27 minut
Křesťanský magazín

5. červen 2016

Část: Církevní soud v Brně

Obsah dílu

Návrat obrazu Madona z Veveří — Františkánský terciář Benjamina Jeremiah Vail — Církevní soud v Brně — Výstavy v mikulovské synagoze — Kaple v mikulovském zámku

Části dílu

00:38
Návrat obrazu Madona z Veveří
  Po dlouhých 77 letech se na jižní Moravu vrátil jeden z nejkrásnějších mariánských obrazů u nás – Madona z Veveří. Z bezpečnostních důvodů se ale nevrátí na své původní místo v kapli Nanebevzetí Panny Marie nedaleko hradu Veveří, ale bude vystaven v Diecézním muzeu v Brně.
  05:12
  Františkánský terciář Benjamina Jeremiah Vail
   Za svou víru prý vděčí hlavně životu v České republice. Rodilého Američana, dnes Brňana a františkánského terciáře Benjamina Jeremiaha Vaila přivedla do této země láska. Manželku Renatu poznal na univerzitě ve Wisconsinu, kde oba studovali. Vyrůstal v ateistické rodině a jako vysokoškolák vstoupil do protestantského hnutí kvakerů. Jaká byla jeho cesta ke Kristu a jak se mu u nás žije, zjišťovala Luisa Divišová.
   12:32
   Církevní soud v Brně
    V další reportáži vás zavedeme k soudu, před který „předstupují“ někteří až po své smrti, a ještě k tomu ve velmi specifické záležitosti: Jsou totiž obviněni – zjednodušeně řečeno – z dobra. V církevních soudních procesech jsou kandidáti na svatořečení nařčeni ze svatosti, a tak je tedy nutné to prošetřit. Většina účastníků kauz církevního soudu však řeší problémy jiného charakteru, a to rozpadající se manželství.
    17:54
    Výstavy v mikulovské synagoze
     Dějiny a tradice Židů jak v Čechách, tak na Moravě jsou tématem výstavy, kterou můžete do 16. června navštívit v mikulovské synagoze. Kromě této putovní výstavy, kterou vytvořilo Židovské muzeum v Praze, nabízí synagoga i expozici stálou, zaměřenou na proslulého rabiho Löwa nebo na významné mikulovské Židy.
     21:42
     Kaple v mikulovském zámku
      Na zámku v Mikulově zpřístupnili před dvěma lety návštěvníkům gotickou kapli, která po staletí sloužila zbožným Lichtenštejnům a po nich Ditrichštejnům, k soukromým bohoslužbám. Devítimetrové zdi ji uchránily před několika požáry, takže se nám dochovala téměř ve své původní podobě.
      Přehrát celé video
      Stopáž27 minut
      Další díl
      12. červen 2016

      Křesťanský magazín na sociálních sítích

      Napište nám