31. červenec 2011

Část: Historické tance

Obsah dílu

Babí lom v Adamovské vrchovině — Čertí muzeum — Villanella — Zámek Žinkovy — Jezerní slatě u Kvildy — Muzeum silnic

Části dílu

01:11
Babí lom
  Vrchol Babího lomu v Adamovské vrchovině začal lákat turisty už koncem 19. století. A tehdy na něm také vyrostla rozhledna. Vlastně hned dvě, jedna také trochu stranou na hřebeni. Za první republiky začaly ale chátrat a zdálo se, že krásný výhled z nich bude zapomenut.
  04:50
  Čertí muzeum
   Do nefalšovaného pekla vás pozveme v Úštěku. Zdejší Čertí muzeum v podzemních chodbách vytesaných do skály je unikátem nejen u nás, ale i v celé střední Evropě.
   08:25
   Historické tance
    Do historie tance nás zavedou naši průvodci ze souboru Villanella. Pokud si myslíte, že tance našich předků byly vlastně docela jednoduché, vyvedeme vás z omylu. Zjistíme, že naučit se krokové variace není vůbec snadné a je to často i docela náročný fyzický výkon.
    12:03
    Zámek Žinkovy
     Zámek Žinkovy zatím není veřejnosti běžně přístupný. Otevřen bude v rámci Dnů evropského dědictví a my vám ukážeme, na co se při návštěvě můžete těšit. Do přestavby investoval na konci 19. století Karel Wesselý celý milion korun a pozval si na ni vídeňské architekty.
     15:42
     Jezerní slať
      Přírodního bohatství Jezerní slatě mezi Kvildou a Horskou Kvildou si cenili už Schwarzenberkové, kteří část rašeliniště chránili. Dnešní rozloha chráněného území je podstatně větší, přes 100 hektarů, a ukrývá celou řadu zajímavostí.
      19:30
      Muzeum silnic Vikýřovice
       Jedním z nováčků mezi muzejními expozicemi je ta věnovaná historii cestářského a silničářského řemesla. Nedávno ji otevřeli ve Vikýřovicích na Šumpersku. Dozvíte se v ní, jak se budovaly cesty, kdy se proměnily v silnice.
       23:22
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        7. srpen 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám