54 minut

1. února

Obsah dílu

Pomoc napadené Ukrajině z EU — Summit EU o pomoci Ukrajině — Pomoc EU Ukrajině — Vojenská pomoc Ukrajině — Demonstrace zemědělců v Bruselu — Zdražování tabákových výrobků — Hospodaření Česka se schodkem — Změny ve slovenské justici — Útok hútijů na americkou loď — Likvidace nakažené drůběže — Jmenování Milana Hulmáka ústavním soudcem — Extremismus v Česku — Nález sochy Jana Kaplického — Peníze na rozšiřování jaderných bloků — Průměrné ceny pohonných hmot — Operace Martina díky sbírce — Nelegální odběr plynu a obecné ohrožení — Počasí v nadcházejících dnech — Odklad online přihlašování na SŠ — Přihlášky na střední školy — Elektronická dálniční známka — Zjednodušení díky digitalizaci dokladů — Potopená ruská loď — Rekonstrukce obchodního domu Kotva — Sankce ERÚ pro Armex Energy — Výročí puče v Myanmaru — Rozsudek na strážníkem z Lipníku nad Bečvou — Hepatitida typu C u těhotných žen — Bobři ničí stromy v Bohumíně — Odvolání šéfa PKN Orlen — Rekonstrukce Lazebnického mostu — Pašování léků k výrobě drog v pohraničí — Ptačí hodinka — Zničení ukrajinské genové banky rostlin — Výsledky Czech Press Photo

Části dílu

00:39
Pomoc napadené Ukrajině z EU
  Průlom v jednání o finanční pomoci Ukrajině. Lídři členských států Evropské unie na summitu v Bruselu podpořili balík 50 miliard eur, který má Kyjevu pomoci s chodem státu v dalších čtyřech letech.
  01:42
  Summit EU o pomoci Ukrajině
   Navzdory očekávání se spornou otázku podařilo vyřešit během několika minut. Díky maďarskému souhlasu Evropa nebude muset hledat náhradní řešení, což by platby do Kyjeva výrazně zpozdilo.
   03:48
   Pomoc EU Ukrajině
    Od začátku ruské agrese na Ukrajině do schválení zatím posledního balíčku poskytly Evropská unie a její členské státy podporu okupované zemi přesahující 88 miliard eur, tedy v přepočtu téměř 2,2 bilionu korun.
    04:34
    Vojenská pomoc Ukrajině
     Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
     06:09
     Demonstrace zemědělců v Bruselu
      Ohňostroje nikoli na oslavu zahájení evropského summitu, ale proti němu. Náměstí před bruselskou budovou Evropského parlamentu se dočasně změnilo v hořící barikádu.
      07:59
      Zdražování tabákových výrobků
       Ode dneška se zvýšila spotřební daň z tabákových výrobků. U cigaret, doutníků a klasického tabáku o deset procent, u nahřívaného o patnáct. Trafiky ale mohou ještě do konce dubna doprodat zásoby se starým kolkem s nižší sazbou.
       10:24
       Hospodaření Česka se schodkem
        Za první letošní měsíc vláda hospodařila se schodkem 26 miliard korun. To je o 19 miliard horší výsledek než před rokem. Zároveň jde o druhé nejhorší lednové číslo v historii. Důvodem je hlavně dřívější vyplacení 30miliardové dotace regionálnímu školství.
        11:43
        Změny ve slovenské justici
         Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathé.
         13:27
         Útok hútijů na americkou loď
          Armáda USA znovu zasáhla proti povstalcům v Rudém moři a Jemenu. Úder přišel po dalším raketovém útoku hútíů proti plavidlu Američanů - ti balistickou střelu zničili a s ní i další desítky dronů.
          13:48
          Likvidace nakažené drůběže
           Vstup na drůbeží farmu v Kosoříně u Chocně je teď kvůli nákaze ptačí chřipkou přísně zakázaný. Dnes tam hasiči, veterináři a zaměstnanci firmy Mach Drůbež zahájili likvidaci chovu.
           15:49
           Jmenování Milana Hulmáka ústavním soudcem
            Většinu ústavních soudců už tvoří lidé vybraní Petrem Pavlem. Dnes jmenoval dalšího - advokáta a docenta soukromého práva Milana Hulmáka.
            16:59
            Extremismus v Česku
             České extremistické scéně podle ministerstva vnitra dál dominuje takzvané antisystémové hnutí. Jeho příznivci nerespektují český stát a vyjadřují obdiv k Rusku. Resort ve zprávě o extremismu taky uvádí, že novým prvkem se staly neshody mezi romskou a ukrajinskou komunitou.
             17:26
             Nález sochy Jana Kaplického
              Našla se unikátní socha Jana Kaplického. Devět metrů dlouhou a pět širokou nerezovou kapka od léta vystaví v Praze. Žádné jiné takové dílo tohoto autora u nás nemáme. Objekt viděla veřejnost naposledy v roce 2004 v Itálii.
              20:15
              Peníze na rozšiřování jaderných bloků
               Nejasné financování výstavby nových jaderných reaktorů. Vláda zvažuje, že by v Česku vznikly až 4 bloky. O tom, kdo by stamiliardové náklady uhradil, ale teprve začne jednat expertní skupina.
               23:16
               Průměrné ceny pohonných hmot
                Pohonné hmoty zdražily za poslední týden o desítky haléřů. Průměrná cena Naturalu vystoupala na 36 korun a 77 haléřů za litr. Nafta stojí zhruba stejně. Nejvíc platí řidiči v Praze - nejmíň v Ústeckém kraji.
                23:34
                Operace Martina díky sbírce
                 Dvouletý Martin je po operaci. Na léčbu chlapce se vzácnou genetickou poruchou lidé darovali víc než 150 milionů korun.
                 25:50
                 Nelegální odběr plynu a obecné ohrožení
                  Muž z Brna čelí podezření z obecného ohrožení kvůli nelegálnímu připojení k plynu pomocí hadice od vysavače. Policisté ho zadrželi koncem ledna při zásahu hasičů kvůli typickému zápachu z bytu v centru města. Koncentrace plynu ve vzduchu několikanásobně překročila bezpečný limit. V blízkosti se přitom běžně kouřilo.
                  26:16
                  Počasí v nadcházejících dnech
                   Živý vstup meteorologa Pavla Karase.
                   28:27
                   Odklad online přihlašování na SŠ
                    Podat elektronickou přihlášku na střední půjde nejdřív od zítřejšího večera. Cermat odložil spuštění systému kvůli technologickým problémům.
                    28:58
                    Přihlášky na střední školy
                     Děti zatím můžou přihlášky podávat v papírové podobě a to do 20. února. Případné prodloužení termínu bude ministerstvo řešit.
                     31:08
                     Elektronická dálniční známka
                      Digitalizace státní správy se potýkala s problémy víckrát. Kvůli technické chybě se třeba nepovedlo spustit prodej elektronických dálničních známek.
                      32:39
                      Zjednodušení díky digitalizaci dokladů
                       Digitalizace pomohla řidičům aut. Od nového roku už s sebou nemusí vozit řidičský ani malý technický průkaz. Ten navíc mění svoji podobu.
                       35:29
                       Potopená ruská loď
                        Ukrajina hlásí zničení dalšího důležitého ruského plavidla z Černomořské flotily - raketového člunu Ivanovec. Podle ukrajinské rozvědky se to jejím jednotkám podařilo v noci na dnešek a tvrzení dokládají zveřejněnými záběry ze zásahu.
                        35:49
                        Rekonstrukce obchodního domu Kotva
                         Obchodní dům Kotva v Praze po 49 letech zavřel. Ikonickou stavbu čeká rozsáhlá rekonstrukce. V nižších patrech vzniknou luxusní obchody, ve zbytku kanceláře a restaurace.
                         37:59
                         Sankce ERÚ pro Armex Energy
                          Padla dosud nejvyšší sankce za nekalé obchodní praktiky. Energetický regulační úřad pravomocně uložil společnosti Armex Energy pokutu 4 miliony a 746 tisíc korun.
                          38:25
                          Výročí puče v Myanmaru
                           Tichou stávkou si aktivisti v Myanmaru připomněli výročí vojenského puče. Navzdory přesile má tamní junta velké starosti, aby nad zemí udržela kontrolu. Ozbrojené etnické skupiny spolu s Vládou národní jednoty proti ní vedou úspěšnou ofenzívu.
                           40:37
                           Rozsudek na strážníkem z Lipníku nad Bečvou
                            Milan Fiala – bývalý strážník, který vloni ve službě kopal v Lipníku nad Bečvou do ležícího muže, dostal dnes u přerovského soudu podmínku. Fiala přiznal vinu a na trestu se domluvil se státním zástupcem.
                            41:32
                            Hepatitida typu C u těhotných žen
                             Lékaři usilují o aktivnější vyhledávání těhotných žen, které mohou být nakažené Hepatitidou C. Tento typ žloutenky je zrádný mimo jiné přenosem z matky na dítě. I proto je infektologové doporučili testovat.
                             43:34
                             Bobři ničí stromy v Bohumíně
                              V Moravskoslezském kraji přibývá bobrů a s tím i problémů. Hlodavci totiž mýtí porosty na březích. Nově třeba v Bohumíně, kde porazili nebo poškodili už desítky stromů. Některé z nich ohrožují i přilehlé sportovní centrum a parkoviště.
                              44:12
                              Odvolání šéfa PKN Orlen
                               V čele polského petrochemického gigantu PKN Orlen skončí jeho dosavadní šéf Daniel Obajtek. K pátému únoru ho odvolala dozorčí rada.
                               44:36
                               Rekonstrukce Lazebnického mostu
                                Jednou povodeň - teď zase nezvykle nízká hladina: správci Vltavy ji snížili, aby mohla pokračovat důležitá rekonstrukce v centru Českého Krumlova.
                                46:35
                                Pašování léků k výrobě drog v pohraničí
                                 Více než 12 tisíc tablet léků vhodných pro výrobu pervitinu zabavili pardubičtí celníci poblíž hranice s Polskem. Pseudefedrin převážela dvojice mužů v batohu na zadním sedadle auta.
                                 48:25
                                 Ptačí hodinka
                                  Rekordních bezmála 800 tisíc ptáků pozorovali v lednu lidé u krmítek. Na nejvíce místech a zároveň v největším počtu viděli sýkoru koňadru. I šestý ročník akce Ptačí hodinka přispěl České ornitologické společnosti k mapování změn migračního chování druhů.
                                  48:51
                                  Zničení ukrajinské genové banky rostlin
                                   Rusové během války na Ukrajině zničili i tamní Národní genovou banku rostlin. Patřila mezi deset největších semenných bank na světě.
                                   51:26
                                   Výsledky Czech Press Photo
                                    Snímek výtržnosti u soudu získal hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo. Pořídil ho Roman Vondrouš z agentury ČTK. Loni v červenci zachytil člověka, který podporoval Patrika Tušla, souzeného za nebezpečné pronásledování šéfa lékařské komory Milana Kubka.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž55 minut
                                    Další díl
                                    2. února

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž55 minut

                                    29. května

                                    Headlines — Stávka zaměstnanců soudů — Stávka zaměstnanců soudů — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Vývoj bojů v Pásmu Gazy — Prezident Pavel v Ammánu — Převozy nelegálních migrantů — Příspěvky na péči — Brno má vlastní stavební pravidla — Foltýn bude vládním koordinátorem strategické komunikace — Problémy s nelegální migrací v Polsku — KLDR vyslala do Jižní Koreje balony s odpadky — Divadelní představení Forman — Ministři NATO v Praze — Důchodová reforma ve Sněmovně — Vlci na Vysočině zaútočili na stádo ovcí — Ocenění českých hokejistů — Na Islandu opět vybuchla sopka — Pacientů s roztroušenou sklerózou přibývá — Povinný sběr textilu — Třídění odpadu — Většina textilu končí na skládce — Nový projekt nemocnice v Českých Budějovicích — Křetínský může převzít britskou poštu — Parlamentní volby v JAR — Soud s Trumpem spěje ke konci — Větší ochrana obětí domácího násilí — V mostecké nemocnici hořela trafostanice — Agrovoltaika v Litomyšli — Nová bezpečnostní opatření na Slovensku — Dopady sesuvu půdy na Papui Nové Guineji — Přípravy na 80. výročí vylodění a bitvy o Normandii — Případ bývalých příslušníků StB — Útlum těžby na lomu ČSA — Pekelný závod v Chrudimi — Počítačová hra Vivat Slovakia — Včelí úly na radniční věži v Ostravě

                                    29. 5. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    29. května

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    29. 5. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    28. května

                                    Platy soudců — ÚS o snížení platů soudců — Základní platy soudců — Jednání o pomoci Ukrajině — Evropští lídři v Praze — Reforma penzí — Poslanci o důchodové reformě — Další údery v Rafahu — Vyšetřování útoku v Rafahu — Opera Libuše na Pražském jaru — Kauza exsoudce Sováka — Studie k černému kašli — Disciplinární řízení vůči Okamurovi — Bouře v USA mají 23 obětí — Stavba tunelu na dálnici D3 — Housle Pavla Šporcla — Zájem o rekvalifikace roste — Konzumace alkoholu v Česku — Kuřáci v Česku — Češi pijí méně piva — Vězení za zapálení squatu — Silné bouřky na severovýchodě Čech — Napětí v Gruzii — Soud zamítl Zemanovu žalobu — Dotace na fotovoltaiku — Problémy dětí s rodiči ve vězení — Hosté a program festivalu Karlovy Vary — Trump je první trestně stíhaný exprezident USA — Slova papeže o homosexuálech — Řidiči MHD si nesmějí pouštět hudbu — Zlatá tretra v Ostravě — Vydrám se na Šumavě daří

                                    28. 5. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    28. května

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    28. 5. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    27. května

                                    Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui-Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezident pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                                    27. 5. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    27. května

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    27. 5. 2024 na ČT24
                                    Stopáž49 minut

                                    26. května

                                    Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                                    26. 5. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    26. května

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    26. 5. 2024 na ČT24
                                    Stopáž49 minut

                                    25. května

                                    Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                                    25. 5. 2024 na ČT1
                                    Stopáž49 minut

                                    25. května

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    25. 5. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám