Toulavá kamera

20. listopad 2011

27 minut

20. listopad 2011

Obsah dílu

Hrady Českého středohoří — Kojákovice — Dolní Kounice — Pohádková stezka v Malé Úpě — Kolář — Hruboskalsko

Části dílu

01:29
Hrady Českého středohoří
  V Českém středohoří najdeme nejen krásnou přírodu, ale také velké množství zřícenin středověkých hradů. Dochovalo se jich tu tolik, že se oblasti někdy dokonce říká Země hradních zřícenin.
  05:13
  Kojákovice
   V muzeích se můžeme dozvědět ledacos zajímavého. To, které zřídili v jihočeských Kojákovicích, například přibližuje dobu, kdy řada místních rodin opustila rodnou zemi a vypravila se do Ameriky.
   08:42
   Dolní Kounice
    Dolní Kounice, které navštívíme na jihu Moravy, jsou prý co do koncentrace památek ve svém katastru druhé v pořadí hned za Českým Krumlovem. Mohou se pochlubit zámkem, několika kostely, synagogou a dokonce i klášterem.
    12:29
    Pohádková stezka v Malé Úpě
     Malá Úpa v Krkonoších láká turisty nejen v zimním období. Rodiny s dětmi určitě zaujme pohádková stezka, po které se vypravíme i my. Nejprve se zastavíme v malém muzeu v Informačním centru Horní Malé Úpy.
     16:20
     Kolář
      Jediného koláře v Česku jsme objevili v Novém Hrozenkově na Valašsku. Pan Augustin Krystyník podědil řemeslo i dílnu po otci. Za vlády komunistů se vyučil a po roce 1990 se pustil do jeho provozování.
      20:08
      Hruboskalsko
       Ještě jednou se vypravíme na Hruboskalsko. Tentokrát bude naším cílem arboretum Bukovina. V místech, kde kdysi stávala stejnojmenná vesnice, ho nechali vybudovat majitelé zámku Hrubá Skála, šlechtický rod Aehrenthalů.
       23:56
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        27. listopad 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám