26 minut

13. listopad 2011

Obsah dílu

Morávka — Muzeum alchymistů — Vrch Vladař — Muzeum výpočetní techniky — Vrbice — Obří důl

Části dílu

01:12
Morávka
  Obec Morávka v Beskydech najdete podél toku stejnojmenné řeky. Ještě před sto lety tu žily čtyři tisícovky obyvatel, dnes se jejich počet ztenčil na čtvrtinu. My si ale budeme užívat krás zdejší přírody.
  04:56
  Muzeum alchymistů a mágů
   Rájem pro všechny milovníky tajemna se určitě stane Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy, které bylo nedávno otevřeno na Jánském vršku v Praze. A ne náhodou v domě, kde před staletími žil slavný alchymista Edward Kelley.
   08:41
   Vladař
    Vrch Vladař nedaleko Žlutic na pomezí Karlovarského a Plzeňského kraje patří k nejkrásnějším stolovým horám. Je ale také místem s dlouhou historií. Poprvé se na něm naši předci usídlili praveděpodobně už půl tisíciletí před naším letopočtem.
    12:21
    Muzeum výpočetní techniky
     Chtěli byste zavzpomínat na časy, kdy počítačové systémy plnily velké sály? Pak se s námi vypravte do prvního muzea výpočetní techniky. Najdeme ho v kulturním době v Hosticích u Rudy nad Moravou na Šumpersku.
     16:09
     Vrbice
      Vrbice je jednou z mnoha malebných vinařských vesniček na jihu Moravy. Nepřehlédnutelná je už zdáli zejména díky své dominantě, kostelu sv.Jiljí, který vyrostl na počátku 20. století na vrchu Stráž. Samotná obec vznikla v časech Přemysla Otakara I., který tu nechal zřídit strážní hlídku na ochranu okolních vinařských vesniček.
      19:47
      Obří důl a spol.
       Časy, kdy Krkonoším vládly ledovce, si připomeneme při procházce po naučné stezce, která nás provede z Pece pod Sněžkou Obřím dolem a kolem bývalé Obří boudy a kolem boudy Luční nás do horského střediska zase vrátí.
       23:28
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        20. listopad 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám