55 minut

31. ledna 2023

Obsah dílu

Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

Části dílu

00:42
Pomalejší růst české ekonomiky
  Česká ekonomika zpomaluje. Vloni rostla o dvě a půl procenta. Hlavně kvůli menší spotřebě domácností. V druhé polovině roku lidé naplno pocítili vysokou inflaci, včetně drahých energií.
  01:33
  Zpomalení růstu české ekonomiky
   Přesto všechno statistici oznámili lepší výsledek, než analytici nebo úřady čekali. Podle nich to ukazuje na odolnost tuzemského hospodářství v časech krize.
   03:35
   Meziroční vývoj české ekonomiky
    Loňský růst ekonomiky o dvě a půl procenta patří k těm pomalejším za poslední roky. Nejhůř na tom české hospodářství bylo v covidovém roce 2020. Taky letos instituce očekávají recesi - podle centrální banky HDP klesne o 7 desetin procenta.
    04:22
    Plány na zlevnění energií
     O drahých energiích i jejich nedostatku dnes jednal premiér s ministrem průmyslu. Petr Fiala uvedl, že se Česku daří snižovat svou závislost na plynu z Ruska. Aktuálně ho odebírá maximálně čtyři procenta.
     07:00
     Revize programového prohlášení vlády
      Živý vstup redaktora Jakuba Pacnera.
      08:51
      Válka na Ukrajině
       Kyjev očekává, že v první zásilce dostane až 140 západních tanků. Řekl to ministr zahraničí Kuleba, který počítá s americkými Abramsy, britskými Challengery, německými Leopardy a francouzskými Leklerky. V koalici, která tanky dodá, je podle něj už 12 zemí.
       11:24
       Žádost Ukrajiny o další techniku
        Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
        13:41
        Schůzky nově zvoleného prezidenta
         Zvolený prezident Petr Pavel dnes absolvoval schůzky týkající se bezpečnosti země. S ministrem vnitra probrali odpoledne třeba stav české policie nebo připravenost Česka na krizové situace.
         16:46
         Provoz prezidentské kanceláře
          Se šéfem NKÚ plánuje nově zvolená hlava státu probrat i provoz prezidentské kanceláře. Petr Pavel by rád provedl audit a hloubkový úklid úřadu ve všech oblastech. Jak řekl v rozhovoru pro Reflex, tak realita, se kterou se zatím stále ještě v náznacích setkává, je výrazně horší, než si představoval.
          17:15
          Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu
           Čína zuří kvůli telefonátu zvoleného prezidenta Petra Pavla s tchajwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen. Podle tamní mluvčí ministerstva zahraničí Pavel ustoupil od svého slova, že je třeba respektovat zásadu jedné Číny a ignoroval opakované výzvy Pekingu, který na něj apeloval.
           18:48
           Stížnosti na sázky na Andreje Babiše
            Andrej Babiš mohl během prezidentské kampaně porušit zákon o regulaci reklamy – konkrétně 6 dní starou výzvou na Twitteru, aby na něj lidé vsadili jako na vítěze voleb. Stížnosti budou řešit ministerstvu průmyslu podřízené živnostenské úřady.
            19:14
            Generální stávka ve Francii kvůli penzím
             Francii znovu ochromila generální stávka. Nejezdily vlaky, zavřené byly úřady i většina škol, stávkovali i zaměstnanci energetických společností. Do ulic vyšly stovky tisíc lidí celé zemi. Odbory zvyšují tlak na vládu, aby neměnila penzijní systém.
             21:57
             Pololetní hodnocení žáků a studentů
              Zhruba půl druhého milionu žáků základních a středních škol si přišlo pro svá pololetní vysvědčení. Mezi nimi taky víc než 40 tisíc dětí ukrajinských uprchlíků. Někde předávání poznamenala vysoká nemocnost.
              24:24
              Soud projedná výrok Ladislava Vrabela
               Výrok Ladislava Vrabela o atomovém útoku bude řešit soud – kvůli možnému šíření poplašné zprávy. Na on-line videu mluvil v listopadu o tom, že česká vláda chce ze stíhaček zaútočit na Ruskou federaci jadernými zbraněmi.
               24:49
               Dopravní komplikace kvůli počasí
                Živý vstup redaktorky Kateřiny Bibenové.
                27:16
                Index vnímání korupce za r. 2022
                 Česko si mírně polepšilo v žebříčku vnímání korupce. V celosvětovém pořadí se umístilo na 41. místě se šest a padesáti body. Meziročně se jedná o dvoubodový růst, výsledek ale dál zaostává za unijním průměrem.
                 27:37
                 Uzavření restaurací mimo sezonu
                  Vysoké účty za energie i nedostatek personálu - některé restaurace v turistických regionech v zimě zkracují otevírací dobu, nebo dokonce úplně zavírají. Třeba v Českém Krumlově v lednu výrazně ubylo turistů a hostů. Tržby podnikatelů ve městě klesly na zlomek toho, co v předcovidových letech.
                  29:30
                  Zpoždění ve výplatě dávek
                   Lidé žádající pomoc od státu si mohou počkat i několik měsíců. Vyplácení dávek se totiž na některých místech stále zpožďuje.
                   32:21
                   Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022
                    Příspěvků na bydlení vyplatil Úřad práce loni v prosinci téměř 230 tisíc. Na začátku roku to bylo kolem 140ti tisíc. Počet vyplacených dávek – jak je vidět – se meziměsíčně snižoval i zvyšoval.
                    33:22
                    Přibývá zájemců o pomoc
                     A roste i poptávka po dalších formách pomoci - jako jsou například balíčky s jídlem. Víc klientů mají například výdejny potravinových bank.
                     35:05
                     Stávka zaměstnanců firmy Nexen
                      Zaměstnanci jihokorejské továrny na výrobu pneumatik Nexen u Žatce vstoupili do stávky. Požadují uzavření kolektivní smlouvy a vyšší mzdy. Jednání už trvají tři roky a vedení firmy doteď změny odmítá.
                      36:11
                      Rok veterinárního dozoru
                       Veterinární správa označila loňský rok za obtížný. Po 4 letech se v Česku objevil africký mor prasat. Úřady řešily i 20 nových ohnisek ptačí chřipky nebo případy podezřelého zacházení se zvířaty.
                       38:17
                       Útok na pákistánskou mešitu
                        Už na sto vzrostl počet obětí pondělního útoku na mešitu v pákistánském městě Péšávar. Mezi mrtvými jsou převážně policisté. Jejich centrála se nachází v komplexu, kde došlo k výbuchu. Desítky lidí zůstávají v kritickém stavu v nemocnicích.
                        38:40
                        Výroční propad britské ekonomiky
                         Britská ekonomika jako jediná z těch předních světových letos poklesne. Oznámil to Mezinárodní měnový fond - a to přesně v den, kdy si Londýn připomíná tři roky odchodu z Evropské unie.
                         41:02
                         Soud v kauze sportovních dotací
                          Obžalovaný šéf České unie sportu Miroslav Jansta trvá na své nevinně v dotační kauze. Řekl to před pražským městským soudem. Ten ho předloni osvobodil, vyšší instance ale případ vrátila na začátek. Podle obžaloby spolu s bývalou náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou ovlivňoval rozdělování peněz. Taky ona vinu odmítá.
                          42:03
                          Vážné nehody kvůli mikrospánku
                           Nebezpečný mikrospánek za volantem. Přichází nečekaně. Byl taky příčinou vážné nehody v rodině Krečových. Na intagramovém účtu s názvem Thea a táta popisuje, jak těžké je vracet se zpět k běžnému životu.
                           44:31
                           Zrušení části zákona o advokacii
                            Ústavní soud zrušil část zákona o advokacii - konkrétně tu, která se týká právní pomoci - kdy advokátní komora smí přidělit právníka jen tomu, kdo si ho nemůže kvůli svým majetkovým poměrům dovolit. Právě to ale soud označil za protiústavní a odporující listině základních práv a svobod.
                            45:12
                            Zahájení stavby památníku v Letech
                             Stavba památníku holokaustu Romů a Sintů začne v Letech u Písku během několika dní. Hotový má být za necelý rok. Památník nahradí velkokapacitní vepřín, který v místech bývalého koncentračního tábora pro Romy vznikl za komunistického režimu.
                             47:23
                             Zásoby plynu v Evropě
                              V letošním roce může podle Mezinárodní agentury pro energetiku chybět Evropě až 30 miliard kubíků plynu.
                              49:55
                              Unikátní most přes řeku Moravu
                               Neobvyklý způsob jak překonat řeku Moravu - Jihomoravský kraj plánuje postavit nedaleko Vnorov na Hodonínsku takzvaný transbordér - to je systém, který používá vozík zavěšený na kladkách - vlastně se jedná o jednodušší obdobu otevřené lanovky.
                               50:32
                               Ocenění Pečovatel roku
                                Pomáhají dětem, nemocným, seniorům, ale i lidem v těžké životní situaci. Dnes si za to vybraní pracovníci v sociálních službách odnesli cenu Pečovatel roku. Nominovat je mohli sami klienti, jejich rodiny nebo třeba spolupracovníci. Porota ocenila pečovatele ve čtyřech kategoriích.
                                51:24
                                Český zástupce v Eurovizi
                                 Skladby o duševním zdraví a samotě, rap o předsudcích, ale také píseň o dobré náladě. Hudebníky z letošního národního kola Eurovize spojuje autenticita a osobní prožitek. O tom, kdo postoupí do dalšího kola, rozhodnou diváci do 6. února.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž53 minut
                                 Další díl
                                 1. února 2023

                                 Přehled dílů

                                 8313 dostupných
                                 Stopáž54 minut

                                 15. července

                                 15. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 15. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 15. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 14. července

                                 Atentát na Donalda Trumpa — Trump je lehce zraněn, útočník mrtvý — Americký prezident Biden odsoudil politické násilí — Střelba na předvolební mítinku Trumpa v Pensylvánii — Vyšetřování střelby a rekce amerických politiků — Otázky kolem postupu ochranné služby — Kroky prezidenta Bidena a reakce světových politiků — Policie identifikovala střelce — Atentáty na americké prezidenty a osobnosti — Reakce českých politiků — Vliv atentátu na prezidentskou kampaň — Fotografie z mítinku — Přípravy státního rozpočtu na příští rok — Spory v koalici kvůli snižování schodku — Jednání o příměří v Gaze — Problémy se ztracenými a zapomenutými kufry — Následky lijáků — Platy ve veřejné sféře — Agresor v zahrádkářské kolonii v Přerově — Objasněnost trestných činů — Problémy s viděním na dálku — Krátkozrakost — Vražda v Německu — Končí fotbalové EURO — Projekt létající vnučka — Nový zdroj energie ve Vraňanech u Mělníka — Vory na Šumavě — Zemřela herečka Shannen Doherty — Přípravy olympijských her v Paříži — Plíseň na plodinách — Sledovanost ženského finále Wimbledonu — Příběh herečky Judy Garlandové ve Studiu Dva

                                 14. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 14. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 14. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž51 minut

                                 13. července

                                 Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                                 13. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž51 minut

                                 13. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 13. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž55 minut

                                 12. července

                                 Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Převzetí rourovny zadlužené Liberty — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidla EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                                 12. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž55 minut

                                 12. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 12. 7. 2024 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 11. července

                                 Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                                 11. 7. 2024 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 11. července

                                 Znakový jazyk a skryté titulky

                                 11. 7. 2024 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám