54 minut

13. březen

Obsah dílu

Headlines — Petr Pavel na Slovensku — Prezidentova první zahraniční cesta — Program prezidenta Pavla na Slovensku — Počet zahraničních cest českých prezidentů — Zmrazení platů ústavních činitelů — Boje o Bachmut — Postup ukrajinských jednotek — Krachy bank ve Spojených státech — Varování před silným větrem — Úklid popadaných stromů — Vítězové a poražení filmových Oscarů — Dopad Euro 7 na evropský automobilový trh — Ozbrojenci v golfovém areálu v Čeladné — Údajný útok vlka na člověka — Bezpečnost ve vlacích — Bezpečnost na železnici — Bezpečnost na železničních přejezdech — Děkan z VŠE na vyostřené demonstraci — Soud s vrahem starosty Gdaňsku — Íránské milosti — Druhá etapa oprav Barrandovského mostu — Požár haly se dřevem v Čelákovicích — Padělky bankovek a mincí — Vědecký festival Týden mozku — Protichůdné postoje čínských lídrů — Kontroly zprostředkovatelů energií — Pomoc pacientům s Parkinsonovou chorobou — Nový most přes Orlickou přehradu — 10 let astronomické observatoře v Chile

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Petr Pavel na Slovensku
   Prezident Pavel poprvé v zahraničí - a tradičně na Slovensku. Ocenil vztahy obou zemí, ale varoval i před hrozbami - třeba vlivem Ruska ve střední Evropě.
   01:31
   Prezidentova první zahraniční cesta
    Podle obou státníků čelí Česko a Slovensko mnoha výzvám: třeba v energetice, ochraně klimatu nebo hybridním hrozbám. Společně se také postavili proti diskriminaci menšin.
    04:14
    Program prezidenta Pavla na Slovensku
     Živý vstup zpravodaje Jana Šilhana.
     08:49
     Počet zahraničních cest českých prezidentů
      Slovensko je už tradičně cílem první cesty českých prezidentů po inauguraci. Celkem od roku 1993 navštívili tuzemské hlavy státu přes 80 zemí – do ciziny vyjeli bezmála pět set krát.
      10:11
      Zmrazení platů ústavních činitelů
       Vláda by mohla zmrazit platy politiků vlastním návrhem. Část představitelů koalice připustila, že debata napříč stranami na toto téma už začala. Kvůli solidaritě v časech vysoké inflace.
       12:48
       Boje o Bachmut
        Situace u ukrajinského Bachmutu je podle velitele tamních pozemních sil velmi složitá. Jen za poslední den měli obránci odrazit nejméně čtyři útoky. Daří se jim to za pomoci dělostřelectva nebo tanků.
        13:44
        Postup ukrajinských jednotek
         Živý vstup zpravodajky Barbory Maxové.
         15:46
         Krachy bank ve Spojených státech
          Americká vláda zakročila na ochranu svého bankovního systému - poté, co v pátek a v neděli zkrachovaly dvě středně velké banky.
          18:00
          Varování před silným větrem
           Taky zítra může dopravu i dodávky proudu v Česku zkomplikovat silný vítr. Odpoledne a večer v nárazech dosáhne až sedmdesáti kilometrů za hodinu. Výstraha platí pro celou zemi s výjimkou východní Moravy.
           18:20
           Úklid popadaných stromů
            Silničáři na Vysočině ještě i dnes odstraňovali škody, které tam napáchal vítr o víkendu. Silné poryvy ničily hlavně stromy. Hasiči vyráželi k 70 událostem - nejčastěji uklízeli právě silnice. Svůj díl viny má ale kromě počasí podle odborníků i péče o aleje.
            20:24
            Vítězové a poražení filmových Oscarů
             Absolutním vítězem Cen Americké filmové akademie je "Všechno, všude, najednou". Sci-fi komedie o cestování napříč dimenzemi získala sedm oscarů, což je u nejlepšího filmu nejvíc od roku 2008. Čeští filmaři žádnou nominaci neproměnili.
             22:35
             Dopad Euro 7 na evropský automobilový trh
              Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
              26:10
              Ozbrojenci v golfovém areálu v Čeladné
               Muži se zbraněmi v areálu golfového klubu v Čeladné na Frýdecko-Místecku. V sobotu večer je tam zadržela zásahová jednotka policistů. Státní zástupce ozbrojence odmítl obvinit, podle něj se nedopustili trestného činu.
               26:30
               Údajný útok vlka na člověka
                Napadl mě vlk, ohlásil lékařům při ošetření zraněné ruky pracovník litvínovské správy státních Lesů Milan Holan. Podle něj zaútočila smečka vlků na jeho psa, když se s ním procházel u lesa na Chomutovsku.
                28:32
                Bezpečnost ve vlacích
                 Cestující bez jízdenky nebo výtržnictví - nejčastější problémy ve vlacích. Ročně policie eviduje zhruba 500 podobných událostí, ke kterým ji průvodčí musí přivolat.
                 31:15
                 Bezpečnost na železnici
                  Bezpečnost na železnici se sleduje i na nadnárodní úrovni - v rámci spolupráce s evropskou organizací RAILPOL. Společné akce se zaměřují hlavně na dodržování veřejného pořádku na nádražích nebo vyhledávání osob.
                  32:29
                  Bezpečnost na železničních přejezdech
                   Většina střetů vlaku s člověkem končí tragicky. Loni šlo o osmdesát pět procent všech úmrtí na železnici. Další desítky lidí každý rok zemřou kvůli nehodám na železničních přejezdech.
                   34:52
                   Děkan z VŠE na vyostřené demonstraci
                    Rektor Vysoké školy ekonomické v Praze vyzval Miroslava Ševčíka k odstoupení z funkce děkana Národohospodářské fakulty. Totéž žádá i většina studentských členů akademického senátu.
                    36:33
                    Soud s vrahem starosty Gdaňsku
                     Polská veřejnost sleduje vyvrcholení soudu s vrahem starosty Gdaňsku Pawla Adamowicze. Liberálního politika v roce 2019 ubodal 27letý muž na pódiu před televizními kamerami.
                     38:54
                     Íránské milosti
                      Írán omilostnil 22 tisíc lidí zatčených při nedávných rozsáhlých protestech. Podle šéfa íránské justice jde o osoby, které se nedopustili krádeží nebo násilných činů. Teherán k milostem využil blížící se začátek muslimského svátku ramadánu.
                      39:15
                      Druhá etapa oprav Barrandovského mostu
                       Živý vstup redaktorky Andrey Grubnerové.
                       41:04
                       Požár haly se dřevem v Čelákovicích
                        Více než stovka hasičů zasahovala u požáru výrobní haly na zpracování dřeva ve středočeských Čelákovicích. Hořet začalo po druhé hodině v noci.
                        41:52
                        Padělky bankovek a mincí
                         Zadržených padělaných peněz vloni ubylo - korun i zahraničních měn. Česká národní banka eviduje necelé dva tisíce kusů falešných bankovek a mincí. Tři a půl krát míň než rok před tím.
                         44:01
                         Vědecký festival Týden mozku
                          Začal vědecký festival Týden mozku. Představí nejnovější objevy a současné trendy v oblasti neurověd. Na programu je přes padesát akcí - přednášky, workshopy i ukázky virtuální reality a optických klamů.
                          44:43
                          Protichůdné postoje čínských lídrů
                           Důvěru v čínskou ekonomiku se snaží obnovit nově jmenovaný premiér Li Čchiang. Se svou vizí poprvé vystoupil na veřejnosti.
                           46:52
                           Kontroly zprostředkovatelů energií
                            87 procent zprostředkovatelů energií, které vloni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon.
                            47:13
                            Pomoc pacientům s Parkinsonovou chorobou
                             50 tisíc lidí v Česku trpí Parkinsonovou nemocí. Každý rok si tuhle diagnozu vyslechne zhruba 15 set pacientů. Vyléčitelná není, v některých případech ale může příznaky zmírnit hluboká mozková stimulace.
                             49:37
                             Nový most přes Orlickou přehradu
                              Začala stavba železničního mostu přes Vltavu na okraji orlické přehrady. Povede jen několik metrů od původního mostu z konce 19. století, který kvůli špatnému technickému stavu neunese zatížení souprav.
                              50:25
                              10 let astronomické observatoře v Chile
                               Přesně před 10 lety začala fungovat jedna z největších a zároveň nejvýše postavených observatoří na světě - 66 radioteleskopů pod názvem ALMA v Chile provozuje Evropská jižní observatoř.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               14. březen

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               24. září

                               Headlines — Zlevňování energií — Ceny tepla — Platby za energie — Drony ve válce na Ukrajině — Situace v Náhorním Karabachu — Změny v systému státního zastupitelství — Škoda Auto míří na vietnamský trh — Pražské fotbalové derby — Předvolební kampaň v Polsku — Sankce proti ruským oligarchům — Situace ve zdravotnictví — Výstava Mariny Abramovičové — Ceny pohonných hmot v Polsku — Vzorky z planetky se vrátily na Zemi — Výstava psů — Krádeže na polích — Pravidla pro mentory a mladé řidiče — Do autoškoly v 15 letech — Pravidla pro 17leté řidiče — Růst otcovské — Incident v Kosovu — Elektromobilita ve Velké Británii — Jednání o státním rozpočtu na příští rok — Digitalizace obcí — Nehoda na D5 — Jericho na seznamu UNESCO — Připomínky Bitvy na Bílé Hoře — Dopravní uzavírky v Olomouci — Sbírka na pomoc dvouletému Martinovi — Výstava Nová vlast Československo

                               24. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               24. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               24. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               23. září

                               Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                               23. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               23. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               23. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               22. září

                               Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                               22. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               22. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               22. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               21. září

                               Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                               21. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 9. 2023 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               20. září

                               Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                               20. 9. 2023 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. září

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 9. 2023 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám