Křesťanský magazín

5. červen 2016

27 minut
Křesťanský magazín

5. červen 2016

Obsah dílu

Návrat obrazu Madona z Veveří — Františkánský terciář Benjamina Jeremiah Vail — Církevní soud v Brně — Výstavy v mikulovské synagoze — Kaple v mikulovském zámku

Části dílu

00:38
Návrat obrazu Madona z Veveří
  Po dlouhých 77 letech se na jižní Moravu vrátil jeden z nejkrásnějších mariánských obrazů u nás – Madona z Veveří. Z bezpečnostních důvodů se ale nevrátí na své původní místo v kapli Nanebevzetí Panny Marie nedaleko hradu Veveří, ale bude vystaven v Diecézním muzeu v Brně.
  05:12
  Františkánský terciář Benjamina Jeremiah Vail
   Za svou víru prý vděčí hlavně životu v České republice. Rodilého Američana, dnes Brňana a františkánského terciáře Benjamina Jeremiaha Vaila přivedla do této země láska. Manželku Renatu poznal na univerzitě ve Wisconsinu, kde oba studovali. Vyrůstal v ateistické rodině a jako vysokoškolák vstoupil do protestantského hnutí kvakerů. Jaká byla jeho cesta ke Kristu a jak se mu u nás žije, zjišťovala Luisa Divišová.
   12:32
   Církevní soud v Brně
    V další reportáži vás zavedeme k soudu, před který „předstupují“ někteří až po své smrti, a ještě k tomu ve velmi specifické záležitosti: Jsou totiž obviněni – zjednodušeně řečeno – z dobra. V církevních soudních procesech jsou kandidáti na svatořečení nařčeni ze svatosti, a tak je tedy nutné to prošetřit. Většina účastníků kauz církevního soudu však řeší problémy jiného charakteru, a to rozpadající se manželství.
    17:54
    Výstavy v mikulovské synagoze
     Dějiny a tradice Židů jak v Čechách, tak na Moravě jsou tématem výstavy, kterou můžete do 16. června navštívit v mikulovské synagoze. Kromě této putovní výstavy, kterou vytvořilo Židovské muzeum v Praze, nabízí synagoga i expozici stálou, zaměřenou na proslulého rabiho Löwa nebo na významné mikulovské Židy.
     21:42
     Kaple v mikulovském zámku
      Na zámku v Mikulově zpřístupnili před dvěma lety návštěvníkům gotickou kapli, která po staletí sloužila zbožným Lichtenštejnům a po nich Ditrichštejnům, k soukromým bohoslužbám. Devítimetrové zdi ji uchránily před několika požáry, takže se nám dochovala téměř ve své původní podobě.
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      12. červen 2016

      Přehled dílů

      829 dostupných
      Stopáž27 minut

      22. květen

      Ekumenická bohoslužba v bývalé věznici v Uherském Hradišti — Výročí narození Jana Amose Komenského — Unikátní kaple v brněnském paláci šlechtičen v Brně — Komorní opera Dialogy karmelitek

      Premiéra neděle 22. 5. 2022 na ČT2
      Stopáž27 minut

      15. květen

      Adventistický seminář na Sázavě — Jom ha šoa — Vladimír Dzuro

      Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT2
      Stopáž26 minut

      8. květen

      Ostatky císaře Karla Habsburského v Olomouci — Mezinárodní projekt Bible24 v Opavě — Páter Jan Valerián — Soutěž — Bohoslužba neslyšících katolíků v ostravském Svinově — Nová kniha biskupa Josefa Hrdličky.

      Premiéra neděle 8. 5. 2022 na ČT2
      Stopáž26 minut

      1. květen

      Charitativní pomoc ukrajinským uprchlíkům — Starobylé umění podmaleb na sklo — Výtvarná výstava Hany Novákové — Nový dokument „Až zařve lev“

      Premiéra neděle 1. 5. 2022 na ČT2
      Stopáž27 minut

      24. duben

      Pomoc různých církví ukrajinským uprchlíkům na Brněnsku — Kameny zmizelých v Telnici — Velikonoční festival duchovní hudby — Cisterciácký klášter ve Žďáru nad Sázavou

      Premiéra neděle 24. 4. 2022 na ČT2
      Stopáž26 minut

      Velikonoční speciál Křesťanského magazínu

      Pastoral Brothers a Tomáš Petráček o výzvách, kterým čelí církve v současném Česku. V diskuzi moderované Janem Vávrou odpovídají na otázky, které se v církevním prostředí často vyslovují jen šeptem.

      Premiéra neděle 17. 4. 2022 na ČT2

      Křesťanský magazín na sociálních sítích

      Napište nám

      Související pořady