83 minut

Jak se vypořádat se suchem?

Obsah dílu

Země nejen v Evropě se potýkají s dlouhodobým nedostatkem vody v přírodě i pod povrchem. V Portugalsku dokonce zavírají vodní elektrárny. Sucho se zhoršuje i v Česku - největší sucho je momentálně v jižních Čechách, Polabí a severní Moravě. Lidé na jihu Moravy už musí vodou šetřit, vodohospodáři tam v několika obcích vydali doporučení nepoužívat pitnou vodu na napouštění bazénů a zalévání. V páteční 90´ČT24 se budeme ptát, jakými způsoby pomoci přírodě i zemědělcům. Ptejte se s námi i vy.

Části dílu

00:02
Počasí
  07:40
  Stručný přehled témat
   08:21
   Extrémní sucha v Česku
    Hosté:
    Vladimír Pícha, mluvčí, Zemědělský svaz ČR
    Petr Stýblo, ředitel kanceláře, Český svaz ochránců přírody
    47:17
    Vodní elektrárny trpí suchem
     Host:
     Pavel Štípský, předseda Svazu podnikatelů pro využití energetických zdrojů
     56:36
     Dotační program dešťovka
      Host:
      Michal Mrkývka, oddělení inovací, technická podpora, ASIO
      Petr Kubala, generální ředitel Povodí Vltavy, předseda Svazu vodního hospodářství ČR
      Přehrát celé video
      Stopáž114 minut
      Další díl
      90′ ČT24

      Přehled dílů

      Stopáž83 minut

      Spory v úřadu ombudsmana

      Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček odebral své zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy. Podle něj její práci provázejí lidské i manažerské komplikace. Šimůnková ale reagovala, že jí ombudsman tento krok zdůvodnil tím, že mají každý jiné názory. Ta teď zvažuje žalobu. Celé situaci se budeme věnovat ve středeční 90´ČT24.

      29. 6. 2022 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Výzvy pro nového ministra školství

      Premiér Petr Fiala dnes bude jednat s prezidentem o novém ministru školství, také se má sejít s kandidátem na tento post – poslancem a právníkem Vladimírem Balašem. Jaké má zkušenosti? A jaké výzvy by ho v ministerském křesle čekaly? Budeme se ptát hostů pondělní 90´ČT24, ptejte se i vy.

      27. 6. 2022 na ČT24
      Stopáž114 minut

      90′ ČT24

      Počasí — Stručný přehled témat — Vrcholná schůzka skupiny světových ekonomik G7 — Dopad kauzy Dozimetr na vládu — Jednání ministrů energetiky zemí EU — Čeká nás léto s covidem? — Nápor cestujících na letištích — Dovolená v Česku — Skončil Metronome Festival Prague — Dopady a opatření kvůli inflaci

      26. 6. 2022 na ČT24
      Stopáž83 minut

      Rok od tornáda na Moravě

      Přesně před rokem zasáhlo Česko tornádo. Ve střední Evropě neobvyklý jev se 24. června večer prohnal jihem Moravy. Zanechal za sebou 6 obětí a miliardové škody. Poničeno bylo na dvanáct set domů, šestinu bylo nutné zbourat. Někteří z obyvatel zasažených obcí už bydlí v nových, nebo opravených domech, někteří ještě opravy dokončují. V Moravské Nové Vsi opravují kostel, děti se vrátily do opravených škol. Celková obnova obcí potrvá podle starostů ještě minimálně pět let.

      24. 6. 2022 na ČT24
      Stopáž63 minut

      Premiér Fiala promluvil o řešení energetické krize

      Premiér Petr Fiala promluvil k národu – ve svém proslovu mimo jiné hovořil o nebývale vysokých cenách energií. Zdůraznil, že ambicí kabinetu je co nejvíce se odstřihnout od Ruska a zajistit ČR energetickou suverenitu. Česko bude mít dle premiéra v blízké budoucnosti pod kontrolou celou síť tuzemských klíčových elektráren. Dále pak Petr Fiala zmínil tzv. „úsporný tarif“, který by měl pomoci s drahými energiemi domácnostem – a to těm využívajícím elektřinu či plyn, ale i centrální teplo.
      Jak bude tento tarif fungovat? A jaká další opatření vláda přijme? Ptejte se i vy a sledujte čtvrteční 90´ČT24!

      23. 6. 2022 na ČT24
      Stopáž78 minut

      Projev premiéra k národu v nelehké době

      Premiér Petr Fiala se rozhodl v současné nelehké době promluvit k národu. V projevu se bude věnovat především aktuální politické a ekonomické situaci. Projev přichází v době, kdy se blíží předsednictví ČR v Radě Evropské Unie. Vláda navíc řeší dopady korupční kauzy v pražském dopravním podniku a také energetickou nebo uprchlickou krizi.
      Jaká nastíní premiér řešení pro současnou náročnou situaci? Bude hovořit o konkrétních krocích?
      Řeč premiéra můžete sledovat v rámci 90´ČT24, která pak nabídne i diskusi politiků - již ve 20 hodin!

      22. 6. 2022 na ČT24

      90’ ČT24 na sociálních sítích

      Napište nám