Nahrávám video

9. srpen

Obsah dílu

Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Výrazný růst zisku ČEZ
   Čistý zisk ČEZu za první pololetí přesáhl třicet tři a půl miliardy korun - meziročně si výrazně polepšil.
   01:15
   Výrazný růst zisku ČEZ
    Vládní koalice se už shodla na tom, že firmy vyrábějící elektřinu se budou muset o své vysoké zisky podělit s celou společností. Vláda uvažuje buď o speciální dani z mimořádných zisků, nebo chce přimět energetické firmy, aby platily státu dobrovolně.
    04:26
    Čisté zisky bank v 1. pololetí
     Vysoké zisky vykázaly v prvním pololetí i banky. Volné rezervy si můžou u ČNB ukládat za vysoký úrok - ten už aktuálně narostl na sedm procent. Třeba Česká spořitelna zvýšila pololetní čistý zisk o dvě třetiny: na 11 miliard.
     05:17
     Čisté zisky bank
      Hostem Událostí je Jan Skopeček, místopředseda sněmovny a zároveň poslaneckého klubu ODS.
      07:54
      Jižní částí Družby neteče ropa
       Rusko zastavilo dodávky ropy do jižní větve ropovodu Družba. Ten zásobuje Maďarsko, Slovensko i Českou republiku.
       09:34
       Vývoj války na Ukrajině
        Na západě Ruskem anektovaného poloostrova Krym došlo k explozi na ruské letecké základně Novofedorovka. Hlasité výbuchy a mohutný stoupající dým potvrzují i záběry ze sociálních sítí.
        10:41
        Situace na jihu Ukrajiny
         Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
         15:18
         Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě
          Vrchní státní zastupitelství v Praze si vyžádalo spis k reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo. Podle zjištění webu iRozhlas.cz prověří odložení případu policií a dozorujícím žalobcem.
          15:44
          Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska
           Národní park České Švýcarsko hledá dobrovolné hasiče, kteří by byli ochotní po uhašení požáru místa dál hlídat. Jednotky z nejbližšího okolí jsou už unavené. Ráno převzali strážci parku další část spáleniště.
           16:43
           Zásah FBI v Trumpově rezidenci
            Agenti FBI zasahovali v sídle exprezidenta Trumpa - razie se zřejmě týká nakládání s tajnými dokumenty.
            19:12
            Nové sídlo Památníku národního písemnictví
             Památník národního písemnictví čeká revoluční proměna. Teď se začala stěhovat do nového sídla – jedné z Petschkových vil v pražské Bubenči.
             21:31
             Zemřela Olivia Newton-Johnová
              Zemřela Olivia Newton-Johnová. Australské zpěvačce a herečce bylo 73 let. Jednou z jejích klíčových rolí byla Sandy v muzikálu Pomáda.
              22:32
              ČNB se snaží udržet českou měnu silnou
               Česká národní banka utratila na podporu tuzemské měny v červnu přes 7 miliard eur - v přepočtu tak intervence vyšly na zhruba 174 miliard korun. Centrální banka se tím snaží udržet českou měnu silnější.
               23:24
               Dohady o navýšení minimální mzdy
                Odbory a zaměstnavatelé se opět nedohodli na navýšení minimální mzdy - jediné, na čem shoda panuje, je požadavek, aby v příštích letech minimální mzda rostla automaticky podle předem stanovených parametrů.
                24:13
                Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku
                 Španělsko od zítřka zavádí povinná opatření na úsporu energie. V létě veřejné budovy nesmí chladit na méně než 27 stupňů, v zimě vytápět na více než 19.
                 26:09
                 Klienti H-Systemu budou opět platit
                  Stavební bytové družstvo Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalé společnosti H-System, musí zaplatit konkurznímu správci zhruba milion korun jako nájemné za pozemky pod řadovými domy v Horoměřicích u Prahy.
                  27:02
                  Následky povodní 2002
                   Přesně před 20 roky začala hlavní fáze dramatu, který známe jako povodně 2002. Vrcholila první vlna, která zdaleka nenadělala tolik škody, jako to, co přišlo po ní.
                   29:32
                   Zahraniční turisté v Česku
                    Počet turistů v Česku roste. V tuzemských hotelech, penzionech a kempech se ve druhém čtvrtletí ubytovalo pět milionů hostů - to je meziročně skoro o 230 procent víc.
                    32:20
                    Zahraniční turisté v Česku
                     Co se týče zahraničních turistů, nejvíc se v České republice letos ve druhém čtvrtletí ubytovávali Němci. Přijelo jich sem přes 520 tisíc.
                     33:02
                     Cestovní ruch v Praze
                      Velká část zahraničních turistů míří nejčastěji do Prahy. Začátkem léta jich zatím do metropole zavítalo přes milion.
                      35:32
                      Turecko pátrá po nerostném bohatství
                       Turecko po dvouleté odmlce obnovilo pátrání po nerostném bohatství ve východním Středomoří. Do sporných vod vyslalo novou těžební loď.
                       37:35
                       Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje
                        Živý vstup redaktorky Nikol Coufalové.
                        38:42
                        Lesy ničí sucho a kůrovec
                         Tuzemské lesy nedecimuje už jen kůrovec, ale také sucho. Rozsáhlé sesychání listnatých lesů v Chřibech na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku odhalil letecký průzkum Arcibiskupských lesů.
                         40:35
                         Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku
                          Slovensko začíná jako první země ve východní Evropě užívat lék Paxlovid - podle některých studií dosud nejúčinnější proti covidové variantě omikron.
                          42:50
                          Posudek na nástřiky v prostějovských školách
                           Ministerstvo spravedlnosti má výhrady proti znaleckému posudku, kterým prostějovská radnice obhajovala loňský dezinfekční proticovidový nástřik ve školách.
                           44:40
                           Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje
                            Peking už šestý den pokračuje ve vojenském cvičení poblíž Tchaj-wanu. Dělicí linii mezi pevninskou Čínou a ostrovem dnes podle tchajwanského ministerstva obrany překročilo 16 čínských bojových letadel.
                            45:17
                            Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá
                             Potřebná oprava rozhledny na Rýdově kopci u Jindřichova Hradce se odkládá. Bez ní ale hrozí, že ji město po konci turistické sezóny bude muset zavřít. Stavba je přitom jen 7 let stará.
                             47:03
                             Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras
                              Ochránce přírody v Moravském krasu stále víc trápí nocování osádek obytných vozů. Ty táboří na parkovištích u vstupů do jeskyní. Problémy jsou s odpadky, především s těmi z toalet.
                              47:49
                              Středoevropské skautské jamboree
                               Skauty z celkem třiadvaceti zemí mohou v těchto dnech potkávat lidé v ulicích Prahy při dobrovolnické službě. Ta je součástí programu jejich desetidenního setkání, takzvaného Středoevropského jamboree.
                               49:46
                               BMW u Sokolova zahájilo testování
                                Po dvou letech od zahájení výstavby začalo na polygonu BMW u Sokolova testování nových aut koncernu. Areál postupně vzniká na pozemcích Sokolovské uhelné o rozloze 600 hektarů.
                                51:15
                                Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty
                                 V Luhačovicích na Zlínsku vrcholí Akademie Václava Hudečka. Škola pro mladé talentované houslisty se letos koná už po dvacáté šesté.
                                 Přehrát celé video
                                 Stopáž54 minut
                                 Další díl
                                 10. srpen

                                 Přehled dílů

                                 Stopáž50 minut

                                 25. září

                                 Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                                 25. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 25. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 25. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž50 minut

                                 24. září

                                 Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                                 24. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž50 minut

                                 24. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 24. 9. 2022 na ČT24
                                 Stopáž54 minut

                                 23. září

                                 Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                                 23. 9. 2022 na ČT1
                                 Stopáž54 minut

                                 23. září

                                 Ve znakovém jazyce

                                 23. 9. 2022 na ČT24

                                 Události na sociálních sítích

                                 Napište nám