6. březen 2011

Obsah dílu

Heřmanův Městec — Suchary z Lomnice nad Popelkou — Výstava Čtyřlístku — Vrch Boreč — Valašské muzeum — Vysočinou na běžkách

Části dílu

01:32
Heřmanův Městec
  Heřmanův Městec na úpatí Železných hor láká milovníky turistiky ve všech ročních obdobích. Na krásnou přírodu i na řadu vzácných pamětihodností. Právě ty jsou v mnohem unikátní. Můžete se projít po jednom z největších židovských hřbitovů ve střední Evropě.
  05:12
  Suchary z Lomnice nad Popelkou
   Slovo suchar mnohým z nás připomíná období dietní stravy. My vás ale zavedeme do Lomnice nad Popelkou, kde jsou místní suchary nejen slavnou tradiční specialitou, ale také vyhledávanou dobrotou. A to už víc než 200 let.
   08:58
   Výstava Čtyřlístku
    Kdo z nás trochu odrostlých by neznal Pinďu, Bobíka, Myšpulína nebo slečinku Fifinku. Legendární hrdinové Čtyřlístku nám dělají společnost už přes čtyři desítky let. Setkat se s nimi můžeme také na výstavě, kterou připravili v Muzeu hlavního města Prahy.
    12:49
    Vrch Boreč
     Tajemně působí na komejdoucí vrch Boreč v Českém středohoří. I když ne po celý rok. V létě je docela nenápadný, pozornost začne poutat, když se teploty začnou blížit k nule nebo slezou pod ní. To se pak začnou dít věci. Do dění vstoupí celá řada puklin na povrchu, které najdeme už na úpatí, ale i na zbytku kopce.
     16:24
     Valašské muzeum
      Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm nabízí výlety v duchu cest pana Broučka proti proudu času už dlouho. Ke krásným chalupám teď přibyla unikátní expozice. Jmenuje se Městečko pod Radhoštěm a mapuje sedm století zdejší historie.
      20:06
      Vysočinou na běžkách
       Na sklonku zimy si ještě trochu užijeme lyží. Vypravíme se s nimi na Vysočinu, k Humpolci. Nadmořská výška tady sice neláme žádné rekordy, ale pro milovníky bílé stopy tu i tak dokázali připravit zajímavé trasy. Zatím jsou dvě a jejich délka je kolem sedmi desítek kilometrů.
       23:55
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        13. březen 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám