Povídky Hajzlík, Výlet a Reparát spojuje téma ŠKOLA. Oblíbený komediální triptych s Miroslavem Donutilem, který se tentokrát představí hned v pěti postavách podivínských pedagogů. Dále hrají: L. Lipský, E. Salzmannová, P. Motloch, J. Paulová, J. Čvančarová, G. Vránová, M. Kantorková, J. Tesařová, M. Donutil ml. a další. Scénář: J. Pohlová, V. Štancel a J. Bednář. Kamera J. Matiášek a A. Barla. Režie O. Kepka

Komediální triptych 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem se skládá ze tří humorných povídek a jedné prémie, kterou vám ovšem prozradí až samotný herec a hlavní hvězda večera.

Co však můžeme říci předem, je to, že společným jmenovatelem všech tří mikrokomedií je titul, jenž jsme si vypůjčili ze slavného prvorepublikového filmu Škola základ života.

Hajzlík

V první povídce se staneme svědky jednoho velice zvláštního, neobyčejně citlivého vztahu mezi kantorem a jeho žákem, nebo chcete-li mezi jedním zanedbaným žákem a jeho kantorem. Zajímavé na této povídce je i to, že se zde Miroslav Donutil v roli češtináře Dohnala střetne jako s partnerem se svým skutečným synem Martinem, věřme že hereckým příslibem do budoucna.

Výlet

V prostřední povídce, která je dokonce i strašidelná, se společně s pedagogy Janou Paulovou a protagonistou večera zúčastníme předmaturitního zájezdu, kdy se během jedné „hrůzyplné“ noci setkáme s bílou paní i s hradním rytířem v brnění.

Reparát

Poslední povídka je přímo součástí studentského života Miroslava Donutila, odehrává se v době jeho maturity a inteligentní divák si jistě domyslí, proč dostala název „Reparát“. Ale nebojte se, slavný herec tentokrát nebude hrát sám sebe, zastoupí ho mladý interpret odpovídající věku i zevnějšku maturanta.

A ještě jedna téměř soutěžní otázka: jak může Miroslav Donutil v tomto večeru ztělesnit postavy pěti různorodých pedagogů, když vyrobené povídky jsou pouze tři?


Stopáž77 minut
Rok výroby 2005
 ST
ŽánrFilm