Nahrávám video

9. červen 2013

Část: Turistické značení

Obsah dílu

Zámek Hořovice — Kovárna v Těšanech — Brněnská zoo — Rusínský kostel v Dobříkově — První turistická značka — Vojenské muzeum v Šumperku

Části dílu

01:32
Hořovický zámek
  Jedním ze zámků zdobících okolí hlavního města je ten hořovický. Panské sídlo v podobě dvorce tu vyrostlo už ve 13. století zásluhou pánů ze Žerotína. Zámek ale pochází ze století sedmnáctého a je dílem tehdejších majitelů panství, pánů z Vrbna.
  05:54
  Kovárna v Těšanech
   Jednou z chloub Těšan na jihu Moravy je stará kovárna. Mistři černého řemesla v ní vládli několik století, na počátku 18. byl objekt přestavěn ve venkovském barokním stylu. Současné vybavení pochází z přelomu 19. a 20. století, kdy tu ještě bývalo pořádně rušno.
   10:07
   ZOO Brno
    V brněnské zoologické zahradě dnes najdeme na tři stovky druhů zvířat. A v budoucnu by jich mělo ještě přibývat. Nicméně momentálně se zahrada soustředí na oslavu svého jubilea – šedesátých narozenin. A my nemůžeme chybět.
    14:20
    Rusínský kostelík
     V naší zemi najdeme celkem pět rusínských kostelíků, které se sem přestěhovaly z Podkarpatské Rusi. My vás zavedeme k tomu v Dobříkově. Jeho původním domovem byla Velká Kopaň, kde vyrostl v roce 1669.
     18:38
     Turistické značení
      Toulat se po naší vlasti pod vedením turistických značek můžeme už přes sto let. První trasu členové tehdejšího Prvního označovacího družstva Klubu českých turistů vyznačili ze Štěchovic ke Svatojánským proudům.
      22:59
      Muzeum vojenské historie
       František Hlavatý už jako kluk sbíral různé věci, které v jeho rodišti zbyly po válce. Rád třeba běhal po dvoře ve vojenské uniformě. Pár svých dětských pokladů si schoval a později k nim i díky kamarádům a známým začaly přibývat další.
       27:12
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        16. červen 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám