Toulavá kamera

22. červenec 2012

29 minut

22. červenec 2012

Obsah dílu

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Kutné Hoře - Sedleci — Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově u Brna — Priessnitzovy lázně v Jeseníku — Bratři Daschové - výroba nožů a mečů — Okolí Ledče nad Sázavou - Sluneční zátoka, Stvořidla — Expozice věnovaná šumavské přírodě ve Stožci

Části dílu

01:28
Sedlecká monstrance
  Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Kutné Hoře - Sedleci je jednou z nejznámějších pamětihodností Kutnohorska. Vyrostla ve druhé polovině dvanáctého století zásluhou mnichů z cisterciáckého řádu.
  05:40
  Vláčky ve Zbýšově
   Zbýšov u Brna se stal rájem průmyslové železnice. V místním muzeu tu můžete obdivovat více než tři desítky motorových lokomotiv, pět parních a pět elektrických. Připomínají poněkud zašlé časy důlních nebo továrních vláčků.
   09:44
   Priessnitzovy lázně
    Metodou vyvolání krize léčil slavný Vincenz Priessnitz. Rád k tomu používal velmi chladnou vodu a pak čekal, jak organismus zareaguje. Metody úspěšného léčitele máte šanci vyzkoušet právě v Priessnitzových lázních v Jeseníku, a to hned na několika zastaveních.
    14:00
    Čepele z damascénské oceli
     Už jste někdy slyšeli o damascénské oceli? Jedná se o vysoce kvalitní ocel s typickými vzory – mramorováním. Její výroba je velmi náročná, taková čepel se rodí třeba i několik stovek hodin.
     18:13
     Vodáci na Sázavě
      Od jara do podzimu vyrážejí na české řeky milovníci toulek po vodě. K oblíbeným tokům patří i Sázava. My zavítáme do okolí Ledče nad Sázavou, kde budeme obdivovat řadu zajímavých míst.
      22:11
      Areál lesních her Stožec
       V informačním centru ve Stožci si prohlédneme expozici věnovanou šumavské přírodě, vyfasujeme pracovní listy a vydáme se na téměř dvoukilometrovou naučnou stezku nazvanou Areál lesních her. Co nás na ní čeká?
       26:09
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž28 minut
        Další díl
        29. červenec 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám