Toulavá kamera

15. červenec 2012

29 minut

15. červenec 2012

Obsah dílu

Vodovodní údolí — Muzeum historických kočárů — Pohádkové srdce Evropy — Laudonova stezka — Řeznické muzeum — Zámek Kostelec nad Orlicí

Části dílu

01:12
Vodovodní údolí
  V Krkonoších jsme objevili už spoustu krás, ale Vodovodním údolím se projdeme poprvé. Pokud jste ho při svých toulkách nejvyšším českými horami dosud míjeli, tak hlavně díky tomu, že není značené turistickými značkami a jeho zajímavosti tak zůstávají většině návštěvníků utajeny.
  05:11
  Muzeum kočárů
   Za největší vynález v historii lidstva považuje Václav Obr kolo. Nejvíc si pak oblíbil kola vozící krásné historické kočáry, které už skoro dvě desítky let sbírá. V Čechách pod Kosířem dokonce otevřel muzeum, ve kterém je k vidění na šest desítek exponátů.
   09:14
   Pohádkové srdce
    Výlet do slavných časů českého království spojíme s výletem do světa fantazie a pohádek při návštěvě hradu Karlštejn. Právě tam totiž probíhá výstava výtvarnice a strašidloložky Vítězslavy Klimtové Pohádkové srdce Evropy.
    13:27
    Laudonova cyklotrasa
     Na kole se tentokrát vypravíme na střední Moravu. Projedeme cyklotrasu nazvanou podle známého rakouského generála Laudona, vedoucí údolím říčky Bystřice mezi Moravským Berounem a Olomoucí. Čeká nás na ní celá řada zajímavých zastávek.
     17:33
     Řeznické muzeum
      Největší sbírku řeznických strojů v republice najdeme v letos otevřeném řeznickém muzeu v Náměšti nad Oslavou. Myšlenka na zřízení expozice se zrodila v hlavě řeznického mistra Jana Pavlíčka, ale už ji nestihl zrealizovat, a tak se do práce pustily jeho děti.
      21:38
      Kostelec nad Orlicí
       Řece Orlici říká František Kinský česká Loira. Stejně jako na slavném francouzském toku najdete na Orlici hned několik zámků. Jeden z nich vyrostl na počátku 19. století v Kostelci nad Orlicí. V pozdně klasicistním stylu ho nechali vybudovat pánové z rodu Kinských.
       25:51
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        22. červenec 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám