27 minut
Křesťanský magazín

12. červen 2016

Část: Včelstvo na klášterní zahradě

Obsah dílu

Včelstvo na klášterní zahradě — Glosa Daniela Rause — Pavel Benedikt Stránský — Evangelická církev metodistická Tachov

Části dílu

00:43
Včelstvo na klášterní zahradě
  V pražském Konventu sester alžbětinek to voní medem. To samozřejmě nebyl jediný důvod, proč jsme se tam vypravili s kamerou Křesťanského magazínu. Zájem v nás vzbudili zvěsti o tom, jak sestra Magdalena společně s hendikepovanými studentkami Dívčí katolické střední školy pomáhají včelstvům na klášterní zahradě. Nebo je to naopak? Kdo od koho – a co – se vlastně učí? I o tom v reportáži Bedřicha Jeteliny.
  11:28
  Glosa Daniela Rause
   Daniel Raus ve své pravidelné glose připomíná výročí podpisu Schengenské smlouvy. V té souvislosti se zamýšlí nad výhodami a nevýhodami evropské integrace a posvítí si také na strašidla, která čas od času obchází starým kontinentem.
   14:35
   Pavel Benedikt Stránský
    Pavel Benedikt Stránský byl v dubnu letošního roku zvolen biskupem Starokatolické církve v ČR. S kamerou jsme ho ale zastihli na zlínském policejním oddělení. Ne, nebyl předveden pro spáchání přestupku či jiného zavrženíhodného činu. Pavel Stránský totiž k policejnímu sboru patří. Jako kriminalista objasňoval i některé brutální vraždy. Logicky jsme se ho tak museli ptát i na to, jak se dá (nebo nedá) skloubit policejní práce s kněžským posláním. Nejen o tom hovořil člověk, který se 17. července ujme vedení církve.
    19:25
    Evangelická církev metodistická Tachov
     Michael Otřísal a Allan Lazarov se v dalším pokračování seriálu o církvích ERC tentokrát vydali do Tachova. Ve sboru Evangelické církve metodistické je tu kazatelem Petr Vaďura. A jedná se o sbor, v jehož pestré nabídce aktivit si může vybrat snad každý. Zásadou je, že nikdo zde není k víře nucen a každý je tu přijímán takový, jaký je.
     Přehrát celé video
     Stopáž26 minut
     Další díl
     19. červen 2016

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám