Pozdrav Miroslava Donutila divákům

Pozdrav Miroslava Donutila divákům

Martin Elinger (Miroslav Donutil) Pokračování seriálu navazuje na první sérii, ve které doktor Martin opustil kariéru špičkového chirurga v Praze a stal se „obvoďákem“ v malém horském městečku Protějov. Poněkud asociální Elinger se jen obtížně učí komunikovat se svéráznými místními obyvateli. Jeho soužití s místními tak přináší řadu humorných situací. Vedle toho dokázal bravurně vyřešit řadu lékařských případů a zachránit i několik životů. Když mu po roce působení v Protějově hrozilo na základě anonymní stížnosti kárné řízení a odebrání licence, postavili se nakonec místní obyvatelé za něj. To doktorovi jeho praxi zachránilo a uvědomil si, že mu nakonec život v podhorském městečku vyhovuje. Nezanedbatelnou roli v tom sehrála i ředitelka místní základní školy Lída Klasnová, kterou Martin miluje. I přesto, že jsou jeho city opětované, hledají k sobě Lída a Martin cestu jen velice obtížně.

Klikněte pro větší obrázek Také ve druhé šestnáctidílné řadě se doktor Martin potýká s jedním lékařským případem, zvyká si na nový životní styl v malém podhorském městečku a je vystaven každodenním střetům s místními. Lékařská zápletka je vyprávěná jako napínavý, někdy téměř detektivní případ, který Elinger vyřeší díky svým nadprůměrným schopnostem a inteligenci. Při řešení všech problémů – zdravotních i vztahových – se strohý a napohled arogantní doktor vždy nakonec ukáže jako člověk s dobrým srdcem a silným smyslem pro morálku. To ale ne vždy ostatní hrdinové příběhu poznají. Na rozdíl od diváka, pro kterého tak Elinger vždy zůstává sympatickou a okouzlující postavou.

Miroslav Donutil: „Diváci s Elingerem soucítí, i když není nejmilejší.“

Klikněte pro větší obrázek Mezi výrazné nové postavy ve druhé řadě, které procházejí více díly, patří především doktorka Edita Sedlecká a kuchař Michal Mejzl v podání Vilmy Cibulkové a Vojty Kotka. Edita je vysokoškolská láska doktora Elingera. Potkávají se po letech. Edita vede výzkum v okresní nemocnici a k Martinovu překvapení o něj projeví i po tak dlouhé době, co se neviděli, znovu zájem. Kuchař Michal se pro změnu nechá zaměstnat v nové restauraci Antonína Brázdy. Pohledný mladík pomůže Brázdovi nejen s provozem podniku, ale podaří se mu také pomoci Ireně, která se dostane do nečekaných komplikací. Sám Michal má však poněkud tajemnou minulost.

Seriál Doktor Martin je volnou adaptací původního formátu Doc Martin britské ITV, která jej s velkým úspěchem vysílá již od roku 2004. Seriál byl následně adaptován ve Francii, Španělsku, Německu, Holandsku a Řecku.

Seriál pro Českou televizi, Tvůrčí producentskou skupinu Kateřiny Ondřejkové, vyrábí společnost Bionaut (producent Vratislav Šlajer). Seriál vznikl v koprodukci se slovenskou RTVS a ve spolupráci s producentkou Zuzanou Mistríkovou ze společnosti PubRes.