Toulavá kamera

11. prosinec 2011

26 minut

11. prosinec 2011

Obsah dílu

Český Krumlov — Lesní park Ralsko — Igráček — Železné hory — Řezbářka — Ozdoby

Části dílu

01:28
Horní Štěpanice
  Už jedni z prvních obyvatel západních Krkonoš se usadili v Horních Štěpanicích. To bylo někdy ve třináctém století a hned na přelomu století třináctého a čtrnáctého tu vyrostl hrad. Dlouho patřil pánům z rodu Valdštejnů.
  05:12
  Četnické humoresky
   Prostory brněnského Letohrádku Mitrovských v současnosti nápadně připomínají seriál Četnické humoresky. Stejně jako on vás aktuální výstava zavede do doby, kdy jsme si po rozpadu Rakousko – Uherska založili vlastní sbor ochránců pořadku.
   08:55
   Liběchov a Želízy
    Barokní zámek patří k ozdobám Liběchova na Mělnicku. My si samozřejmě připomeneme, že jeho podoba je dílem slavného architekta Františka Maxmiliána Kaňky a výzdoba v zahradě zase prací Matyáše Bernarda Brauna. Zajímat se ale budeme hlavně o díla sochaře Václava Levého.
    12:44
    Vánoční ozdoby z Vizovic
     Vytvořit návrhy na vánoční ozdoby není jen tak. Evropská asociace dekoratérů stanoví barevnost a takzvaná klíčová slova. A pak už přijde na řadu fantazie tvůrce a samozřejmě také šikovné ruce malířek. Ve Vizovicích si na už tradiční výstavě vánočních ozdob prohlédneme ty, které navrhla Iva Mynářová.
     16:33
     Betlémář Jaroslav Beneš
      Betlémů jsme si za léta našeho toulání stačili v předvánočním období prohlédnout celou řadu. Ten, který jsme objevili v Lošticích na Olomoucku u řezbáře Jaroslava Beneše, se ale od těch tradičních přece jen dost liší.
      20:20
      Muzeum betlémů a podmalby
       Betlémy patří k Vánocům naprosto neodmyslitelně. Paní Svatavě Vizinové učarovaly natolik, že se pustila do jejich sbírání. Dnes se může pochlubit takřka tisícovkou kousků. Většina z nich je z papíru a pochází z našich krajů.
       24:07
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        18. prosinec 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám