Nahrávám video

14. srpen 2011

Obsah dílu

Nová Hůrka — Hanácké kroje — Výstava o Grónsku — Zoo a botanická zahrada v Plzni — Hrnčírna Mutějovice — Výstava Rožmberkové

Části dílu

01:16
Nová Hůrka
  Při našem toulání po Šumavě tentokrát zavítáme k Nové Hůrce. V téhle pohraniční oblasti kdysi žili králováci, kteří ji střežili. Podléhali přímo králi a mohli si užívat řady výsad.
  04:59
  Hanácké kroje
   Hanácké kroje vždycky dokladovaly bohatost a úrodnost kraje. Také proto byly bohatě zdobené. Dnes už nejsou k vidění tak často jako dřív, ale my se vypravíme do Troubek na Přerovsku, kde navštívíme paní Jarmilu Vítoslavskou. Ta už několik desítek let kroje šije a taky vyšívá.
   08:49
   Výstava Grónsko
    Zajímá vás, jak se žije v Grónsku? Pokud ano, pak se s námi vydejte na výstavu, kterou pořádají v Krkonošském muzeu ve Vrchlabí. Manželé Klempířovi jezdí do téhle exotické země už šestnáct let a duchem se z nich už takřka stali Eskymáci.
    12:22
    Plzeňská botanická zahrada
     Na Madagaskar nebo třeba na Rodriguézův ostrov se můžeme přenést při procházce plzeňskou botanickou zahradou. Konkrétně můžeme poznat rostliny, které jsou tam doma.
     16:09
     Hrnčíř z Mutějovic
      Jiří Duchek se vyučil kuchařem, ale před dvaceti lety mu učaroval hrnčířský kruh. Nejen, že začal vyrábět keramiku, ale dokonce se přestěhoval mimo Prahu a v Mutějovicích na Rakovnicku, kde se usadil, vybudoval vedle dílny také galerii.
      19:46
      Výstava Rožmberkové
       Ačkoliv osud nedopřál rodu Rožmberků dlouhé existence, přesto se stačil zapsat mezi nejvýznamnější šlechtické rody naší historie. V letošním roce je to právě 400 let, co zemřel poslední z pánů z Růže – Petr Vok.
       23:28
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        21. srpen 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám