. Suchařípa, V. Hybnerová, A. Kulovaná, Z. Žák, M. Vladyka, J. Tesařová-Dvořáková, J. Vyčítal, T. Linka, J. S. Lenk, F. Blažek, L. Černíková, Z. Bydžovská a další. Scénář M. Sovják. Kamera P. Polák. Režie G. Agathonikiadis

Obsah dílu

Přehrát vše

Oblíbený čtvrtletník 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem končí. Za šest let jeho existence, jste viděli 20 dílů. Díl na téma dovolená je 21. a poslední.

Vzniklo tedy 20 plus 1 dílů pořadu 3 plus 1 s M. Donutilem, celkem 62 povídek!

Miroslav Donutil se v něm představí ve třech povídkách Miroslava Sovjáka: Parohy na kole, Ruty šuty Arizona a Řecko není všecko. Pokaždé jde o jiný typ dovolené: jednou na kole, podruhé na trampské osadě a nakonec na Krétě v Řecku.

Miroslav Donutil se samozřejmě z obrazovky České televize neztratí. Jeho herecké umění najdete jak v nových pořadech, tak časem jistě i v reprízách nejpovedenějších dílů 3 plus 1 jako byli Vinaři nebo Inzerát.

Parohy na kole

Dva manželské páry – Marešovi (M. Donutil a J. Schneiderová) a Janákovi (P. Nový a P. Mourková) – se vydaly užít si dovolenou na kolech. Přes den perně šlapou a k večeru se vždy zastaví u nějakého hradu či zámku. Zatímco manželé odpočívají v podhradí u dobrého jídla, jejich ženy si užívají s kastelány (D. Suchařípa, P. Zatloukal, V. Hauser). Užívají si tak dlouho, až dojde k prozrazení, jehož následky nebudeme prozrazovat.

Ruty šuty Arizona

Inženýr Říha (M. Donutil), majitel prosperující firmy, se cestou z obchodního jednání srazí na chodníku se dvěma muži. Ukáže se, že jsou to dávní kamarádi z trampské osady Arizona. Inženýr Říha je pro ně Rudý vlk, který snad nepatří k těm zbohatlíkům, co zapomněli na staré dobré časy na osadě. Aby ing. Říha dokázal, že k nim nepatří, rozhodne se vydat po třiceti letech na osadu. Tam je ovšem jeho identita velmi rychle odkryta a jako lhář je přivázán ke kůlu a vystaven spravedlivému soudu osady. V tom okamžiku se v osadě objeví jeho sekretářka s delegací čínských podnikatelů a lákavým kontraktem. Je to frapantní situace, ale inženýr Říha ji za pomoci osadníků vyřeší.

Řecko není všecko

Delegát pražské cestovní kanceláře, Daniel Markovič (M. Donutil) se prochází po mořském břehu a telefonuje do Prahy. Prý má už všeho dost a chce okamžitě z Kréty zpátky do Čech. Majitel cestovou a kamarád z dětství souhlasí, jen pošle Danovi ještě poslední delegaci a pak může domů. Otrávený Dan dá přijíždějícím českým turistům, managementu úspěšné počítačové firmy, co proto. Ti si na něj stěžují a majitel cestovní kanceláře Danovi pohrozí, že mu nezaplatí a on bude muset zůstat na Krétě navždy. Dan se obratem polepší a stane se miláčkem turistů a hlavně turistky Lídy (Z. Bydžovské), které svěří své tajné přání – odplout do Afriky, kde je jen písek a žádní turisté. Což se mu nakonec opravdu podaří!

Reportáž z natáčení dílu na téma Dovolená

Reportáž z natáčení dílu na téma Dovolená

Stopáž84 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrFilm 15+