Nahrávám video

10. srpen

Obsah dílu

Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Inflace dosáhla 17,5 procenta
   Ceny v Česku dál rostou, inflace v červenci meziročně stoupla na sedmnáct a půl procenta.
   01:37
   Ceny v Česku dál rostou
    Zdražování podle analytiků není u konce. V dalších měsících se zřejmě dostane ke dvaceti procentům. Rozhodující bude, co se stane na trhu s energiemi.
    04:14
    Vývoj meziroční inflace
     Meziroční inflace stoupla v červenci potřinácté v řadě. Víc než sedmnáctiprocentní tempo měla už v červnu, dvojciferné tempo poprvé přišlo už v únoru.
     04:53
     Vysoká inflace v Německu
      Na své poměry nezvykle vysokou inflaci –⁠ 7,5 procenta –⁠ zažívá i Německo. Tamní ministr financí proto chystá rozsáhlé úlevy na daních, které mají pomoct 48 milionům občanů spolkové republiky.
      05:43
      Výbuchy na letecké základně na Krymu
       Ani po více než 24 hodinách není známa příčina výbuchů na vojenském letišti na Ruskem anektovaném Krymu. Moskva mluví o nehodě s uskladněnou municí. Kyjev odmítá, že by na základnu, odkud startovaly ruské stroje proti ukrajinským cílům, sám zaútočil.
       08:45
       Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně
        Rusko posílá do bojů na Ukrajině vězně. Podle americké televizní stanice CNN jsou rekrutováni v nápravných zařízeních po celé zemi.
        11:06
        Situace v Záporožské elektrárně
         Živý vstup zpravodaje Andrease Papadopulose.
         12:58
         Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci
          Kontakty ředitele civilní rozvědky Petra Mlejnka s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. Podle serveru Seznam zprávy byl pro obviněné v kauze Dozimetr důležitým kontaktem s přezdívkou "Plukovník".
          15:02
          Likvidace požáru v Českém Švýcarsku
           Živý vstup redaktorky Barbory Lancové.
           16:30
           Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO
            Senát schválil rozšíření Severoatlantické aliance o Finsko a Švédsko. Oba severské státy o vstup do NATO požádaly počátkem července.
            16:47
            Dodávky ropy ropovodem Družba
             Ropovodem Družba opět proudí surovina do střední Evropy. Dodávky přerušila minulý týden Ukrajina kvůli technickým problémům při splácení. Chybějící srpnovou úhradu uhradily rafinerie ze Slovenska a Maďarska.
             19:17
             Družbou znovu proudí ropa
              Živý vstup redaktorky Venduly Pokorné.
              20:28
              Začíná festival Letní Letná
               Prahu ovládnou akrobaté. Zítra začíná festival nového cirkusu Letní Letná. Do konce srpna přivítá soubory z 18 zemí včetně Francie, Španělska, ale i Česka.
               23:13
               Razie v sídle exprezidenta Trumpa
                Americký prezident Joe Biden nevěděl podle mluvčí Bílého domu o razii FBI v rezidenci bývalé hlavy státu Donalda Trumpa.
                24:08
                Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí
                 Celní správa dostane právo zadržet majetek, na který se vztahují mezinárodní sankce. Jejich porušení bude zároveň trestným činem. Počítá s tím novela zákona, kterou schválil Senát.
                 26:31
                 Ministerstvo obrany prodává řopíky
                  Bunkry předválečného pohraničního opevnění, takzvané řopíky, nebo pozemky v Praze a Brně –⁠ Ministerstvo obrany se znovu zbavuje nepotřebného majetku.
                  28:22
                  Úrazů na českých horách přibývá
                   Zájem turistů o hory v Česku roste. Zároveň také stoupá počet zásahů horské služby, a to napříč celou republikou.
                   30:43
                   Ceny v Česku rostou
                    Ceny zboží a služeb jdou v Česku stále nahoru, ovšem tempo zdražování už začalo zvolňovat. Analytici se i přesto shodují, že svého vrcholu inflace ještě nedosáhla. Záležet bude i na vývoji cen energií.
                    34:19
                    Zdražování v Česku
                     Teď pohled i do dalších oblastí. Třeba v případě bydlení ceny meziročně vzrostly víc než o třiadvacet procent. Vyšší hodnoty statistici evidují u elektřiny, tuhých paliv nebo zemního plynu –⁠ ten ve srovnání s rokem 2021 zdražil téměř o šedesát procent.
                     34:57
                     Výbava pro kojence podraží
                      S tempem růstu cen se musí vypořádat třeba i nastávající rodiče. Těm rostou nejen náklady u běžných výdajů, ale také u výbavy pro budoucího potomka.
                      37:49
                      Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny
                       Poslanci by mohli snížení plateb za státní pojištěnce o 14 miliard znovu schvalovat na mimořádné schůzi v pátek 26. srpna.
                       38:56
                       Stav sucha v Česku
                        Česko se dál potýká se suchem. Podle aktuálních dat postihuje alespoň počínající sucho zhruba 60 procent území republiky. Nejvíc vláhy chybí v pohraničí na severozápadě, včetně oblasti Českého Švýcarska.
                        39:32
                        Jak půda zadržuje vodu
                         Dokáže pojmout nejvíce vody v celé krajině, větší množství než vodní nádrže. Půda tvoří při vydatných srážkách jednu z významných záloh. Záleží ale, v jakém je stavu.
                         41:48
                         Ekonom dostal osm let za zpronevěru
                          Za vysokou zpronevěru tvrdý trest. Bývalý ekonom David Sukup, který z účtů strojírenské firmy ve Fulneku vyvedl téměř 300 milionů korun, půjde na osm let do vězení.
                          42:36
                          Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu
                           Čína oficiálně ukončila rozsáhlé vojenské cvičení v blízkosti Tchaj-wanu. Manévry původně plánovala na čtyři dny, nakonec trvaly celý týden.
                           43:28
                           Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích
                            Izraelsko-ruské vztahy se komplikují kvůli snaze ruských úřadů omezit fungování Židovské agentury, která už 30 let zařizuje Židům na území Ruské federace možnost přesídlení do Izraele.
                            46:08
                            Lihová kauza Radka Březiny
                             Po čtyřech letech ukončili policisté vyšetřování rozsáhlé kauzy spjaté s rozkrýváním lihové mafie kolem Radka Březiny. Kvůli údajnému vynášení tajných informací z Celní správy členům mafie obvinili šest lidí.
                             46:38
                             Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě
                              Archeologové v Havlíčkově Brodě vůbec poprvé našli pozůstatky nejstarších hradeb z počátku 14. století. Dochované městské opevnění je víc než o 150 let starší.
                              47:17
                              Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance
                               Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis převzal od předsedy Stříbrnou medaili. Ocenění získal za práci pro svou zem i Česko.
                               48:55
                               Svatovavřinecká pouť na Sněžku
                                Stovky poutníků vyrazily ráno z několika směrů z české i polské strany na Sněžku. Měli tam svatovavřineckou pouť, každoroční připomínku patrona Krkonoš.
                                49:45
                                Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů
                                 Senát potvrdil zákaz některých plastových věcí na jedno použití. Týká se třeba brček, příborů a nádobí. Dál bude možné používat jejich alternativy z jiných materiálů. Lahve se pak budou vyrábět až ze 30 procent z recyklovaného plastu.
                                 50:13
                                 Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit
                                  Běluha severní, čtyřmetrový kytovec zbloudilý do francouzské řeky Seiny, při pokusu o záchranu zemřela. Veterináři uvedli, že stav zvířete se při převozu k moři zhoršil a rozhodli o jeho utracení.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž54 minut
                                  Další díl
                                  11. srpen

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž50 minut

                                  25. září

                                  Headlines — Výsledky komunálních voleb — Výsledky politických stran — Hlavní momenty voleb — Výsledky voleb v Praze — Jednání o koalici v Praze — Výsledky stran v Brně a Ostravě — Výsledky v Plzni a Pardubicích — Volební výsledky v Olomouci — Povolební jednání v Olomouci — Další krajská a statutární města — Výsledky voleb do třetiny Senátu — Senátoři, kteří neobhájí mandát — Zajímavé volební souboje — Válka na Ukrajině — Protiútoky ukrajinské armády — Změny v bodovém systému — Nejčastější prohřešky řidičů — Zastropování cen energií — Parlamentní volby v Itálii — Nemovitosti Ruské federace v ČR — Roste zájem o učební obor kamnáře — Ocenění seriálu Pět let

                                  25. 9. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  25. září

                                  Ve znakovém jazyce

                                  25. 9. 2022 na ČT24
                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Headlines — Výsledky voleb — Volby v největších městech — Volební výsledky ODS — Volební výsledky hnutí ANO — Sčítání hlasů v Praze — Volební souboj v Brně a Ostravě — Volební výsledky Pirátů — Volební výsledky KDU-ČSL — Výsledky v Českých Budějovicích a Olomouci — Volby v Plzni, Liberci a Pardubicích — Volební výsledky hnutí STAN — Volby v Ústí nad Labem a Hradci Králové — Volby v menších obcích — Volby do třetiny Senátu — Volební výsledky TOP 09 — Senátní duely v Táboře a Jihlavě — Senátní duely v Brně a Českém Krumlově — Volební výsledky SPD — Podezření na kupčení s hlasy — Válka na Ukrajině — Reakce ruské veřejnosti na mobilizaci — Předvolební kampaň v Itálii — Festival Serial Killer v Brně

                                  24. 9. 2022 na ČT1
                                  Stopáž50 minut

                                  24. září

                                  Ve znakovém jazyce

                                  24. 9. 2022 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  23. září

                                  Headlines — Začaly volby — Lidé vybírají obecní zastupitele a senátory — Průběh voleb v Brně a Ostravě — Volili předsedové stran a hnutí — Jak volit v komunálních volbách — Volby do třetiny Senátu — Hlas může odevzdat až 370 tisíc prvovoličů — Zajímavé volební místnosti — Volby v regionech — Počty voličů — Obce bez voleb — Organizace voleb — Volby do třetiny senátu a referenda — Referendum v Jemnici — Nezákonná referenda na Ukrajině — Protesty proti mobilizaci v Rusku — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Jednání o dalších sankcích proti Rusku — Propuštění Jaroslava Bartáka — Velký zájem o uhlí — Lepší vymahatelnost práv spotřebitelů — Předvolební kampaň v Itálii — Protesty v Íránu — Pašování vzácných rostlin a živočichů — Vývoj počítačových her v ČR — Samoobslužný výdej obědů ve škole — Žaloby firem Agrofertu k Evropskému soudu — Filmový festival Finále Plzeň — Oslavy narozenin Marty Kubišové

                                  23. 9. 2022 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  23. září

                                  Ve znakovém jazyce

                                  23. 9. 2022 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám