1. červenec 2012

Obsah dílu

Černínský palác — Muzeum motorismu — Na kole kolem Labe — Hračkolna — Michalův statek — Cikánské údolí

Části dílu

01:19
Černínský palác
  Černínský palác je jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších barokních staveb v Praze. Hrabě Humprecht Jan Černín našel inspiraci pro jeho stavbu během svého diplomatického působení v Benátkách.
  05:32
  Automuzeum Znojmo
   I když je muzeum automobilů a různých dalších strojů, motorů, spoučástek a doplňků ve Znojmě rájem především pro pány, při prohlídce vzácných exponátů musíme vzdát hold ženě.
   09:16
   Na kole podél Labe
    Pokud byste hledali program na pořádnou část prázdnin a patříte mezi milovníky cykloturistiky, pak bychom vám mohli doporučit cestu podél Labe. V sedle bicyklu byste totiž mohli projet od pramene až k Severnímu moři.
    13:23
    Hračkolna
     Pradědeček i dědeček Luďka Fialy pracovali se dřevem a lásku k němu po nich vnuk evidentně podědil. K ní přidal zálibu v hraní a hračkách a stal se dokonce návrhářem dřevěných hraček v úspěšném jihočeském družstvu.
     17:28
     Michalův statek
      Michalův statek najdeme v obci Pohleď na Vysočině. Žije tu sice už jen necelá stovka obyvatel, ale ti se snaží, aby jejich domov neupadl v zapomnění. K jejich chloubám patří škola z 19. století, na počátku našeho století tu pak vybudovali zvonici.
      21:41
      Cikánské údolí
       K nejpřitažlivějším místům Lužických hor patří takzvané Cikánské údolí nebo také Cikánský důl. Vydáme se na jeho prohlídku a začneme hluboko v historii. Ve středověku bychom tu mezi skalami mohli potkávat obchodníky, kteří se tu vyhýbali trochu složitému terénu.
       25:47
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        8. červenec 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám