Nahrávám video

19. září 2010

Obsah dílu

Františkovy Lázně: lesopark Amerika — Muzeum smaltu — Císařská konírna Pražského hradu — Na kole Českým Švýcarskem — Plachtařský old timer club — Brtnice

Části dílu

01:24
Františkovy Lázně: lesopark Amerika
  K ozdobám Františkových Lázní patří lesopark Amerika. Můžeme v něm obdivovat krásnou přírodu i malý zoopark. Jeho obyvateli jsou například medvídci mývalové nebo lamy, tedy zvířata, jejichž domovem je právě kontinent za oceánem.
  05:08
  Muzeum smaltu
   Kvůli muzeu jsme se vypravili do Netvořic na Benešovsku. Výtvarnice Jindra Šmídová začala nejprve sbírat smaltované nádobí a podobné předměty jen pro potěšení, ale pak se její sbírka rozrostla natolik, že stodolu společně s manželem přebudovali na expozici.
   09:01
   Císařská konírna Pražského hradu
    Na Pražském hradě si připomeneme jednoho z umělců, který tu působil za vlády Rudolfa II. Praha tehdy patřila ke kulturním centrům Evropy, císařovy umělecké sbírky byly proslulé a v jeho službách působili malíři, sochaři i další mistři věhlasných jmen.
    12:54
    Na kole Českým Švýcarskem
     Na kole se projedeme Českým Švýcarskem. Možností poznat tamní krásnou přírodu máme celou řadu. K nejznámějším patří cyklotrasa Kyjovským údolím podél říčky Křinice. My se ale porozhlédneme i kousek dál.
     16:39
     Plachtařský old timer club
      Staré kluzáky a větroně vyrobené v časech po druhé světové válce jsou u nás poměrně vzácné. Přesto jich několik existuje a zájemci je mohli vidět na konci prázdnin v Prostějově, kde se sešli členové Plachtařského old timer klubu.
      20:29
      Brtnice
       Jedním z významných městeček Jihlavska bývala kdysi Brtnice. Své jméno dostala podle míst, kde stávaly brtně, tedy předchůdci dnešních včelínů. V roce 1870 se tu narodil architekt Josef Hoffmann, který navrhoval nejen stavby, ale i vnitřní vybavení.
       24:20
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        26. září 2010

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám