54 minut

13. březen 2023

Část: Úklid popadaných stromů

Obsah dílu

Headlines — Petr Pavel na Slovensku — Prezidentova první zahraniční cesta — Program prezidenta Pavla na Slovensku — Počet zahraničních cest českých prezidentů — Zmrazení platů ústavních činitelů — Boje o Bachmut — Postup ukrajinských jednotek — Krachy bank ve Spojených státech — Varování před silným větrem — Úklid popadaných stromů — Vítězové a poražení filmových Oscarů — Dopad Euro 7 na evropský automobilový trh — Ozbrojenci v golfovém areálu v Čeladné — Údajný útok vlka na člověka — Bezpečnost ve vlacích — Bezpečnost na železnici — Bezpečnost na železničních přejezdech — Děkan z VŠE na vyostřené demonstraci — Soud s vrahem starosty Gdaňsku — Íránské milosti — Druhá etapa oprav Barrandovského mostu — Požár haly se dřevem v Čelákovicích — Padělky bankovek a mincí — Vědecký festival Týden mozku — Protichůdné postoje čínských lídrů — Kontroly zprostředkovatelů energií — Pomoc pacientům s Parkinsonovou chorobou — Nový most přes Orlickou přehradu — 10 let astronomické observatoře v Chile

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:46
  Petr Pavel na Slovensku
   Prezident Pavel poprvé v zahraničí - a tradičně na Slovensku. Ocenil vztahy obou zemí, ale varoval i před hrozbami - třeba vlivem Ruska ve střední Evropě.
   01:31
   Prezidentova první zahraniční cesta
    Podle obou státníků čelí Česko a Slovensko mnoha výzvám: třeba v energetice, ochraně klimatu nebo hybridním hrozbám. Společně se také postavili proti diskriminaci menšin.
    04:14
    Program prezidenta Pavla na Slovensku
     Živý vstup zpravodaje Jana Šilhana.
     08:49
     Počet zahraničních cest českých prezidentů
      Slovensko je už tradičně cílem první cesty českých prezidentů po inauguraci. Celkem od roku 1993 navštívili tuzemské hlavy státu přes 80 zemí – do ciziny vyjeli bezmála pět set krát.
      10:11
      Zmrazení platů ústavních činitelů
       Vláda by mohla zmrazit platy politiků vlastním návrhem. Část představitelů koalice připustila, že debata napříč stranami na toto téma už začala. Kvůli solidaritě v časech vysoké inflace.
       12:48
       Boje o Bachmut
        Situace u ukrajinského Bachmutu je podle velitele tamních pozemních sil velmi složitá. Jen za poslední den měli obránci odrazit nejméně čtyři útoky. Daří se jim to za pomoci dělostřelectva nebo tanků.
        13:44
        Postup ukrajinských jednotek
         Živý vstup zpravodajky Barbory Maxové.
         15:46
         Krachy bank ve Spojených státech
          Americká vláda zakročila na ochranu svého bankovního systému - poté, co v pátek a v neděli zkrachovaly dvě středně velké banky.
          18:00
          Varování před silným větrem
           Taky zítra může dopravu i dodávky proudu v Česku zkomplikovat silný vítr. Odpoledne a večer v nárazech dosáhne až sedmdesáti kilometrů za hodinu. Výstraha platí pro celou zemi s výjimkou východní Moravy.
           18:20
           Úklid popadaných stromů
            Silničáři na Vysočině ještě i dnes odstraňovali škody, které tam napáchal vítr o víkendu. Silné poryvy ničily hlavně stromy. Hasiči vyráželi k 70 událostem - nejčastěji uklízeli právě silnice. Svůj díl viny má ale kromě počasí podle odborníků i péče o aleje.
            20:24
            Vítězové a poražení filmových Oscarů
             Absolutním vítězem Cen Americké filmové akademie je "Všechno, všude, najednou". Sci-fi komedie o cestování napříč dimenzemi získala sedm oscarů, což je u nejlepšího filmu nejvíc od roku 2008. Čeští filmaři žádnou nominaci neproměnili.
             22:35
             Dopad Euro 7 na evropský automobilový trh
              Živý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
              26:10
              Ozbrojenci v golfovém areálu v Čeladné
               Muži se zbraněmi v areálu golfového klubu v Čeladné na Frýdecko-Místecku. V sobotu večer je tam zadržela zásahová jednotka policistů. Státní zástupce ozbrojence odmítl obvinit, podle něj se nedopustili trestného činu.
               26:30
               Údajný útok vlka na člověka
                Napadl mě vlk, ohlásil lékařům při ošetření zraněné ruky pracovník litvínovské správy státních Lesů Milan Holan. Podle něj zaútočila smečka vlků na jeho psa, když se s ním procházel u lesa na Chomutovsku.
                28:32
                Bezpečnost ve vlacích
                 Cestující bez jízdenky nebo výtržnictví - nejčastější problémy ve vlacích. Ročně policie eviduje zhruba 500 podobných událostí, ke kterým ji průvodčí musí přivolat.
                 31:15
                 Bezpečnost na železnici
                  Bezpečnost na železnici se sleduje i na nadnárodní úrovni - v rámci spolupráce s evropskou organizací RAILPOL. Společné akce se zaměřují hlavně na dodržování veřejného pořádku na nádražích nebo vyhledávání osob.
                  32:29
                  Bezpečnost na železničních přejezdech
                   Většina střetů vlaku s člověkem končí tragicky. Loni šlo o osmdesát pět procent všech úmrtí na železnici. Další desítky lidí každý rok zemřou kvůli nehodám na železničních přejezdech.
                   34:52
                   Děkan z VŠE na vyostřené demonstraci
                    Rektor Vysoké školy ekonomické v Praze vyzval Miroslava Ševčíka k odstoupení z funkce děkana Národohospodářské fakulty. Totéž žádá i většina studentských členů akademického senátu.
                    36:33
                    Soud s vrahem starosty Gdaňsku
                     Polská veřejnost sleduje vyvrcholení soudu s vrahem starosty Gdaňsku Pawla Adamowicze. Liberálního politika v roce 2019 ubodal 27letý muž na pódiu před televizními kamerami.
                     38:54
                     Íránské milosti
                      Írán omilostnil 22 tisíc lidí zatčených při nedávných rozsáhlých protestech. Podle šéfa íránské justice jde o osoby, které se nedopustili krádeží nebo násilných činů. Teherán k milostem využil blížící se začátek muslimského svátku ramadánu.
                      39:15
                      Druhá etapa oprav Barrandovského mostu
                       Živý vstup redaktorky Andrey Grubnerové.
                       41:04
                       Požár haly se dřevem v Čelákovicích
                        Více než stovka hasičů zasahovala u požáru výrobní haly na zpracování dřeva ve středočeských Čelákovicích. Hořet začalo po druhé hodině v noci.
                        41:52
                        Padělky bankovek a mincí
                         Zadržených padělaných peněz vloni ubylo - korun i zahraničních měn. Česká národní banka eviduje necelé dva tisíce kusů falešných bankovek a mincí. Tři a půl krát míň než rok před tím.
                         44:01
                         Vědecký festival Týden mozku
                          Začal vědecký festival Týden mozku. Představí nejnovější objevy a současné trendy v oblasti neurověd. Na programu je přes padesát akcí - přednášky, workshopy i ukázky virtuální reality a optických klamů.
                          44:43
                          Protichůdné postoje čínských lídrů
                           Důvěru v čínskou ekonomiku se snaží obnovit nově jmenovaný premiér Li Čchiang. Se svou vizí poprvé vystoupil na veřejnosti.
                           46:52
                           Kontroly zprostředkovatelů energií
                            87 procent zprostředkovatelů energií, které vloni zkontrolovala Česká obchodní inspekce, porušilo zákon.
                            47:13
                            Pomoc pacientům s Parkinsonovou chorobou
                             50 tisíc lidí v Česku trpí Parkinsonovou nemocí. Každý rok si tuhle diagnozu vyslechne zhruba 15 set pacientů. Vyléčitelná není, v některých případech ale může příznaky zmírnit hluboká mozková stimulace.
                             49:37
                             Nový most přes Orlickou přehradu
                              Začala stavba železničního mostu přes Vltavu na okraji orlické přehrady. Povede jen několik metrů od původního mostu z konce 19. století, který kvůli špatnému technickému stavu neunese zatížení souprav.
                              50:25
                              10 let astronomické observatoře v Chile
                               Přesně před 10 lety začala fungovat jedna z největších a zároveň nejvýše postavených observatoří na světě - 66 radioteleskopů pod názvem ALMA v Chile provozuje Evropská jižní observatoř.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž54 minut
                               Další díl
                               14. březen 2023

                               Přehled dílů

                               Stopáž49 minut

                               3. březen

                               Headlines — Bydlení na vesnicích — Zájem lidí o život na vsi — Místo pracoviště — Rozhovory o příměří v Gaze — Republikánské primárky — Propad dolu v Hůrce — Vývoj cen komodit — Ceny plynu a elektřiny — Policejní manévry kvůli fotbalu — Zmizelý let MH370 — Pátrání po členech RAFu — To se vysvětlí, soudruzi! — Odškodnění za očkování proti covidu — Vývoj mezd v r. 2023 — Sněhová bouře v Kalifornii — 30 let od zpřístupnění svazků StB — Rekordně teplý den — Srážky aut s vlky — Mezinárodní den sluch — Porucha vládního letadla — Aktivity Felixe Ikoňikova v Karlových Varech — Čistý zisk tří největších bank v Česku — Vytírání mníka jednovousého — Demolice mostu — Slezština jako regionální jazyk — Nehoda na železničním přejezdu ve Zlíně — Nové postupy v léčbě ortopedických pacientů — Czech Grand Design

                               3. 3. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               3. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               3. 3. 2024 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               2. březen

                               Export českého zboží — Produkce firem pro zahraniční trhy — Průměrný čistý roční příjem v Česku — Den po pohřbu Alexeje Navalného — Vstup Švédska do NATO — Spotřeba alkoholu a cigaret — Ceny dálničních známek — Protipovodňové cvičení na Slovanském ostrově — Útoky na Ukrajině — Polní ošetřovny na ukrajinských frontách — Oslavy v Litomyšli — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Sněmovní vyšetřovací komise — Potravinová pomoc pro Gazu — Opuštěné objekty po sovětských vojácích — Po roce objasněná vražda — Pomoc pro onkologické pacienty — Rekordně teplý únor — Brzké jaro v zahradnictví — Předpověď počasí — Zahrádkáři se připravují na sezonu — Šíření invazivních sršní asijských — Únik informací v armádě — Ministr Lipavský na návštěvě Japonska — Sjezd strany Zelených — Nově jmenovaný litoměřický bisku — 70 led od smrti Rudolfa Berana — Nehoda na mostě v Kentucky — Jarní úklid přírody — Plemenní hřebci z Písku — Brokolice na Marsu

                               2. 3. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               2. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               2. 3. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               1. březen

                               Reforma důchodů — Věk odchodu do penze — Stárnutí české populace — Změny v důchodech — Pohřev Alexeje Navalného — Incident v Gaza City — Propad české ekonomiky o 0,4 % — Schodek státního rozpočtu — Oprava kolejí na Ždársku — Rekordní včerejší prodej dáničních známek — Problémy s migranty v USA — Vít Rakušan ve Lvově — Má vlast pod taktovkou Semjona Byčkova — Vláda o požadavcích zemědělců — Přihlášky na střední školy — Letošní únor byl v Česku nejteplejší v historii měření — Stamilionové škody po sprejerech — Zákaz produktů s HHC — Požití výrobků s HHC — HHC proti bolesti i na spaní — Munice pro Ukrajinu — Zpronevěra desítek milionů u Sokola — Vystavování plné moci — Požár budovy v Bangladéši — Prezident Pavel v Lucemburku — Ve Štětíně najel řidič do lidí — Podezření na týrání krav a telat v chovu v Krasonicích na Jihlavsku — 70 let od nejsilnějšího jaderného výbuchu — Konec papírových pokut za stěračem — Ochrana britských poslanců kvůli výhrůžkám — Ukrajinské děti v českých školách — Útok na takzvanou Moldavskou dráhu — Ochrana vyhořelého kostela na Petříně — Juniorský baletní soubor

                               1. 3. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               1. březen

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               1. 3. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               29. únor

                               Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

                               29. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               29. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               29. 2. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               28. únor

                               Svazky párů stejného pohlaví — Diskuze o návrzích ve sněmovně — Průzkum o sňatcích párů stejného pohlaví — Navalného manželka ve Štrasburku — Apel evropských parlamentů na Kongres — Zlevňování u průmyslových výrobců — Inflační očekávání frem — Debata o důchodové reformě — Osud hutí Liberty Ostrava — Obecní volby v Izraeli — Primárky v Michiganu — Český lev pro kameramana Vladimíra Smutného — Zdanění tichého vína — Produkce větrných elektráren v Česku — Policejní dohled nad derby — Dřívější návrat ptáctva z teplých krajin — Zdravotní komplikace kvůli nadužívání léků — Čekání na operace — Zkrácení čekacích lhůt na výměnu kloubů — Sněmovna o migračním paktu — Zdravotní problémy papeže Františka — Požáry v Texasu — Likvidace slepic ve Vanči — Zátah na černé pasažéry — Slovenská novela trestního zákona — Emise metanu u hospodářských zvířat — Požár policejního auta — Český export do zahraničí — Český sládek na Ukrajině — Likvidace automatů — Premiéra snímku Duna: Část druhá

                               28. 2. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               28. únor

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               28. 2. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám