55 minut

28. února

Obsah dílu

Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Svazky párů stejného pohlaví — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

Části dílu

00:39
Svazky párů stejného pohlaví
  Manželství ne, partnerství ano. Sněmovna dnešním hlasováním přidala párům stejného pohlaví řadu práv, která do teď vyplývají jen ze sňatku muže a ženy.
  01:50
  Diskuze o návrzích ve sněmovně
   Ve hře bylo celkem pět návrhů, jak posílit svazky osob stejného pohlaví. Nakonec uspěl zmíněný kompromis, který vznikl jako jeden z posledních.
   05:11
   Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví
    Obyvatelé Česka jsou ke gayům a lesbám dlouhodobě spíš tolerantní. Rovnocenný sňatek by jim podle loňského průzkumu CVVM přiznala nadpoloviční většina respondentů.
    06:38
    Navalného manželka ve Štrasburku
     Pohřeb ruského opozičníka Alexeje Navalného se uskuteční v pátek v Moskvě. Podle jeho spolupracovníků úřady zmařily veškeré snahy zorganizovat smuteční obřad o den dřív a pronajmout sál na veřejné rozloučení.
     09:20
     Svazky párů stejného pohlaví
      Hostem Událostí je poslankyně Taťána Malá /ANO/.
      13:28
      Apel evropských parlamentů na Kongres
       Apel předsedů 22 evropských parlamentů na předsedu americké Sněmovny reprezentantů Mika Johnsona - požadují, aby umožnil projednání pomoci Ukrajině v Kongresu.
       13:51
       Zlevňování u průmyslových výrobců
        Průmysloví výrobci v lednu zlevnili, poprvé za víc než tři roky. Jejich ceny klesly bezmála o dvě procenta. U zemědělských producentů skok dolů trvá už déle a je navíc skoro dvaceti procentní.
        14:38
        Inflační očekávání frem
         Jsou ale i optimistické firmy, podle kterých se už situace mírně zlepšuje. A to právě kvůli nižším nákladům - zejména levnějším energiím.
         17:16
         Debata o důchodové reformě
          Prezident Petr Pavel zahájil nové kolo vyjednávání o důchodové reformě. Na Hrad si pozval ministra práce a sociálních věcí. Po schůzce Marian Jurečka řekl, že cítí podporu hlavy státu pro prosazení změn v penzijním systému.
          18:48
          Osud hutí Liberty Ostrava
           Krajský soud v Ostravě rozhodoval o osudu hutě Liberty. Restrukturalizační správce navrhoval odejmout podniku moratorium, které ho chrání před věřiteli - těch je víc než 13 set.
           20:45
           Obecní volby v Izraeli
            Dohoda o rukojmích a příměří mezi Izraelem a hnutím Hamás zatím nemá konkrétní obrysy. Optimistická vyjádření Bílého domu mírní spíš skeptické reakce z Jeruzaléma i Gazy.
            23:17
            Primárky v Michiganu
             Joe Biden a Donald Trump s přehledem vyhráli úterní primárky svých stran v Michiganu. Dosavadní vývoj tak nasvědčuje tomu, že se současný demokratický prezident a jeho republikánský předchůdce v listopadu znovu utkají po čtyřech letech v klání o Bílý dům.
             23:44
             Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného
              Kameraman Vladimír Smutný získá Českého lva za mimořádný přínos kinematografii. Cenu převezme během ceremoniálu v pražském Rudolfinu.
              26:29
              Zdanění tichého vína
               Živý vstup redaktorky Kristýny Jelínkové.
               28:18
               Produkce větrných elektráren v Česku
                Větrné elektrárny v Česku dodávají čím dál víc proudu. Vloni ho vyrobily 693 megawatthodin.
                28:36
                Policejní dohled nad derby
                 Mimořádná bezpečnostní opatření provázejí pohárové utkání fotbalových klubů Slavie a Sparty. Stovky letenských fanoušků se do Edenu přesunuli hromadně metrem z Václavského náměstí na stanici Želivského, odtud šli na stadion pochodem.
                 28:53
                 Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin
                  Mírná zima a teplé počasí uspíšilo přílet některých stěhovavých ptáků. Do Česka se už vrátili třeba špačci, husy nebo čápi.
                  31:15
                  Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků
                   Zbytečně moc předepsaných léků nebo jejich špatná kombinace - nastavit správnou medikaci pomáhají stále častěji kliničtí farmaceuti.
                   33:54
                   Čekání na operace
                    Při nemocnicích funguje necelá padesátka oddělení klinických farmaceutů. Víc než polovina z nich má zároveň ambulanci, kam mohou přijít i pacienti, kteří se v zařízení přímo neléčí.
                    35:25
                    Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů
                     Počty zmíněných zákroků se vloni podařilo zvýšit všem nemocnicím, které ČT oslovila. A tento trend potvrzuje i VZP.
                     38:10
                     Sněmovna o migračním paktu
                      Zhruba pět hodin se dnes poslanci přeli o unijní migrační pakt. Mimořádnou schůzi svolala opozice, její program ale sněmovna neschválila a vystoupili tak jen zákonodárci s přednostním právem.
                      39:36
                      Zdravotní problémy papeže Františka
                       Papež František, který má chřipku, podstoupil vyšetření v římské nemocnici. Pak se vrátil zpět do Vatikánu. Sedmaosmdesátiletá hlava římskokatolické církve předtím vynechala předčítání na generální audienci.
                       39:57
                       Požáry v Texasu
                        Druhý největší požár v historii Texasu - plameny na severu země žene nebývale teplé počasí a silný vítr. Hasiči ho, ani řadu dalších, nemají pod kontrolou.
                        42:02
                        Likvidace slepic ve Vanči
                         Veterináři kvůli ptačí chřipce utratili 13 tisíc kohoutů a slepic ve Vanči na Třebíčsku. Šlo o šlechitelsky cenný chov. Jeho obnova podle firmy potrvá nejméně rok. V areálu společnosti Líheň Studenec hasiči s veterináři zasahovali už v polovině února.
                         42:23
                         Zátah na černé pasažéry
                          Přibývá černých pasažérů. Potvrdila to i dnešní akce revizorů na jihu Čech. Jen loni odhalili v Českých Budějovicích skoro osmnáct tisíc lidí bez platné jízdenky.
                          44:14
                          Slovenská novela trestního zákona
                           Ústavní soud na Slovensku pozastavil platnost části změn v trestním právu.
                           44:47
                           Emise metanu u hospodářských zvířat
                            Čeští chovatelé hledají metody, jak u skotu omezit emise metanu. Tento plyn má asi osm a dvacet krát silnější skleníkový efekt než oxid uhličitý.
                            46:59
                            Požár policejního auta
                             Pronásledování motocyklisty se změnilo v drama pro dva policisty z Frýdecko-Místecka. Při přejíždění v Paskově jejich civilní vůz boural s dodávkou, pak narazil do stojícího auta a začal hořet. Plameny pohltily celý vůz během pár sekund.
                             47:24
                             Český export do zahraničí
                              O české zboží roste v zahraničí zájem. Potvrzují to údaje vládní agentury CzechTrade. Tuzemské firmy navíc hledají nová teritoria. Uspět by mohly na Arabském poloostrově, Nigerii, nebo Thajsku.
                              48:08
                              Český sládek na Ukrajině
                               Na Ukrajině před ruskou invazí žilo a pracovalo nemálo Čechů. Před dvěma lety naprostá většina z nich ze země kvůli bezpečnosti rodin odjela. Někteří se ale vrátili.
                               50:14
                               Likvidace automatů
                                Jen v únoru zlikvidovali celníci 81 nelegálních herních automatů a ruletu, ročně nechají zničit stovky takových strojů.
                                50:42
                                Premiéra snímku Duna: Část druhá
                                 Do kin dnes vstupuje Duna: Část druhá. Adaptace díla amerického spisovatele Franka Herberta je jedním z nejočekávanějších filmů posledních let.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž55 minut
                                 Další díl
                                 29. února

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž55 minut

                                 23. dubna

                                 Headlines — Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                                 23. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 23. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 23. 4. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 22. dubna

                                 Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                                 22. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 22. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 22. 4. 2024 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 21. dubna

                                 Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                                 21. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 21. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 21. 4. 2024 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 20. dubna

                                 Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                                 20. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 20. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 20. 4. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 19. dubna

                                 Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                                 19. 4. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 19. dubna

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 19. 4. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám