Nahrávám video

4. prosinec 2011

Část: Soutěž

Obsah dílu

Český Krumlov — Lesní park Ralsko — Igráček — Železné hory — Řezbářka — Ozdoby

Části dílu

01:09
Příběh Českého Krumlova
  Český Krumlov proslavil především rozlehlý hrad a zámek, který je rozlohou po Pražském hradě druhým největším u nás. Zajímavé je ale i město pod ním. V místním regionálním muzeu je do konce roku k vidění výstava, která přibližuje jeho historii, časy úspěšné i smutnější.
  04:50
  Lesní park Bezděz
   Okolí Hradčan v Ralské pahorkatině bylo dlouhá léta uzavřeným vojenským prostorem, o jehož návštěvě mohli běžní turisté jen snít. V posledních letech ale tamní krajina zase nabízí všechny své krásy turistům pěším i těm na kolech.
   08:30
   Igráčci
    V Technickém muzeu v Brně si tentokrát pěkně pohrajeme. Čekají nás tam totiž Igráčci. Postavičky, které spatřily světlo světa na začátku druhé poloviny sedmdesátých let, patřily dlouho k oblíbeným společníkům dětí.
    12:04
    Železné hory
     Modrý safír, korund, citrín nebo české granáty ve špičkové, drahokamové kvalitě. To všechno dokázal za dvacet let objevit v Železných horách amatérský mineralog Miloš Chaloupka. Hory, které se rozkládají na šesti stovkách čtverečních kilometrů a jsou výběžkem Českomoravské vrchoviny, jsou totiž pro mineralogy hotovým rájem.
     15:39
     Řezbářka Olga Široká
      Atmosféru blížících se Vánoc nám navodí návštěva u řezbářky Olgy Široké v Seči na Chrudimsku. Projdeme se s ní po okolí a porozhlédneme se po vhodném dřevě. Najraději má lipové, které je poměrně měkké a dobře se z něj vyřezává.
      19:27
      Ozdoby ze slámy
       Tradiční výrobu ze slámy a lýka udržuje při životě paní Miloslava Zatloukalová, za kterou se vypravíme do Brodku u Konice. Pracovat s přírodním materiálem se naučila od své maminky, které v dětství pomáhala.
       23:21
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        11. prosinec 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám