26 minut
Křesťanský magazín

19. červen 2016

Obsah dílu

Oprava mobiliáře v jezuitském kostele v Brně — Dominikánky v Brně — Nikodémova noc — Historie Židů v Polné

Části dílu

00:35
Oprava mobiliáře v jezuitském kostele v Brně
  Zachránit léty poškozený vzácný barokní mobiliář v sakristii jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Brně je cílem mladých restaurátorů, které v květnu přijeli už potřetí podpořit studenti z mnichovského Goring Institutu. Společně v kostele odpracují až 14 tisíc hodin.
  06:24
  Dominikánky v Brně
   Součástí Rodiny svatého Dominika, která letos slaví osmisté jubileum, je i Česká kongregace sester dominikánek. Hlavní náplní její činnosti je výchova a vzdělávání české dívčí mládeže. My jsme navštívili jejich komunitu v Brně.
   12:46
   Nikodémova noc
    Tma, ticho a kostel osvětlený jen několika málo svíčkami – to jsou společné znaky takzvané Nikodémovy noci. U nás se tato neobvyklá adorace rozšířila díky otcům pallotinům (čti palotynů) z poutního kostela Božího milosrdenství ve Slavkovicích na Vysočině. Nabízí lidem možnost spočinout v tichu a přemýšlet.
    19:05
    Historie Židů v Polné
     Polná na Vysočině je nechvalně proslulá především zločinem, ze kterého byl obviněn a následně usvědčen jeden z místních židů Leopold Hilsner. A právě jeho soudnímu procesu, ale i dějinám místní židovské obce, se věnuje nová expozice v rabínském domě a synagoze, které byly opraveny v rámci projektu 10 hvězd.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     26. červen 2016

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám