Elitní kriminalista biskupem? Fikce? Ne tak v případě budoucího starokatolického biskupa Pavla Benedikta Stránského. V dalších reportážích přivoníme k medu z klášterní zahrady v Praze a za metodisty zajedeme do Tachova. Režie B. Jetelina a A. Lazarov

Obsah dílu

Přehrát vše

V cyklu Michaela Otřísala se seznámíme s dalším členem Ekumenické rady církví. Osobitý pohled na aktuální události nám ve své glose nabídne Daniel Raus.

Včelstvo na klášterní zahradě

V pražském Konventu sester alžbětinek to voní medem. To samozřejmě nebyl jediný důvod, proč jsme se tam vypravili s kamerou Křesťanského magazínu. Zájem v nás vzbudili zvěsti o tom, jak sestra Magdalena společně s hendikepovanými studentkami Dívčí katolické střední školy pomáhají včelstvům na klášterní zahradě. Nebo je to naopak? Kdo od koho – a co – se vlastně učí? I o tom v reportáži Bedřicha Jeteliny.

Glosa Daniela Rause

Daniel Raus ve své pravidelné glose připomíná výročí podpisu Schengenské smlouvy. V té souvislosti se zamýšlí nad výhodami a nevýhodami evropské integrace a posvítí si také na strašidla, která čas od času obchází starým kontinentem.

Pavel Benedikt Stránský

Pavel Benedikt Stránský byl v dubnu letošního roku zvolen biskupem Starokatolické církve v ČR. S kamerou jsme ho ale zastihli na zlínském policejním oddělení. Ne, nebyl předveden pro spáchání přestupku či jiného zavrženíhodného činu. Pavel Stránský totiž k policejnímu sboru patří. Jako kriminalista objasňoval i některé brutální vraždy. Logicky jsme se ho tak museli ptát i na to, jak se dá (nebo nedá) skloubit policejní práce s kněžským posláním. Nejen o tom hovořil člověk, který se 17. července ujme vedení církve.

Evangelická církev metodistická Tachov

Michael Otřísal a Allan Lazarov se v dalším pokračování seriálu o církvích ERC tentokrát vydali do Tachova. Ve sboru Evangelické církve metodistické je tu kazatelem Petr Vaďura. A jedná se o sbor, v jehož pestré nabídce aktivit si může vybrat snad každý. Zásadou je, že nikdo zde není k víře nucen a každý je tu přijímán takový, jaký je.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD