Nahrávám video

16. červen 2013

Obsah dílu

Naučná stezka F. L. Riegra — Ateliér Abakuk — Přátelé Podlipnických kostelů — Rozhledna Bohdanka — Obnovená malešovská tvrz

Části dílu

01:30
Riegrova stezka
  Doslova rájem pro milovníky krásné přírody je naučná stezka pojmenovaná po významném politikovi F. L. Riegrovi. Vybudovaná byla v roce 1909 a vede údolím řeky Jizery ze Semil do Podspálova.
  05:40
  Řezbář motorovou pilou
   Jaroslav Pecháček pracoval jako dřevorubec. Takže se naučil bravurně ovládat motorovou pilu a samozřejmě si zamiloval dřevo. Od toho už byl jen krok k tomu, že se začal věnovat řezbařině.
   09:50
   Podlipnické kostelíky
    K ozdobám krajiny Humpolecké vrchoviny patří tři gotické kostelíky, které sice notně poznamenal zub času, ale díky úsilí členů sdružení Přátelé podlipnických kostelů je návštěvníci mohou dnes obdivovat v plné kráse.
    13:59
    Rozhledna Bohdanka
     I když máme rozhleden různé podoby a různého stáří na našem území spoustu, čas od času nějaká i dnes přibude. Jedna z nejmladších se jmenuje Bohdanka a vyrostla nedaleko obce Bohdaneč, v místech, která dřív bývala majetkem Želivského kláštera.
     18:08
     Na kole kolem Nalžovských Hor
      Na západ Čech vyrazíme s bicyklem. V jeho sedle si dopřejeme výlet kolem Nalžovských Hor. Jejich historie se začala psát v roce 1952, kdy vznikly sloučením Nalžov a Stříbrných Hor. A v případě obou míst se můžeme vypravit do minulosti o dost vzdálenější.
      22:30
      Tvrz Malešov
       Do Malešova v poslední době láká turisty opravená středověká tvrz. Její současná podoba je zásluhou Ondřeje Slačálka, který chátrající památku zakoupil a pustil se do její obnovy. Provede nás a dozvíme se od něj, co všechno už má ve svém novém sídle za sebou.
       26:37
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        23. červen 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám