54 minut

1. února

Část: Zdražování tabákových výrobků

Obsah dílu

Pomoc napadené Ukrajině z EU — Summit EU o pomoci Ukrajině — Pomoc EU Ukrajině — Vojenská pomoc Ukrajině — Demonstrace zemědělců v Bruselu — Zdražování tabákových výrobků — Hospodaření Česka se schodkem — Změny ve slovenské justici — Útok hútijů na americkou loď — Likvidace nakažené drůběže — Jmenování Milana Hulmáka ústavním soudcem — Extremismus v Česku — Nález sochy Jana Kaplického — Peníze na rozšiřování jaderných bloků — Průměrné ceny pohonných hmot — Operace Martina díky sbírce — Nelegální odběr plynu a obecné ohrožení — Počasí v nadcházejících dnech — Odklad online přihlašování na SŠ — Přihlášky na střední školy — Elektronická dálniční známka — Zjednodušení díky digitalizaci dokladů — Potopená ruská loď — Rekonstrukce obchodního domu Kotva — Sankce ERÚ pro Armex Energy — Výročí puče v Myanmaru — Rozsudek na strážníkem z Lipníku nad Bečvou — Hepatitida typu C u těhotných žen — Bobři ničí stromy v Bohumíně — Odvolání šéfa PKN Orlen — Rekonstrukce Lazebnického mostu — Pašování léků k výrobě drog v pohraničí — Ptačí hodinka — Zničení ukrajinské genové banky rostlin — Výsledky Czech Press Photo

Části dílu

00:39
Pomoc napadené Ukrajině z EU
  Průlom v jednání o finanční pomoci Ukrajině. Lídři členských států Evropské unie na summitu v Bruselu podpořili balík 50 miliard eur, který má Kyjevu pomoci s chodem státu v dalších čtyřech letech.
  01:42
  Summit EU o pomoci Ukrajině
   Navzdory očekávání se spornou otázku podařilo vyřešit během několika minut. Díky maďarskému souhlasu Evropa nebude muset hledat náhradní řešení, což by platby do Kyjeva výrazně zpozdilo.
   03:48
   Pomoc EU Ukrajině
    Od začátku ruské agrese na Ukrajině do schválení zatím posledního balíčku poskytly Evropská unie a její členské státy podporu okupované zemi přesahující 88 miliard eur, tedy v přepočtu téměř 2,2 bilionu korun.
    04:34
    Vojenská pomoc Ukrajině
     Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
     06:09
     Demonstrace zemědělců v Bruselu
      Ohňostroje nikoli na oslavu zahájení evropského summitu, ale proti němu. Náměstí před bruselskou budovou Evropského parlamentu se dočasně změnilo v hořící barikádu.
      07:59
      Zdražování tabákových výrobků
       Ode dneška se zvýšila spotřební daň z tabákových výrobků. U cigaret, doutníků a klasického tabáku o deset procent, u nahřívaného o patnáct. Trafiky ale mohou ještě do konce dubna doprodat zásoby se starým kolkem s nižší sazbou.
       10:24
       Hospodaření Česka se schodkem
        Za první letošní měsíc vláda hospodařila se schodkem 26 miliard korun. To je o 19 miliard horší výsledek než před rokem. Zároveň jde o druhé nejhorší lednové číslo v historii. Důvodem je hlavně dřívější vyplacení 30miliardové dotace regionálnímu školství.
        11:43
        Změny ve slovenské justici
         Živý vstup zpravodaje Lukáše Mathé.
         13:27
         Útok hútijů na americkou loď
          Armáda USA znovu zasáhla proti povstalcům v Rudém moři a Jemenu. Úder přišel po dalším raketovém útoku hútíů proti plavidlu Američanů - ti balistickou střelu zničili a s ní i další desítky dronů.
          13:48
          Likvidace nakažené drůběže
           Vstup na drůbeží farmu v Kosoříně u Chocně je teď kvůli nákaze ptačí chřipkou přísně zakázaný. Dnes tam hasiči, veterináři a zaměstnanci firmy Mach Drůbež zahájili likvidaci chovu.
           15:49
           Jmenování Milana Hulmáka ústavním soudcem
            Většinu ústavních soudců už tvoří lidé vybraní Petrem Pavlem. Dnes jmenoval dalšího - advokáta a docenta soukromého práva Milana Hulmáka.
            16:59
            Extremismus v Česku
             České extremistické scéně podle ministerstva vnitra dál dominuje takzvané antisystémové hnutí. Jeho příznivci nerespektují český stát a vyjadřují obdiv k Rusku. Resort ve zprávě o extremismu taky uvádí, že novým prvkem se staly neshody mezi romskou a ukrajinskou komunitou.
             17:26
             Nález sochy Jana Kaplického
              Našla se unikátní socha Jana Kaplického. Devět metrů dlouhou a pět širokou nerezovou kapka od léta vystaví v Praze. Žádné jiné takové dílo tohoto autora u nás nemáme. Objekt viděla veřejnost naposledy v roce 2004 v Itálii.
              20:15
              Peníze na rozšiřování jaderných bloků
               Nejasné financování výstavby nových jaderných reaktorů. Vláda zvažuje, že by v Česku vznikly až 4 bloky. O tom, kdo by stamiliardové náklady uhradil, ale teprve začne jednat expertní skupina.
               23:16
               Průměrné ceny pohonných hmot
                Pohonné hmoty zdražily za poslední týden o desítky haléřů. Průměrná cena Naturalu vystoupala na 36 korun a 77 haléřů za litr. Nafta stojí zhruba stejně. Nejvíc platí řidiči v Praze - nejmíň v Ústeckém kraji.
                23:34
                Operace Martina díky sbírce
                 Dvouletý Martin je po operaci. Na léčbu chlapce se vzácnou genetickou poruchou lidé darovali víc než 150 milionů korun.
                 25:50
                 Nelegální odběr plynu a obecné ohrožení
                  Muž z Brna čelí podezření z obecného ohrožení kvůli nelegálnímu připojení k plynu pomocí hadice od vysavače. Policisté ho zadrželi koncem ledna při zásahu hasičů kvůli typickému zápachu z bytu v centru města. Koncentrace plynu ve vzduchu několikanásobně překročila bezpečný limit. V blízkosti se přitom běžně kouřilo.
                  26:16
                  Počasí v nadcházejících dnech
                   Živý vstup meteorologa Pavla Karase.
                   28:27
                   Odklad online přihlašování na SŠ
                    Podat elektronickou přihlášku na střední půjde nejdřív od zítřejšího večera. Cermat odložil spuštění systému kvůli technologickým problémům.
                    28:58
                    Přihlášky na střední školy
                     Děti zatím můžou přihlášky podávat v papírové podobě a to do 20. února. Případné prodloužení termínu bude ministerstvo řešit.
                     31:08
                     Elektronická dálniční známka
                      Digitalizace státní správy se potýkala s problémy víckrát. Kvůli technické chybě se třeba nepovedlo spustit prodej elektronických dálničních známek.
                      32:39
                      Zjednodušení díky digitalizaci dokladů
                       Digitalizace pomohla řidičům aut. Od nového roku už s sebou nemusí vozit řidičský ani malý technický průkaz. Ten navíc mění svoji podobu.
                       35:29
                       Potopená ruská loď
                        Ukrajina hlásí zničení dalšího důležitého ruského plavidla z Černomořské flotily - raketového člunu Ivanovec. Podle ukrajinské rozvědky se to jejím jednotkám podařilo v noci na dnešek a tvrzení dokládají zveřejněnými záběry ze zásahu.
                        35:49
                        Rekonstrukce obchodního domu Kotva
                         Obchodní dům Kotva v Praze po 49 letech zavřel. Ikonickou stavbu čeká rozsáhlá rekonstrukce. V nižších patrech vzniknou luxusní obchody, ve zbytku kanceláře a restaurace.
                         37:59
                         Sankce ERÚ pro Armex Energy
                          Padla dosud nejvyšší sankce za nekalé obchodní praktiky. Energetický regulační úřad pravomocně uložil společnosti Armex Energy pokutu 4 miliony a 746 tisíc korun.
                          38:25
                          Výročí puče v Myanmaru
                           Tichou stávkou si aktivisti v Myanmaru připomněli výročí vojenského puče. Navzdory přesile má tamní junta velké starosti, aby nad zemí udržela kontrolu. Ozbrojené etnické skupiny spolu s Vládou národní jednoty proti ní vedou úspěšnou ofenzívu.
                           40:37
                           Rozsudek na strážníkem z Lipníku nad Bečvou
                            Milan Fiala – bývalý strážník, který vloni ve službě kopal v Lipníku nad Bečvou do ležícího muže, dostal dnes u přerovského soudu podmínku. Fiala přiznal vinu a na trestu se domluvil se státním zástupcem.
                            41:32
                            Hepatitida typu C u těhotných žen
                             Lékaři usilují o aktivnější vyhledávání těhotných žen, které mohou být nakažené Hepatitidou C. Tento typ žloutenky je zrádný mimo jiné přenosem z matky na dítě. I proto je infektologové doporučili testovat.
                             43:34
                             Bobři ničí stromy v Bohumíně
                              V Moravskoslezském kraji přibývá bobrů a s tím i problémů. Hlodavci totiž mýtí porosty na březích. Nově třeba v Bohumíně, kde porazili nebo poškodili už desítky stromů. Některé z nich ohrožují i přilehlé sportovní centrum a parkoviště.
                              44:12
                              Odvolání šéfa PKN Orlen
                               V čele polského petrochemického gigantu PKN Orlen skončí jeho dosavadní šéf Daniel Obajtek. K pátému únoru ho odvolala dozorčí rada.
                               44:36
                               Rekonstrukce Lazebnického mostu
                                Jednou povodeň - teď zase nezvykle nízká hladina: správci Vltavy ji snížili, aby mohla pokračovat důležitá rekonstrukce v centru Českého Krumlova.
                                46:35
                                Pašování léků k výrobě drog v pohraničí
                                 Více než 12 tisíc tablet léků vhodných pro výrobu pervitinu zabavili pardubičtí celníci poblíž hranice s Polskem. Pseudefedrin převážela dvojice mužů v batohu na zadním sedadle auta.
                                 48:25
                                 Ptačí hodinka
                                  Rekordních bezmála 800 tisíc ptáků pozorovali v lednu lidé u krmítek. Na nejvíce místech a zároveň v největším počtu viděli sýkoru koňadru. I šestý ročník akce Ptačí hodinka přispěl České ornitologické společnosti k mapování změn migračního chování druhů.
                                  48:51
                                  Zničení ukrajinské genové banky rostlin
                                   Rusové během války na Ukrajině zničili i tamní Národní genovou banku rostlin. Patřila mezi deset největších semenných bank na světě.
                                   51:26
                                   Výsledky Czech Press Photo
                                    Snímek výtržnosti u soudu získal hlavní cenu v soutěži Czech Press Photo. Pořídil ho Roman Vondrouš z agentury ČTK. Loni v červenci zachytil člověka, který podporoval Patrika Tušla, souzeného za nebezpečné pronásledování šéfa lékařské komory Milana Kubka.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž55 minut
                                    Další díl
                                    2. února

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž50 minut

                                    20. dubna

                                    Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                                    20. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž50 minut

                                    20. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    20. 4. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    19. dubna

                                    Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                                    19. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    19. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    19. 4. 2024 na ČT24
                                    Stopáž56 minut

                                    18. dubna

                                    Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                                    18. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž56 minut

                                    18. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    18. 4. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    17. dubna

                                    Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                                    17. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    17. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    17. 4. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    16. dubna

                                    Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                                    16. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    16. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    16. 4. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám