Nahrávám video

7. srpen 2011

Část: Kovářství Stawaritsch

Obsah dílu

Panský vrch — Kovářství Stawaritsch — Lannova loděnice — Údolí řeky Doubravy — Dům U Zlatého melounu — Litovel

Části dílu

01:22
Z Kynžvartu na Panský vrch
  Výlet na kole, který podnikneme z Kynžvartu směrem k Panskému vrchu, bude zdravý dvojnásob. Jednak si na čerstvém vzduchu protáhneme těla a pak ochutnáme hned několik pramenů minerálních vod.
  04:58
  Kovářství Stawaritsch
   Držitelem ocenění nositel tradic lidových řemesel je umělecký kovář Alfred Stawaritsch z Kostelce na Hané. Nejen, že svou prací udržuje při životě staré kovářské řemeslo, ale také jeho taje předávám následovníkům. Dnes má vydatné pomocníky ve svých dvou synech.
   08:47
   Lannova loděnice
    Lannova loděnice v Českých Budějovicích připomíná rodinu Lannovu a také časy, kdy se tu ve velkém stavěly lodě. Lannovi přišli do Českých Budějovic někdy v 17. století od Salzburgu. Nejvýznamnějších zástupcem rodiny byl Vojtěch Lanna, který žil ve století devatenáctém.
    12:31
    Údolí Doubravy
     Údolí řeky Doubravy u Chotěboře je rájem pro ty turisty, kteří milují náročnější terén. Rodiny s kočárky by cestu asi brzy vzdaly. My jsme se ale s kamerou odvážili, a tak vám můžeme zprostředkovat krásy krajiny. Průvodcem nám byly cedule naučné stezky.
     16:10
     Muzeum gramofonů
      Do časů, kdy záznam zvuku býval vzácností, se přeneseme v pražském domě U Zlatého melounu. Je tam vystavena zhruba stovka fonografů a gramofonů nejrůznějších velikosti i provedení. A samozřejmě řada unikátů. Nejstarší fonograf je z roku 1898.
      19:59
      Litovel
       Litovel bývá nazývána hanáckými Benátkami. Tušíte proč? Protože byla vybudována hned na sedmi ramenech řeky Moravy, která dokonce vytvořila neobvyklé městské opevnění. Litovel byla založena králem Přemyslem Otakarem II. jako město královské.
       23:41
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        14. srpen 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám