Čas na ukrajinskou ofenzívu?

Obsah dílu

Nejtvrdší boje se aktuálně vedou o město Bachmut v Doněcké oblasti. Žoldnéři Wagnerovy skupiny postupují z několika směrů a snaží se dostat do centrální části města. I přes to se ale daří Ukrajincům útoky odrážet. Výrazně by jim pomohli slíbené západní tanky Leopard, které se ukrajinští vojáci v současnosti učí obsluhovat.

Dobytí Bachmutu ruskými silami, nepovažuje český velvyslanec na Ukrajině Radek Matula za zlomový okamžik, pro Moskvu by vítězství mělo spíš propagandistický než strategický význam.

Mají Ukrajinci dost sil a prostředků na protiúder?

Části dílu

00:02
Počasí
  07:21
  Stručný přehled témat
   08:04
   Na Ukrajině dál zuří bitva o Bachmut
    17:28
    Čas na ukrajinskou ofenzivu?
     Host:
     Martin Svárovský /KDU-ČSL/, bezpečnostně-politický analytik, poradce předsedy PS výboru pro evropské záležitosti
     27:40
     Konec války na Ukrajině v nedohlednu?
      Host:
      David Svoboda, ukrajinista, historik, Muzeum paměti 20. století, Ústav pro studium totalitních režimů
      39:46
      Ukrajina vyhlíží moderní zbraně ze Západu
       Host:
       Tomáš Řepa, katedra teorie vojenství, Fakulta vojenského leadershipu UO
       50:23
       Návrh změn na trhu s elektřinou
        Přehrát celé video
        Stopáž83 minut
        Další díl
        Nižší valorizace penzí – prezidentovo rozhodnutí

        Přehled dílů

         
        Stopáž83 minut

        Budoucnost České pošty

        Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

        22. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Nová zpráva o změnách klimatu

        Mezivládní panel OSN dnes představí závěrečnou část zprávy o vědeckém poznání změny klimatu.
        Oteplování planety i stoupání hladin oceánů zrychluje, posledních osm let bylo nejteplejších v historii záznamů a odtávání ledovců už nic nezastaví,
        Lidské emise skleníkových plynů ohřály planetu zatím přibližně o 1,2 stupně Celsia ve srovnání s teplotami před průmyslovou revolucí. Navzdory proklamacím o snižování emisí je globální uvolňování oxidu uhličitého po pandemii covidu opět na rekordní úrovni.
        Lze zpomalit klimatické změny?
        A umíme se jim přizpůsobit?

        20. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        90′ ČT24

        Počasí — Stručný přehled témat — Udržitelný penzijní systém — Nižší valorizace penzí — Jak se žije českým seniorům? — Život v domově pro seniory — Terénní a ambulantní služby pro seniory — Začátek astronomického jara

        19. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Jaká bude turistická sezóna v Česku?

        Příjmy ČR z cestovního ruchu loni dosáhly přibližně 118 miliard Kč, meziročně vzrostly asi o 51 miliard Kč. Výrazně více než dříve po Česku cestovali domácí turisté a hostů z okolních států už bylo téměř stejně jako před pandemií. Stále však chyběli turisté ze vzdálených zemí, zejména z Asie.
        Jaká bude letošní turistická sezóna v Česku? Podaří se přilákat více turistů ze zahraničí? A jak se na sezónu chystají hotely, kempy, hrady či zámky? O tom bude páteční 90´ČT24! Ptejte se na to, co vás zajímá!

        17. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž53 minut

        Zmrazení platů – budou na sobě politici šetřit?

        Vláda by mohla zmrazit platy ústavních činitelů – projevila by tak solidaritu v časech vysoké inflace. Úpravu, která by zastavila růst výdělku politiků, připravilo opoziční hnutí ANO – minulý týden se však ve sněmovně nakonec neprojednala. Zástupci koalice připouští, že by chtěli předložit vlastní návrh.
        Dohodnou se politici na zmrazení vlastních platů? Na jak dlouhou dobu? A zajistí, aby pak nedošlo ke skokovému růstu platů? O tom bude dnešní 90´ČT24 – ptejte se na to, co vás k tématu zajímá!

        16. 3. 2023 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Nižší valorizace penzí – prezidentovo rozhodnutí

        Prezident Petr Pavel podepíše novelu o nižším růstu penzí s velkými výhradami. Chce, aby legislativní proces přezkoumal Ústavní soud. Vadí mu také způsob, jak vláda o změně valorizace důchodů komunikovala i to, že kabinet nedal potřebné peníze do rozpočtu.
        Prezident současně vyzval vládu, aby se s opozicí domluvila na způsobu zmrazení platů ústavních činitelů. Není podle něj možné snížit růst důchodů a na druhé straně ponechat platy ústavních činitelů na současné výši.

        15. 3. 2023 na ČT24

        90’ ČT24 na sociálních sítích

        Napište nám