Nahrávám video

30. leden 2011

Obsah dílu

Váchův špejchar — Muzeum Škodovky — Horní Blatná — Dřevorubecké muzeum — Výstava hodin — Památné pražské stromy

Části dílu

01:13
Váchův špejchar
  Špejchar statku, na kterém v Drážkově ve středním Povltaví už nejméně od dob třicetileté války hospodaří rodina Váchových, patří k novým turistickým lákadlům obce i celé oblasti. Zajímavý je už sám o sobě, a to nejen proto, že je dominantou Drážkova.
  04:48
  Muzeum Škodovky
   Pohled na staré automobily potěší jistě nejen milovníky motorismu. Ve Škoda Auto Muzeu v Mladé Boleslavi je úctyhodných veteránů k vidění celá řada. My k jejich prohlídce přidáme i vzpomínku na počátky slavné české automobilky.
   08:28
   Horní Blatná
    Horní Blatnou v Krušných horách povýšil už v roce 1548 císař Ferdinand I. na královské horní město. Nacházela se tu totiž bohatá naleziště cínu, které doplnily zdroje železné rudy, kobaltu a stříbra. Po celá staletí ze zdejšího kraje plynulo na královský dvůr značné bohatství a život místních se točil kolem těžby.
    12:20
    Dřevorubecké muzeum
     V Peci pod Čerchovem si prohlédneme soukromé Dřevorubecké muzeum. Založil ho pan Jan Riederer. Aby získal zajímavé exponáty, prošel všechny místní chalupy, jejich komory a půdy, kde se ukrývala řada vzpomínek na dřevorubeckou minulost obce.
     16:09
     Výstava hodin
      S časem bojuje každý z nás. Už hodně dlouhou dobu nám ho neúprosně měří hodiny. Ale ty, které používali naši předci, se od našich moderních hodně lišily - to vše nás čeká na výstavě Východočeského muzea v pardubickém zámku.
      19:45
      Památné pražské stromy
       Duby, platany nebo lípy. Tyhle stromy, a samozřejmě nejen ony, zdobí parky i zahrady a lemují cesty v Praze. Bezmála dvě stovky z nich toho pamatují už tolik, že byly vyhlášeny za památné. Pod platanem na zahradě Velkopřevorského paláce na Malé Straně prý například sedával Ludwig van Beethoven.
       23:34
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        6. únor 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám