104 minut

Cestujeme o prázdninách

Obsah dílu

Zájem o letní dovolené je obrovský a v době krize i nečekaný. Letiště v Česku i v Evropě nezvládají. Chybí jim personál, který byl během pandemie propuštěn a teď se nedaří přijímat nový. V řadě evropských metropolí se tak tvoří dlouhé čekací doby, zpoždění i zrušené lety. V páteční 90´ČT24 shrneme všechny potřebné informace k cestování – ceny ubytování i dopravy, pojištění a oblíbené destinace. Ptejte se i vy na to, co vás zajímá.

Části dílu

00:02
Počasí
  07:50
  Stručný přehled témat
   09:14
   Česko ode dneška předsedá Radě EU
    Host:
    Ivo Šlosarčík, Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova, Institut mezinárodních studií
    23:48
    Zájem Čechů o letní dovolenou v zahraničí
     Hosté:
     Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Igor Sirota, mluvčí ÚAMK ČR
     49:24
     Výhody a nevýhody cestování vlakem
      Host:
      Jan Sůra, redaktor, Zdopravy.cz
      62:14
      Je aplikace Tečka ještě potřebná?
       Host:
       Martin Smolek, náměstek ministra zahraničí pro řízení sekce právní a konzulární
       75:01
       Česko začalo předsedat Radě Evropské unie
        Přehrát celé video
        Stopáž106 minut
        Další díl
        90′ ČT24

        Přehled dílů

         
        Stopáž114 minut

        90′ ČT24

        Povodně 2002: příčiny

        7. 8. 2022 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Zásahy policie na Babišových mítinzích - byly adekvátní?

        Podle serveru Respekt neuniformovaní policisté zaklekli na mítinku Andreje Babiše autistického školáka, který odnesl reproduktor. Následně ho odvezli ho bez jeho matky na služebnu. Již předtím muži v civilu na mítinku v Českém Krumlově naložili do neoznačeného auta protestující ženu.
        GIBS oznámil, že prošetří tyto zásahy policistů na mítinzích v jižních Čechách. O prověření požádal ministr vnitra Rakušan i premiér Fiala. Byly tedy tyto zákroky adekvátní? A byly ze strany policie profesionální? Ptejte se i vy a sledujte dnešní 90´ČT24!

        5. 8. 2022 na ČT24
        Stopáž83 minut

        ČNB ponechala základní úrokovou sazbu na 7 %

        Základní úroková sazba zůstává 7 %. Rozhodla o tom Česká národní banka, která dnes poprvé jednala v novém složení. Nový guvernér Aleš Michl při svém jmenování avizoval, že bude prosazovat stabilitu úrokových sazeb, tento výsledek byl tedy očekávatelný.
        Co přinese rozhodnutí ČNB nezvyšovat základní úrokovou sazbu? Je to dle ekonomů rozhodnutí rozumné? Bude kvůli tomuto kroku inflace růst rychleji? Ptejte se i vy a sledujte čtvrteční 90´ČT24!

        4. 8. 2022 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Drahé energie - jak se Češi připravují na zimu?

        Energie v Česku jsou drahé a zlevnění zatím není na obzoru. Češi se tedy již nyní začali chystat na zimu – a nás bude v dnešní 90´ČT24 zajímat, jak přípravy probíhají i jaké jsou pro ně podmínky.
        A jak se na topnou sezónu připravujete vy? Oprášili jste starý kotel na dřevo nebo na uhlí? Podařilo se vám sehnat potřebné řemeslníky či kominíky, aby vám se zprovozněním pomohli? A co vlastně ceny dřeva a uhlí, půjdou nahoru? Ptejte se i vy hostů dnešní 90´ČT24 na to, co vás zajímá!

        3. 8. 2022 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Napětí na Tchaj-wanu

        Napětí mezi Tchaj-wanem a Čínou eskaluje – a to hlavně kvůli očekávané návštěvě předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu. Čína demokratický Tchaj-wan považuje za svou součást a prohlašuje, že nebude přihlížet, pokud americký zákonodárce ostrov navštíví. Tchaj-wan se snaží na návštěvu dobře připravit, Čína zahájila vojenské cvičení u hranic s Tchaj-wanem.
        Jak se situace vyvine? A co americká návštěva Tchaj-wanu vlastně znamená? Ptejte se i vy a sledujte 90´ČT24!

        2. 8. 2022 na ČT24
        Stopáž83 minut

        Drahé Česko: ceny energií opět stoupají

        Ptejte se i vy hostů pondělní 90´ČT24: Kdy vláda upřesní pravidla pro čerpání energetického tarifu? Jak dál pomůže lidem i firmám? Chystá podporu pro energeticky úsporné projekty? A jak se dál budou vyvíjet ceny energií, pohonných hmot ale také dřeva –⁠ lidé totiž čím dál více hledají alternativy k elektřině a plynu.

        1. 8. 2022 na ČT24

        90’ ČT24 na sociálních sítích

        Napište nám