27 minut
Křesťanský magazín

12. červen 2016

Obsah dílu

Včelstvo na klášterní zahradě — Glosa Daniela Rause — Pavel Benedikt Stránský — Evangelická církev metodistická Tachov

Části dílu

00:43
Včelstvo na klášterní zahradě
  V pražském Konventu sester alžbětinek to voní medem. To samozřejmě nebyl jediný důvod, proč jsme se tam vypravili s kamerou Křesťanského magazínu. Zájem v nás vzbudili zvěsti o tom, jak sestra Magdalena společně s hendikepovanými studentkami Dívčí katolické střední školy pomáhají včelstvům na klášterní zahradě. Nebo je to naopak? Kdo od koho – a co – se vlastně učí? I o tom v reportáži Bedřicha Jeteliny.
  11:28
  Glosa Daniela Rause
   Daniel Raus ve své pravidelné glose připomíná výročí podpisu Schengenské smlouvy. V té souvislosti se zamýšlí nad výhodami a nevýhodami evropské integrace a posvítí si také na strašidla, která čas od času obchází starým kontinentem.
   14:35
   Pavel Benedikt Stránský
    Pavel Benedikt Stránský byl v dubnu letošního roku zvolen biskupem Starokatolické církve v ČR. S kamerou jsme ho ale zastihli na zlínském policejním oddělení. Ne, nebyl předveden pro spáchání přestupku či jiného zavrženíhodného činu. Pavel Stránský totiž k policejnímu sboru patří. Jako kriminalista objasňoval i některé brutální vraždy. Logicky jsme se ho tak museli ptát i na to, jak se dá (nebo nedá) skloubit policejní práce s kněžským posláním. Nejen o tom hovořil člověk, který se 17. července ujme vedení církve.
    19:25
    Evangelická církev metodistická Tachov
     Michael Otřísal a Allan Lazarov se v dalším pokračování seriálu o církvích ERC tentokrát vydali do Tachova. Ve sboru Evangelické církve metodistické je tu kazatelem Petr Vaďura. A jedná se o sbor, v jehož pestré nabídce aktivit si může vybrat snad každý. Zásadou je, že nikdo zde není k víře nucen a každý je tu přijímán takový, jaký je.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     19. červen 2016

     Přehled dílů

     718 dostupných
     Stopáž27 minut

     3. prosinec

     Fenomén svatohubertských mší — 140 let Mendelova gymnázia v Opavě — Příprava mladých varhaníků — Vikendové setkání ministrantek — Evangelický farář Štěpán Janča

     3. 12. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     26. listopad

     Krvavé konflikty ve světě — Benefiční koncert na podporu nových varhan do chrámu sv. Víta — Církevní rekreační a ubytovací zařízení

     26. 11. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     19. listopad

     Na úvod přineseme reportáž ze zasedání České biskupské konference ve Vranově u Brna. Dále navštívíme židovský hřbitov v Miroslavi, kde přes třicet let pomáhají s jeho opravami a udržováním kromě místních evangelíků i dobrovolníci z Německa, zavítáme na kurz tvorby ikon a na závěr se podíváme, jak studenti Stojanova gymnázia na Velehradě pomáhají s opravou nedaleké fary

     19. 11. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     12. listopad

     Česko - Vatikánská smlouva — Pohřební ateliéer — Horská ubytovací zařízení provozovaná církvemi — Kurzy Alfa

     12. 11. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     5. listopad

     Vivat Priessnitz, Kostelík v horách, varhany u sv. Mořice v Olomouci, blahoslavená rodina Ulmových a mobilní hospic Charity Zábřeh.

     5. 11. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     29. říjen

     Na úvod zavítáme do Vranova u Brna, kde působí Sestry od andělů. Ve vile Löw-Beer v Brně představíme novou expozici Židé na Moravě – vila a její obyvatelé. Seznámíme vás s Květoslavou Sukupčákovou z Javorníku nad Veličkou, která se věnuje vyšívání farářských tabulek a navštívíme husitský sbor kněze Ambrože v Hradci Králové, kde vzniká jediná zvonohra u nás s koncertními parametry.

     29. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     22. říjen

     Oslavy 130. výročí vysvěcení kostela sv. Ludmily — Poutní místo Římov — Dům sv. Antonína v Moravských Budějovicích — Svatohubertské slavnosti na Kuksu

     22. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     15. říjen

     Na úvod se podíváme na Velehrad, kde koncem září vyvrcholily oslavy stého výročí úmrtí olomouckého arcibiskupa Stojana. Také zavítáme na druhý ročník festivalu Štetlfest a představíme cyklorikšu, která slouží klientům brněnské charity. Na závěr navštívíme bývalou evangelickou jednotřídku v Horní Krupé na Vysočině, z které je dnes ekologické centrum.

     15. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     8. říjen

     Vídeňský arcibiskup v Olomouci, Evangelický den SCEAV, varhany v Prostřední Bečvě, evangelický farář Miloš Vavrečka a Charitní dům sv. Václava

     8. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     1. říjen

     Na úvod přineseme reportáž ze slavnostního požehnání kopie kaple Zjevení v Koclířově a z poutě rodin brněnské diecéze. Připomeneme 700 let od založení kláštera na Starém Brně a ohlédneme se za 30 lety působení polského kněze Zbigniewa Czendlika v Česku.

     1. 10. 2023 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám