Nahrávám video

5. červen 2011

Obsah dílu

Stezka K. J. Erbena — Zámek Potštejn — Hasiči ve Zbirohu — Svojšín — Třebívlice — Cyklostezka Písek

Části dílu

01:09
Stezka K. J. Erbena
  Karel Jaromír Erben se narodíl v Miletíně. A v rodném městě také často čerpal inspiraci pro své dílo. I pro to nejslavnější – Kytici. Kde všude se procházel a nacházel motivy jednotlivých básní, o tom se můžeme přesvědčit při procházce naučnou stezkou vedoucích po jeho stopách.
  04:53
  Zámek Potštejn
   Po dávném pokladu, o kterém se dočteme i ve stejnojmenné knize Aloise Jiráska, zapátráme při návštěvě Potštejna. Jenže záhy zjistíme, že zběsilé hledání jednoho z místních pánů způsobil špatně rozluštěný nápis. Pak zavítáme do zámku, jehož předchůdcem byla tvrz.
   08:34
   Hasiči ve Zbirohu
    Máte rádi staré hasičské stříkačky, fascinují vás požární automobily a obdivujete další vybavení a také šikovnost a odvahu hasičů? Tak si nenechte ujít společnou procházku expozicí techniky, kterou připravili hasiči na Zbirohu na Plzeňsku. Provede nás obdobím od 18. do 20. století.
    12:11
    Svojšín
     Svojšín na Tachovsku má jen necelou pětistovku obyvatel, ale ti se mohou chlubit celou řadou pamětihodností. Tou nejzajímavější a také nejstarší je kostel s románskou věží. Nedávné průzkumy dřeva, které posloužilo jako stavební materiál, odborníci zjistili, že tu minimálně její část stojí už od roku 1149.
     15:56
     Třebívlice
      Jednou z nejslavnějších obyvatelek Třebívlic na Litoměřicku (a nejspíš nejslavnější vůbec) byla Ulrika von Levetzow. Velká pozdní láska básníka Johanna Wolfganga Goetheho se tady usadila nedlouho poté, co se rozhodla odmítnout jeho nabídku k sňatku.
      19:42
      Cyklostezka Písek
       Výlet na kole podél řeky Otavy bude příjemným zpestřením teplých dnů. Pojedeme totiž podél řeky Otavy, proti jejímu proudu. Na cestu vyrazíme z Písku. Ten určitě stojí za prohlídku. My se zastavíme u kamenného mostu, který je nejstarším u nás, za přibrždění stojí i sto let pamatující plovárna na samém kraji města.
       23:25
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        12. červen 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám