Nahrávám video

13. březen 2011

Obsah dílu

Chalupa Vír — Výstava hodinek — Krušnohorská lyžařská magistrála — Muzeum knižní vazby, Loket — Ledové království, České Švýcarsko — Výstava masopustů, Brno

Části dílu

01:12
Chalupa Vír
  Když získáte starou chalupu, můžete s ní naložit všelijak. Manželé Říhovi na Vysočině podědili dům, který je ve starých dokumentech zmiňován už v 17.století. A až do poloviny století minulého býval hostincem, který dlouhá léta provozovali předci Říhových.
  04:51
  Výstava hodinek
   U zrodu náramkových hodinek nestála trochu překvapivě ani tak móda jako armáda. Pro její muže bylo příliš složité stále kontrolovat čas na strojcích uložených v kapse, jejich umístění na ruku bylo naopak ideální. Pak už se slova ujali nejen hodináři, ale také designéři a začaly se objevovat různé modely.
   08:36
   Krušnohorská lyžařská magistrála
    Pokud patříte k milovníkům bílé stopy, máte ještě posledních pár příležitostí si užít. My vás tentokrát pozveme do Krušných hor. Po tamních hřebenech vede lyžařská magistrála, která je prý nejdelší u nás.
    12:16
    Muzeum knižní vazby Loket
     V Muzeu knižní vazby v Lokti nahlédneme pod pokličku dávným i současným výrobcům knižní vazby. Dozvíme se například, jak a na čem mistři knihaři zlatili písmenka nebo obrázky, jak sešívali stránky, prozradíme vám, proč někteří knihaři neradi pracují s pergamenem a prohlédneme si i doslova umělecké výtvory manželů Svobodových, kteří se tvorbě knižní vazby věnují.
     15:55
     Ledové království, České Švýcarsko
      České Švýcarsko je proslulé především unikátními skalními útvary. My vám nabídneme další zajímavá místa, která si zaslouží pozornost. Nejprve se zastavíme u trosek Brtnického skalního hrádku, který vyrostl ve 13. století a sloužil ochráncům obchodní stezky, která tudy nejspíš vedla.
      19:39
      Výstava masopustů, Brno
       Pánové, zadejte se. Tuhle větu zná většina z nás maximálně z tanečních. Dřív ovšem bývala běžnou součástí zahájení plesů. Obvyklé bývaly i takzvané taneční pořádky, které pánům zajišťovaly, že od k tanci vyzvané dámy nedostanou košem a dámam zase to, že nebudou smutně během tance posedávat v koutě.
       23:15
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        20. březen 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám