19. červen 2016
Obsah dílu
Oprava mobiliáře v jezuitském kostele v Brně — Dominikánky v Brně — Nikodémova noc — Historie Židů v Polné
Části dílu





Přehled dílů

21. leden 2018
15. výročí Brno Gospel Choir — Sbor Českobratrské církev evangelické ve Velkém Meziříčí — Nové varhany v Krásné Hoře — Barokní ženy – divadelní hra

18. prosinec
Návštěvníci Národního divadla Brno mají poprvé možnost Glagolskou mši skladatele Leoše Janáčka nejen slyšet, ale i vidět. Její scénické provedení otevřelo letošní festival Janáček Brno. Kantátu se staroslověnským textem tvůrci spojili do jednoho celku s Janáčkovou poslední operou – Z mrtvého domu. Loštický řezbář Jaroslav Beneš, do jehož dřevěného království vás nyní zavedeme, je známý recesista, a osobitý smysl pro humor vkládá i do svého betlému.

7. duben 2019
Kongregace Nejsvětější Svátosti - petrini — Časopis Duha — Místa Jana Zrzavého — Zichpil

11. prosinec
Advent za zdmi klášterů a zahájení stavebních prací na Živém domě v Teplicích.

4. prosinec
Bůh s námi – tak je v biblické hebrejštině překládáno jméno Emmanuel. Za své si ho zvolilo jedno z takzvaných nových hnutí v církvi – společenství lidí, kteří chtějí žít intenzivní duchovní život a svou víru společně sdílet a prohlubovat. To je Komunita Emmanuel. Vznikla ve Francii – v České republice má dnes asi 150 členů, kteří se pravidelně setkávají v malých skupinách.

27. listopad
Advent je obdobím, ve kterém si silněji uvědomujeme důležitost vztahů a lidské sounáležitosti. Součástí je i mezigenerační solidarita – téma, které je zvlášť o Vánocích mimořádně citlivé.



