29 minut

12. srpen 2012

Obsah dílu

Naučná stezka Čtyřlístku — Pradědova galerie — Zámek Křinec — Na safari vlastním vozem — Kouzelné hrací strojky — Cyklostezka mezi chmelnicemi

Části dílu

01:17
Naučná stezka Čtyřlístku
  Příjemnou prázdninovou procházku vám nabídneme v blízkosti Máchova jezera. Nedávno tam totiž vznikla naučná stezka vedoucí po stopách hrdinů legendárního Čtyřlístku. Vyrazíme na ni ve společnosti autora Fifinky, Myšpulína, Bobíka a Piňdi Jaroslava Němečka.
  05:17
  Pradědova galerie
   Řezbář Jiří Halouzka si práci s dřevem zamiloval už v dětství. V sedmi letech si vyrobil prvního koníka a začalo být jasné, že půjde ve šlépějích svých předků. Jeho zřejmě osudovým dílem se staly jesličky, které získaly ocenění Největší betlém na světě.
   09:25
   Zámek Křinec
    Rodu Morzinů pocházejícímu z Itálie vděčíme za vybudování zámku Křinec na Nymbursku. Archeologové ale nedávno zjistili, že panstvo nestavělo pravděpodobně na zelené louce, ale možná v místech, kde už o hodně dřív stávala gotická tvrz.
    13:32
    Na safari vlastním vozem
     Kus afrického kontinentu objevíte v safari ve Dvoře Králové nad Labem. Možná nevíte, že od loňska se můžete mezi zástupce živočišné říše ze vzdálené Afriky vypravit nejen speciálním autobusem, ale také vlastním vozem.
     17:34
     Kouzelné hrací strojky
      Víc než pět desítek nejrůznějších hracích strojků reprezentujích období od renesančního až po současnost nás čeká na výstavě v Českém muzeu hudby v Praze. Těšit se můžete na hrací skříňky, flašinety i orchestriony.
      21:43
      Cyklostezka mezi chmelnicemi
       Na Moravě se milovníci cykloturistiky rádi vydávají na toulky mezi vinohrady, v českým končinách mohou zkusit putování mezi vinicemi. My vyrazíme z Kolešovic, jedné z nejznámějších chmelařských obcí.
       25:52
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        19. srpen 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám