Nahrávám video

5. srpen 2012

Obsah dílu

Budyně nad Ohří — Na kole údolím potoka Polepky — Modely hradů z kuchyňských špejlí — Klášter Plasy — Zakuřovaná keramika — Šárovcova Lhota

Části dílu

01:23
Alchymistická dílna na Budyni
  Stejně jako na Pražském hradě a na dalších šlechtických sídlech, usadili se v časech Rudolfa II. i na Budyni nad Ohří různí alchymisté, kteří se pro zdejšího pána snažili vytvořit elixír mládí nebo vyrobit zlato.
  05:33
  Na kole údolím Polepky
   Myslíte, že bychom v okolí Kolína sotva hledali vodopády nebo skály jako stvořené pro horolezce? Omyl, oboje si prohlédneme při našem výletě na kole údolím potoka Polepky.
   09:42
   Hrady ze špejlí
    Eiffelovku, Karlštejn, Hlubokou nad Vltavou, Vranov nad Dyjí, ale také Staroměstskou radnici nebo třeba Pražský hrad můžete na jít pěkně pohromadě na jednom místě díky panu Ladislavovi Novákovi v Protivíně.
    13:48
    Plaský klášter
     Do areálu bývalého cisterciáckého kláštera v Plasích se nevypravíme obdivovat architektonické skvosty, ale technickou zdatnost a důmyslnost mistrů stavitelů. Klášter stojí na podmáčené bažině kokem řeky Střely.
     17:47
     Zakuřovaná keramika
      O zakuřované keramice asi slyšel skoro každý, tajemství její výroby ale možná až tak známé není. Proto se vypravíme za Igorem Chrástkem do Zlechova, který hrnky, misky a další nádoby způsobem, který ovládali naši předci, vytváří.
      21:55
      Šárovcova Lhota
       Šárovcovu Lhotu na Královéhradecku asi většina z nás nezná. Přesto si zaslouží pozornost. Při návštěvě si prohlédneme malý zvon z konce sedmnáctého století, o který se místní s patřičnou úctou starají.
       26:03
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        12. srpen 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám