Povídky Synáček, Jako kočka a pes a Sám doma IV spojuje téma STÁŘÍ. Oblíbený komediální triptych s Miroslavem Donutilem. Dále hrají: A. Švehlík, Z. Herfortová, J. Pešice, V. Zinková, H. Frejková, M. Stehlík, M. Málková, J. Smutná, V. Hauser, M. Kuklová a další. Scénář: H. Turečková, V. Štancel a J. Němcová. Kamera: A. Barla, P. Beňa a J. Matiášek. Režie J. Němcová

Česká televize dokončila druhý díl televizního projektu 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem. Tentokrát jsou tři povídky věnované stáří. Miroslav Donutil si zahrál tři různé typy „dědoušků“, ve třech zcela odlišných příbězích.

Synáček

První příběh se odehrává v domově důchodců. Ústředním tématem je přátelství, neúcta a lest.

Jako kočka a pes

Druhý příběh s nadhledem popisuje soužití dvou starých lidí, kteří jsou odkázáni jeden na druhého.

Sám doma IV

Poslední povídka se blíží grotesknímu pojetí a tvůrci se nechali inspirovat slavnou americkou komedií. Ostatně název vám hned napoví, o co se jedná. Sám doma ale nebude malý, vynalézavý chlapeček, ale kreativní staroušek.

Samotné natáčení probíhalo jak v ateliérech na Kavčích Horách, tak v exteriérech např. v domově důchodců v Malešicích a v soukromé vile v Říčanech u Prahy. Kromě Miroslava Donutila se v dalších rolích představí např. Alois Švehlík, Jaroslav Pešice, Milan Stehlík, Viola Zinková, Zdena Herfortová, Vladimír Hauser, Michaela Kuklová a Jitka Smutná.

Mohlo by se zdát, že ústřednímu tématu „stáří“ bude přizpůsobena i forma. Ale opak je pravdou. Tvůrci věří, že vás velmi rychle vyvedou z omylu, protože povídky jsou plné akcí, honiček, dramatických zvratů, zvířat a gagů. Pořad vyrobilo Centrum zábavné tvorby, režie se ujala Jitka Němcová a dramaturgie Jan L. Potměšil.

* 30. 7. 1939


Stopáž75 minut
Rok výroby 2005
 ST
ŽánrFilm 15+