Nahrávám video

26. září 2010

Obsah dílu

Zámek Stránov — Výstava papírových modelů — Plavba po Ploučnici — Mosty na Děčínsku — Hrnčíř Petr Volf — Kašperské Hory

Části dílu

01:18
Zámek Stránov
  Zámek Stránov na Mladoboleslavsku pamatuje hodně historických událostí i majitelů. Tím posledním před znárodněním byl podnikatel Josef Šimonek, který ho zakoupil pro svého syna. Šimonkovi se na Stránov vrátili v roce 2003 a hned o rok později ho zpřístupnili veřejnosti.
  05:07
  Výstava papírových modelů
   Do světa fantazie a tvořivosti se přeneseme v pražském Muzeu policie České republiky. Právě tam totiž probíhá výstava papírových modelů. Exponáty jsou vskutku unikátní. Nejstarší vystřihovánky například pocházejí z bývalé Německé demokratické republiky.
   09:00
   Plavba po Ploučnici
    Romantickou plavbu si dopřejeme po toku Ploučnice mezi obcemi Noviny pod Ralskem a Brenná. Narazíme na krásnou přírodu, hned na začátku nás čeká Čertova stěna, tedy unikátní místo, kde řeka protéká otvorem proraženým ve skále.
    12:52
    Mosty na Děčínsku
     Naše poslední město na Labi – Děčín, se může pochlubit řadou unikátních mostů. Přes Jílovský potok můžete například přejít po Ovčím můstku. Vyrostl už v roce 1561 a sloužil hlavně pro převádění stád.
     16:43
     Hrnčíř Petr Volf
      Petru Volfovi učarovalo jedno z nejstarších řemesel – hrnčířina. Kameninu, kterou používaly hospodyňky v kuchyni běžně ještě na počátku 20. století, vypaluje pěkně postaru, ve velké kasselské peci.
      20:37
      Kašperské Hory
       K chloubám Šumavy patří také Kašperské Hory, jedno z nejvýše položených gotických měst u nás. Jeho historie je spojována nejčastěji s rýžováním zlata. To v téhle oblasti získávali už Keltové. Ve čtrnáctém století patřily Kašperské Hory k největším zlatonosným revírům v Evropě.
       24:33
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        3. říjen 2010

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám