Petr Pavel: cesta k převzetí moci

Obsah dílu

Zvolený prezident Petr Pavel stihnul od svého zvolení absolvovat hned několik důležitých schůzek. Jednal již s předsedy vlády, Senátu i Poslanecké sněmovny, ale také s ministryní obrany Janou Černochovou a náčelníkem generálního štábu Karlem Řehkou. Dále se pak Pavel sešel například s prezidentem NKÚ Miloslavem Kalou, se kterým se bavil o auditu v Kanceláři prezidenta republiky.

Jaké další důležité schůzky již Petr Pavel stihl? Jak se vyjadřuje k zahraniční politice a kam plánuje po inauguraci vyjet? O tom bude páteční 90´ČT24 - ptejte se i vy na to, co vás k tématu zajímá!

Části dílu

00:02
Počasí
  07:11
  Stručný přehled témat
   08:17
   Schůzka špiček státu se zvoleným prezidentem
    Hosté:
    Alexandr Vondra /ODS/, europoslanec, místopředseda strany
    Robert Králíček /ANO/, poslanec
    David Smoljak /nestr. za STAN/, senátor
    46:00
    Pracovní tempo Petra Pavla
     Host:
     Patrik Eichler, novinář a politický komentátor, Listy, Masarykova demokratická akademie
     61:37
     Čína kritizuje Pavlův telefonát s Tchaj-wanem
      Host:
      Filip Šebok, analytik, Asociace pro mezinárodní otázky,
      74:11
      „Hloubkový úklid“ na Pražském hradě
       Host:
       Stanislav Kazbunda, TRIVIS Voňany, CROM Consulting
       Přehrát celé video
       Stopáž83 minut
       Další díl
       Vnitro varuje – nespokojení se radikalizují

       Přehled dílů

        
       Stopáž53 minut

       Stav ekonomiky, podpora Ukrajiny – klíčová témata Summitu EU

       Čtvrteční 90´ČT24 bude sledovat dvoudenní Summit EU. Lídři budou jednat o podpoře zelené ekonomiky a konkurenceschopnosti průmyslu, který čelí americkým a čínským podnikům podporovaným státními subvencemi. Dále otevřou téma vojenské a finanční pomoci Ukrajině nebo aktuální otázky spojené s migrací. Ptejte se i vy.

       23. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       Budoucnost České pošty

       Jak by měla probíhat transformace České pošty? Základní parametry dnes projedná kabinet. Týkat by se měla nejen rušení stovek poboček a propouštění zaměstnanců, ale také rozdělení podniku na dva - státní a komerční. Ten státní by zajišťoval základní služby objednáváné státem a komerční pak balíkové služby a logistiku. Jaká je budoucnost České pošty? Jak transformace dopadne na zákazníky a kvalitu poskytovaných služeb? Ptejte se s námi hostů středeční 90´ČT24.

       22. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       Nová zpráva o změnách klimatu

       Mezivládní panel OSN dnes představí závěrečnou část zprávy o vědeckém poznání změny klimatu.
       Oteplování planety i stoupání hladin oceánů zrychluje, posledních osm let bylo nejteplejších v historii záznamů a odtávání ledovců už nic nezastaví,
       Lidské emise skleníkových plynů ohřály planetu zatím přibližně o 1,2 stupně Celsia ve srovnání s teplotami před průmyslovou revolucí. Navzdory proklamacím o snižování emisí je globální uvolňování oxidu uhličitého po pandemii covidu opět na rekordní úrovni.
       Lze zpomalit klimatické změny?
       A umíme se jim přizpůsobit?

       20. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       90′ ČT24

       Počasí — Stručný přehled témat — Udržitelný penzijní systém — Nižší valorizace penzí — Jak se žije českým seniorům? — Život v domově pro seniory — Terénní a ambulantní služby pro seniory — Začátek astronomického jara

       19. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž83 minut

       Jaká bude turistická sezóna v Česku?

       Příjmy ČR z cestovního ruchu loni dosáhly přibližně 118 miliard Kč, meziročně vzrostly asi o 51 miliard Kč. Výrazně více než dříve po Česku cestovali domácí turisté a hostů z okolních států už bylo téměř stejně jako před pandemií. Stále však chyběli turisté ze vzdálených zemí, zejména z Asie.
       Jaká bude letošní turistická sezóna v Česku? Podaří se přilákat více turistů ze zahraničí? A jak se na sezónu chystají hotely, kempy, hrady či zámky? O tom bude páteční 90´ČT24! Ptejte se na to, co vás zajímá!

       17. 3. 2023 na ČT24
       Stopáž53 minut

       Zmrazení platů – budou na sobě politici šetřit?

       Vláda by mohla zmrazit platy ústavních činitelů – projevila by tak solidaritu v časech vysoké inflace. Úpravu, která by zastavila růst výdělku politiků, připravilo opoziční hnutí ANO – minulý týden se však ve sněmovně nakonec neprojednala. Zástupci koalice připouští, že by chtěli předložit vlastní návrh.
       Dohodnou se politici na zmrazení vlastních platů? Na jak dlouhou dobu? A zajistí, aby pak nedošlo ke skokovému růstu platů? O tom bude dnešní 90´ČT24 – ptejte se na to, co vás k tématu zajímá!

       16. 3. 2023 na ČT24

       90’ ČT24 na sociálních sítích

       Napište nám