23. červen 2013

Obsah dílu

Jablonné nad Orlicí — Pěnkavův dvůr — Geocaching v Praze a okolí — Muzeum církevného umění Plzeň — Soukromý ptačinec ve Vanči na Třebíčsku — Frýdek Místek a okolí

Části dílu

01:37
Jablonné nad Orlicí
  Jablonné nad Orlicí je zmiňováno jako trhová obec už na konci 11. století. Po celý středověk v něm převládala dřevěná zástavba, která přečkala staletí. Neponičili ji ani švédští vojáci v době třicetileté války.
  05:53
  Pěnkavův dvůr
   Pokud máte chuť vypravit se pár století zpátky proti proudu času, stačí vypravit se do Takonína na Benešovsku. Rodina Pěnkavových vám umožní nahlédnout do časů, kterým vládl třeba Karel IV. a trochu si je taky osahat.
   10:05
   Geokešink
    Pokud vás nebaví toulat se jen tak bez cíle či hledání dobrodružství, můžete si vyzkoušet novou zábavu, takovou turistickou honbu za pokladem. Stačí si vyhledat souřadnice na internetu a můžete objevovat schránky neboli keše.
    14:29
    Muzeum církevního umění
     Přímo v centru Plzně zavítáme do bývalého františkánského kostela. Říká se, že je starší než západočeská metropole sama, vyrostl zřejmě už ve třináctém století. Mniši v něm pobývali až do poloviny minulého století, pak je vystřídali studenti a dnes patří místnímu biskupství.
     18:38
     Chovatel ptactva
      Neobvyklý koníček učaroval Soběslavovi Požárovi z Vanče na Třebíčsku. Už od mládí rád choval různé domácí ptactvo a časem si vybudoval hotovou zoologickou zahradu. Před patnácti lety zdědil usedlost po babičce a mohl se své zálibě začít věnovat naplno.
      22:43
      Okolí Frýdku
       U Frýdku-Místku zapátráme, kudy kolem něj vede ta cestička, o které se zpívá ve známé písničce. Naše toulání začneme na kopci Okrouhlá, který sloužíval jako strážní místo. Před několika lety na něm vyrostla telekomunikační věž a ta funguje také jako rozhledna.
       26:45
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        30. červen 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám